Автор Тема: Лотарийна треска  (Прочетена 439 пъти)

Неактивен yoshka

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
Re: Лотарийна треска
« Отговор #15 -: декември 20, 2016, 01:10:11 pm »
Свекърва ми - не дава пари току тъй за разни глупости и и се свиди, чак си е нарочила късметлийски ден, когато да купи билетче и да си изтърка, понеже тогава бил сънувал въшки (на пари), преди ми беше дала 2 лева да купя на бебето билетче и да му изтъркам, аз излязох и му взех банани - чиста печалба!  ;D

А аз знам, че ако сънуваш червеи е на пари и то ако ги мачкаш.  ???
Добре си направила, чиста печалба за детето! Полезна и вкусна. ;)  Хубаво е, че свекървата не е поискала да провери и тя билетчето за всеки случай, че има и такива хора, които държат все пак и те да видят.

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #16 -: декември 20, 2016, 02:36:38 pm »
Много пъти й обяснявам какво мисля по въпроса - че това са само лъжи, че дават пари на хората, за да се снимат, че печелят голяма сума (50 хил), колко пъти имаше кражби на билетчета от магазини и пощенски клонове- как едно не беше печелившо? Те парите са за Делян Пеевски, ама хората все си мислят, че ще им се падне, видиш ли - на  другите как се пада!

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
« Отговор #17 -: декември 20, 2016, 03:06:33 pm »
Много пъти й обяснявам какво мисля по въпроса - че това са само лъжи, че дават пари на хората, за да се снимат, че печелят голяма сума (50 хил), колко пъти имаше кражби на билетчета от магазини и пощенски клонове- как едно не беше печелившо? Те парите са за Делян Пеевски, ама хората все си мислят, че ще им се падне, видиш ли - на  другите как се пада!

Хората не от добро си взимат билетчета надявайки се да спечелят някоя и друга пара. Тъжното в случая е, че има такива, които си купуват, въпреки че не могат да си позволят този лукс да изхарчат дори и един лев. Надеждата е голяма работа!

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #18 -: декември 20, 2016, 03:27:40 pm »
Така е - празни надежди за празни джобове - броят стотинките за хляб и добавят и едно билетче,  вместо него може да си купят и кайма, кисело мляко и др!

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 100
  • Остави рейтинг: +26/-0
« Отговор #19 -: февруари 11, 2017, 03:23:49 pm »
Онзи ден пред билата един ми поиска левче. Не му дадох, понеже не обичам да давам на просяци така по улиците, защото реално нямам информация какво става с парите ми. Ако ми беше поискал например един хляб, щях да му купя. Та както и да е. Напазарувах, нареждам се на касата. След мене същия човечец отиде и си купи талон от лотарията. Е не го ли беше срам малко... Това е болест. Хазарта е зависимост и тези билетчета като такъв са зависимост и трябва да се лекуват...

Неактивен rujel

• Trade Count: (+2)
  • Newbie
  • Публикации: 76
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #20 -: февруари 11, 2017, 05:21:13 pm »
Тази тема съм я пропуснал. Иначе и аз съм противник точно поради причината, че даваш много повече отколкото можеш да спечелиш. Освен това разбирам печалбата на организатора да отива за нещо смислено, като тотото например, където парите в голямата си част отиват за финансиране на спорта!

georgieva2017

• Гост
  • Trade Count: (0)
« Отговор #21 -: февруари 20, 2017, 01:50:19 pm »
Предполагам, че акцентират на "хората от народа" с рекламна цел. Ако дават по телевизията хора с финансови възможности, които са спечелили от лотарията, не вярвам някой да се трогне. А така представят идеята как всеки може да спечели...

Неактивен vvalentinaval

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +2/-0
« Отговор #22 -: февруари 23, 2017, 07:29:31 pm »
Аз лично не познавам човек който да е спечелил от лотарията в България. Вярвам че е лотарийна треска. Познавам обаче моята съседка, която живее и работи в Испания. За Коледа от подарен и испански лотариен билет спечели 400 000 Евро. Това не е измислица нито реклама.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 403
  • Остави рейтинг: +38/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #23 -: април 13, 2017, 11:18:39 am »
Аз лично не познавам човек който да е спечелил от лотарията в България. Вярвам че е лотарийна треска. Познавам обаче моята съседка, която живее и работи в Испания. За Коледа от подарен и испански лотариен билет спечели 400 000 Евро. Това не е измислица нито реклама.
Падна им големия джакпот, масата милиони и какво? Нали не си помислихте, че както в чужди лотарии, нашите ги изплатиха веднага. Поредния абсурд... пълниш нечия гуша, ама като спечелиш, джакпота щял да се изплаща пропорционално за 10 години напред. Абсурд хахах

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 117
  • Остави рейтинг: +10/-0
« Отговор #24 -: август 03, 2017, 11:24:19 am »
Според мен умишлено "печелят" тъкмо безработни, пенсионери и т.н. Цели се идентификация на зрителя с "победителя" в лотарията. А кой безработен не иска ей така да му паднат бързи и лесни пари?

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 403
  • Остави рейтинг: +38/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #25 -: септември 19, 2017, 10:04:45 pm »
Според мен умишлено "печелят" тъкмо безработни, пенсионери и т.н. Цели се идентификация на зрителя с "победителя" в лотарията. А кой безработен не иска ей така да му паднат бързи и лесни пари?
Замислял ли си се, че това може да са подставени лица?

Неактивен ivonka

• Newbie
  • Публикации: 71
  • Остави рейтинг: +6/-0
« Отговор #26 -: октомври 22, 2017, 03:11:54 pm »
Замислял ли си се, че това може да са подставени лица?

Прочитайки заглавието на темата, това бе първата ми мисъл. Абсолютно вярно! Бедните хора, нямат пари за хляб, но имат за билет. Гледам веднъж жените дето чистят улиците, насядали бяха по тревата и търкат яко билети. Не един или два. Дузина поне на всяка отделно! Интересно как стават тези неща. Мисля, че по-голяма част от спечелилите са поставени лица. Със сигурност. Но и друго има. В коментарите го прочетох - за тръпката. Дори аз някой път като сметката излезе с 2-3 лева по-малко отколкото съм си приготвила, се залъгвам с билетче. Ей така, за спорта. Много печеливша кампания, пък после защо са толкова успешни инвеститорите в нея...