Автор Тема: Търговия с домейни  (Прочетена 105 пъти)

Неактивен Иван Диков

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 117
  • Остави рейтинг: +10/-0
Търговия с домейни
« -: август 10, 2017, 05:02:05 am »
Здравейте на всички! Надявам се, че съм уцелил правилния раздел. Определено съм начинаещ в тази тема. Ето какво знам най-общо - един мой приятел до преди половин година се занимаваше с търговия на домейни (предполагам, че така се нарича). Той създаваше нови домейни, купуваше други на изгодна според него цена и ги препродаваше на по-добра. Печалбите му варираха, имаше доста успешни месеци, но и немалко по-слабички. Не си изкарваше прехраната само от това, но му харесваше и припечелваше допълнително. След това се захвана с друго и сега вече не се занимава с това. Дали можете да ми дадете повече информация, макар и питанията ми да са доста общи - какъв е пазарът, как мога да продам регистриран от мен домейн на висока цена, какви са тенденциите на пазара? Имам идеи за имена на домейните, които смятам, че могат да се харесат. Ще се радвам да споделите познанията си.  :)

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • Публикации: 121
  • Остави рейтинг: +8/-0
Re: Търговия с домейни
« Отговор #1 -: август 10, 2017, 10:50:32 am »
Има доста аукциони - sedo, godaddy, namecheap и други. Админът беше споделил в една тема т.нар expired domains, което също би ти било полезно в началото. Аз лично съм доволен от godaddy при купуването на домейни и ти го препоръчвам. Може да печелиш и на българския пазар с продажба на домейни, но доста трудно.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1508
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #2 -: август 10, 2017, 09:43:30 pm »
Българският пазар не е достатъчно развит и всеки домейнър се ориентира към западни сайтове и пазар.

Тук във форума съм поместил тема в която има събрани десетки сайтове и линковете към тях за продажба на домейни.

Като само ще доуточня, че домейните регистрирани в ГоДейди се продават много по-лесно от всички други регистри и домейн .COM си остава № 1 в света по търсене.

Успех и дано да съм Ви бил полезен!

Неактивен Иван Диков

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 117
  • Остави рейтинг: +10/-0
« Отговор #3 -: август 11, 2017, 12:58:34 am »
Благодаря ви за помощта! Този моят човек също намекна, че пазарът в България не е много на ниво. Ще проуча допълнително как точно се определя цената и търсенето. Успех и на вас!  :)