Автор Тема: Запазване на домейн  (Прочетена 462 пъти)

Неактивен FreshAir

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
Запазване на домейн
« -: ноември 22, 2016, 10:08:38 pm »
В един сайт срещнах, че има възможност за запазване на домейн  :o Какво трябва да означава това? Казали са директно това:
Цитат
Ако вече имате предвид някое подходящо домейн име за вашия бъдещ сайт, е препоръчително да го зaпазите веднага, за да предотвратите възможността, някой да го регистрира преди вас.

Защо е направена тази възможност? Плаща ли се цялата сума и плаща ли се нещо въобще, или при всеки сайт е различно?

DomHomes - Купи, продай, обсъждай домейни

Запазване на домейн
« -: ноември 22, 2016, 10:08:38 pm »

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1744
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Re: Запазване на домейн
« Отговор #1 -: ноември 22, 2016, 10:37:02 pm »
Мисля, че беше някаква сума... от 69 $ нагоре, само за запазване....

Неактивен FreshAir

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #2 -: ноември 23, 2016, 12:11:21 am »
Егати сумата  ;D Аз мислех, че е нещо символично, като 5$  :D В такъв случай няма смисъл, такива пари не мога да извадя за едното запазване. А знаеш ли дали после тези пари ще се приспаднат от цената на домейна?
Благодаря предварително.

« Отговор #2 -: ноември 23, 2016, 12:11:21 am »

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #3 -: ноември 23, 2016, 08:42:59 am »
Егати сумата  ;D Аз мислех, че е нещо символично, като 5$  :D В такъв случай няма смисъл, такива пари не мога да извадя за едното запазване. А знаеш ли дали после тези пари ще се приспаднат от цената на домейна?
Благодаря предварително.

Не съм запазвал, но зная само, че ако сте се събрали двама или повече купувачи за един домейн, излизате на търг и който наддаде най-много за домейна... той го взема! А ти гориш с паричките!  :o

Неактивен kris44

• Trade Count: (+1)
  • Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #4 -: декември 05, 2016, 12:39:20 pm »
Не съм запазвал, но зная само, че ако сте се събрали двама или повече купувачи за един домейн, излизате на търг и който наддаде най-много за домейна... той го взема! А ти гориш с паричките!  :o
Ако е така както го казваш, то определено може да се каже, че това си е вид измамна схема. Какво ще стане, ако аз направя подобен сайт и при всеки хубав (според мен) запазен домейн сам самичък си наддавам срещу този, който го е запазил? От неговите $69 ще си платя хостинга за по-нататък, а той нищо няма да получи в крайна сметка.

Много по-нормалното е да се отива на търг, а част от парите на спечелилия търга да отиват за компенсация на другите участници. Така последните не само че няма да изгорят с пари, но и ще получат нещо заради това, че са участвали.

« Отговор #4 -: декември 05, 2016, 12:39:20 pm »

Неактивен yoshka

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
« Отговор #5 -: декември 05, 2016, 01:01:41 pm »

Защо? Каква е логиката да стане така? Откъде накъде ще ти вземат пари за нещо, което не е твое ??? За първи път чувам за подобен търг.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #6 -: декември 05, 2016, 01:50:33 pm »
Защо? Каква е логиката да стане така? Откъде накъде ще ти вземат пари за нещо, което не е твое ??? За първи път чувам за подобен търг.

Така е в бизнеса... В други сайтове, пък плащаш пари за да участваш на търг. Например в SEDO,  пък плащаш 60 € (ако не се лъжа), само за да си пуснеш домейна за 7 дни на продажба. Ако се продаде - хубаво, ноако ли не - гориш с тези пари. А те се плащат предварително! ;)

« Отговор #6 -: декември 05, 2016, 01:50:33 pm »

Неактивен elemag

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 27
  • Остави рейтинг: +1/-0
« Отговор #7 -: март 02, 2017, 10:30:34 pm »
Стана ми интересно. Значи правиш си сайт за търгове и си на яка печалба. Звучи завладяващо.

« Отговор #7 -: март 02, 2017, 10:30:34 pm »