Автор Тема: Как да трансферирам Wordpress сайт от един хостинг на друг  (Прочетена 528 пъти)

Неактивен bgtifo

• Trade Count: (+2)
  • Newbie
  • Публикации: 23
  • Остави рейтинг: +11/-0
Здравейте,

имам Wordpress сайт на безплатен хостинг план в Awardspace. Проблемът е, че там пространството ми е ограничено и за това искам да го прехвърля на платен хостинг в Суперхостинг или друга фирма. Има ли вариант да стане това и ако да как се прави?

Предварително благодаря за отговора!

DomHomes - Купи, продай, обсъждай домейни

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1744
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Здравейте,

имам Wordpress сайт на безплатен хостинг план в Awardspace. Проблемът е, че там пространството ми е ограничено и за това искам да го прехвърля на платен хостинг в Суперхостинг или друга фирма. Има ли вариант да стане това и ако да как се прави?

Предварително благодаря за отговора!

Здравей,
Проблема ти е никакъв. Правиш си акаунт в Хостинг компанията, плащаш за споделен хостинг, пишеш на съпорта им с молба за преместване на сайта и всичко е ОК. Аз по принцип съм ползвал услугите на ХостБългария и много съм доволен. Споделения хостинг при тях е 4.40 лв на месец. 24/7 поддръжка и винаги безплатно са ми премествали сайтовете... но стигнеш ли 400-500 уникални дневно, трябва да бягаш от тях и да търсиш VPS. Страшно пекани и коректни са! Успех!

Неактивен bgtifo

• Newbie
  • Публикации: 23
  • Остави рейтинг: +11/-0
Благодаря много за отговора.

Само да видя да ли съм разбрал. Трябва да пиша на съпорта на Awardspace да преместят сайта ми към новия хостинг, така ли?

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
Благодаря много за отговора.

Само да видя да ли съм разбрал. Трябва да пиша на съпорта на Awardspace да преместят сайта ми към новия хостинг, така ли?

Не, обратното. :)
Трябва да пишеш и помолиш новия съпорт, да ти преместят сайта безплатно при тях. Успех!

Неактивен Koptec

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 49
  • Остави рейтинг: +15/-0
    • Качване на снимки
Аз също мога да похваля ХостБългария и като цяло съпорта им. Там съм от може би 3-4 години, не съм имал супер успешни сайтове изискващи VPS, техните ресурси са ми достатъчни към момента.
Вярвам че няма да има проблем да ти преместят сайта, все пак се сдобиват с клиент който евентуално би изкарал при тях години наред ако е доволен като мен и да ги хвали по форумите, за това - правилен избор, дерзай.

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
Никакъв проблем няма с местенето на сайта. Просто местиш файловете както са си. След това правиш новата база. Ако е със същите параметри, няма да има никакъв проблем ако е с нови - трябва да ги смениш от wp config. Може и да изникне нещо друго но за тази цел си има съпорт на хостинга, има си и интернет, за всеки проблем ще намериш решение. 3 пъти съм местил WP и не е имало грешка до сега. На класирането в Гугъл също няма влияние. Успех.

Неактивен redlemon

• Newbie
  • Публикации: 11
  • Остави рейтинг: +2/-0
Re: Как да трансферирам Wordpress сайт от един хостинг на дру
« Отговор #6 -: октомври 30, 2016, 11:41:04 am »
Може и с плъгин - чисто и цивилизовано. Даже е готино да си пазиш бекъп през плъгина

https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-migration/

Инсталираш, експортираш като файл. На новото място сетваш един гол уордпрес и импортираш.

« Отговор #6 -: октомври 30, 2016, 11:41:04 am »

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #7 -: октомври 30, 2016, 12:40:16 pm »
Може и с плъгин - чисто и цивилизовано. Даже е готино да си пазиш бекъп през плъгина

https://wordpress.org/plugins/all-in-one-wp-migration/

Инсталираш, експортираш като файл. На новото място сетваш един гол уордпрес и импортираш.

Благодаря! Много ценно мнение! (+1)

Неактивен elemag

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 27
  • Остави рейтинг: +1/-0
Това с плъгина е много ценна информация. Благодаря. Скоро ще ми трябва.