Автор Тема: Използване offline силата на кратките домейни!  (Прочетена 406 пъти)

Неактивен kris44

• Trade Count: (+1)
  • Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +13/-0
Паркирането на домейн не е нещо от което се печели добре. Много малка е вероятността в днешно време някой да напише случаен url. Всички просто търсят с Google.

Поради тази причина според мен е добре да се търси по-различен подход. Да вземем за пример домейна naem.info. Да приемем, че се "паркира" така, че да пренасочва потребителите към сайт за имоти, които се дават под наем (при това безплатно). Нека да му сложим някакъв брояч. След това нека пак да приемем, че го популяризираме чрез бележки, залепени по уличните стълбове (домейнът е кратък  и смислен и лесно се помни). Дали с това действие домейнът няма да стане доста ценен, като приток на потребители и съответно цената му да се вдигне, или дори просто конкуренцията за услугата да поиска да плати, за да пренасочва към тях домейна?

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1613
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Re: Използване offline силата на кратките домейни!
« Отговор #1 -: септември 21, 2016, 03:21:03 pm »
Благодаря! Интересна идея. Домейнът е мой, но за сега просто няма никакъв интерес към него. А е наистина полезен, лесен за запомняне и ценен...  :'(

Неактивен kris44

• Newbie
« Отговор #2 -: септември 21, 2016, 03:34:28 pm »
Не случайно дадох пример точно с този домейн. Видях го в една друга тема тук за продан. Може да направим експеримента, като го свалиш от продажба и опитаме това, което предлагам.

Необходимо е да направим следното:
  Да открием субект (сайт за имоти, който предлага и наеми), който да се рекламира. Първоначално може просто домейна директно да пренасочва към въпросния сайт.
  Да се измисли какво да има на рекламните бележки. Името на домейна и примерно текст "Търсите под наем?".
  Нататък трябва въпросните бележки да се разпечатат на принтер и да се изрежат с ножица. Работа евтина, но относително трудоемка.
  Следващата стъпка е да подготвим бележките за бързо и удобно залепяне. От този сайт: http://roel-98.com/kantselarski-materiali/drebna-kantselariya/tisko-lepyashti-lenti-i-izolirband може да се купи за 35 стотинки това: "Тиксо двойнолепящо Tape HIT, 10 мм х 10 м". Ако за всяка бележка поставим по 2 квадрата от тиксото - то ще стигне за 500 бележки, което е достатъчно за начален експеримент.
  Последната стъпка е да се разлепят бележките по стълбовете. Ако имаме 500 бележки, то това не означава че 500 човека ще го прочетат. Може би ще са доста повече, защото бележката не се взима (домейнът лесно се запомня).

Така погледнато само домейн трудно се купува, защото нишата е вече заета и трудно се пробива в бранша! При горната схема продаваш не домейн, а потребителски поток, което е съвсем различно и за което е нормално да се плаща дори месечно.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #3 -: септември 21, 2016, 04:08:33 pm »
Не, домейн не се продава трудно "навън", докато в БГ всичко е изостанало... Просто колелото на историята се върти назад!

Неактивен kris44

• Newbie
« Отговор #4 -: септември 21, 2016, 04:18:39 pm »
Това не го схванах. Няма интерес, но не се продава "трудно". Аз предлагам схема по която може би може да се изкарват пари само от "абониране" за домейна. И то такива, които са повече от изкарваните при паркирането му.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #5 -: септември 21, 2016, 08:30:40 pm »
Това не го схванах. Няма интерес, но не се продава "трудно". Аз предлагам схема по която може би може да се изкарват пари само от "абониране" за домейна. И то такива, които са повече от изкарваните при паркирането му.

Исках да кажа, че домейна е хубав за БГ проект, но нашенецът не оценява хубавото. Докато, ако беше и най скапания западен домейн, досега да се продал в чуждите сайтове...
А колкото до експириментирането, което предлагаш, мисля че няма да има никакъв успех, а времето тече... :)

Неактивен kris44

• Newbie
« Отговор #6 -: септември 22, 2016, 11:50:55 am »
Няма как да спреш времето! А колкото и да се возиш на автобус, никога няма да се научиш да го управляваш!

Така, че един експеримент дори и да е неуспешен финансово (а този който предлагам определено изисква почти нулеви вложения), то ще натрупаш опит от него (полезен за осъществяване на бъдещи приходи). Например разлепят се бележки в един квартал и се следи промяната на трафика. След това в друг квартал и т. н. В края на експеримента ще има създадена приблизителна представа в кой квартал какъв интерес има. Нещо, което ей така дори и като груба оценка едва ли може да се отгатне!

Аз лично възнамерявам да експериментирам с подобна система за един мой домейн на който развивам собствен сайт. Но той не е на обща тематика и затова е ясно, че интересът ще е изключително малък. А статистика по малък брой обекти не е реална и няма никаква полза от нея!

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #7 -: септември 22, 2016, 01:08:45 pm »
Няма как да спреш времето! А колкото и да се возиш на автобус, никога няма да се научиш да го управляваш!

Така, че един експеримент дори и да е неуспешен финансово (а този който предлагам определено изисква почти нулеви вложения), то ще натрупаш опит от него (полезен за осъществяване на бъдещи приходи). Например разлепят се бележки в един квартал и се следи промяната на трафика. След това в друг квартал и т. н. В края на експеримента ще има създадена приблизителна представа в кой квартал какъв интерес има. Нещо, което ей така дори и като груба оценка едва ли може да се отгатне!

Аз лично възнамерявам да експериментирам с подобна система за един мой домейн на който развивам собствен сайт. Но той не е на обща тематика и затова е ясно, че интересът ще е изключително малък. А статистика по малък брой обекти не е реална и няма никаква полза от нея!

Добре, да предположим, че се навия да пренасоча дадения домейн към сайт, който ти намериш... Каква ще е моята полза, от цялата тази далавера?

Ако искаш да спечелиш от брокерски услуги в тоя бранш, по-добре "работи" в сферата на продажбите. Пиши имейли, контактувай с хора и от всеки продаден домейн, получаваш 20% комисионна. Цената и домейните, можеш да видиш в подписа ми (домейн портфолио). Успех!

Неактивен kris44

• Newbie
« Отговор #8 -: септември 22, 2016, 02:52:08 pm »
Цитат
към сайт, който ти намериш...
  Защо трябва аз да го намеря? Спокойно може да го намериш и ти.

Цитат
Каква ще е моята полза, от цялата тази далавера?
  Идеята е да се създаде трафик от реални хора и при това, такива които наистина се интересуват от квартира. Това е ресурс, който всеки брокер търси! След като се създаде този поток - то може спокойно да се продаде (от теб) на друг брокер, който проявява интерес.

По-интересно е какъв е моят интерес от цялата тази работа. На мен ми трябва информация чрез този метод какъв ефект горе-долу ще се получи. Както вече споменах имам сайт, но той е на много конкретна тема и затова подобен вид рекламиране ще предприема (и то много по-масирано на много места), САМО ако вече съм наясно какво горе долу да очаквам и то да е съществено.