Автор Тема: Фейсбук срещу Туитър и Линкедин  (Прочетена 401 пъти)

Неактивен Koptec

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 49
  • Остави рейтинг: +15/-0
    • Качване на снимки
Фейсбук срещу Туитър и Линкедин
« -: март 24, 2016, 10:46:25 pm »
Давайте идеи къде да наблягаме, както знаем хай-вървежната  мрежа все още си е Фейсбук, но другите стремглаво я наближават. Дори смятам че руската VK  също не е за пренебрегване (поне аз съм останал с добри впечатления за нея). Предложете и други, поне при мен "плюс" на гугъл се задрасква защото е всичко друго но не и социална мрежа.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1575
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Re: Фейсбук срещу Туитър и Линкедин
« Отговор #1 -: март 25, 2016, 08:50:32 am »
За нас най-добрата си остава Фейса, Г+ не става, а за другите 2 имам слаби отзиви.  :) :)

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
« Отговор #2 -: март 30, 2016, 11:58:53 pm »
В България потребителите са активни най-вече във facebook и instagram. В Г+ има лека активност, но в останалите никой не влиза. Това и истината.

Неактивен Koptec

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 49
  • Остави рейтинг: +15/-0
    • Качване на снимки
« Отговор #3 -: март 31, 2016, 09:11:16 pm »
Май сгреших като не наблегнах на истаграм, колегата е прав че само феиса и инстаграм вървят в Бг. Аз наблегнах на Туитър и с триста зора някакви мижави резултати. Тъй като интересите ми са насочени към Бг, ще се наложи да се преориентирам към Инстаграм.

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
« Отговор #4 -: април 01, 2016, 11:33:16 am »
Да, но там пък аудиторията от българи е само от млади хора, не винаги особено платежоспособни. Така че трябва да се има предвид при изграждането на  стратегията за реклама.

Неактивен sixking

• Trade Count: (+1)
  • Newbie
  • Публикации: 58
  • Остави рейтинг: +14/-0
« Отговор #5 -: май 21, 2016, 10:37:38 pm »
Аз бих ги определил така:

Фейсбук - много държави го ползват, което го прави идеален за международни сайтове.
Туйтър - Силен в америка, но ви трябват много фолоуъри.
Линкедин - това имам наблюденията, че се ползва от хора с фирми и стабилни пари. Нищо не мога да кажа.

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
« Отговор #6 -: октомври 24, 2016, 08:30:44 pm »
За мен най-престижната соц. мрежа си остава Facebook.  Ползвам и FB , и Instagram. VK също не е за изпускане, има много приятен интерфейс, добавяне на музика, слушане и т.н.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #7 -: ноември 22, 2016, 11:56:08 pm »
И аз съм за фейсбук. След това поставям Туитър. Инстаграм ми е прекалено нефункционален. Или аз още не съм го разучила достатъчно, не знам. VK е много хубава социална мрежа. Ако имате бизнес, свързан с Русия, направо ще избиете рибата. Аз често ползвам тази социална мрежа, защото има много интересни групи, музика, клипове и готини хора.
Odnoklassniki е друг хубав руски вариант.  8)

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #8 -: ноември 23, 2016, 02:02:21 pm »
И аз съм за фейсбук. След това поставям Туитър. Инстаграм ми е прекалено нефункционален. Или аз още не съм го разучила достатъчно, не знам. VK е много хубава социална мрежа. Ако имате бизнес, свързан с Русия, направо ще избиете рибата. Аз често ползвам тази социална мрежа, защото има много интересни групи, музика, клипове и готини хора.
Odnoklassniki е друг хубав руски вариант.  8)
Много пазар има в Русия. Напоследък се опитвам да таргетирам точно бизнес с руснаците. И съм доволен. Не говоря за много пари или супер печеливш бизнес, но съм доволен. Тази социална мрежа не съм я пробвал. Бях чувал за нея, но я забравих като канал. Хубаво подсещане. Ще споделя впечатленията си. Добре, че имам познания по руски  8) ;D ;D ;D

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #9 -: ноември 23, 2016, 07:15:28 pm »
Бизнесът с руснаците ми е един от най-печелившите. Може би защото сме доста близки по манталитет и лесно се разбираме. Съответно и имаме еднакви нужди в бизнеса. ;D

Неактивен yoshka

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
« Отговор #10 -: декември 02, 2016, 11:02:34 pm »
Давайте идеи къде да наблягаме, както знаем хай-вървежната  мрежа все още си е Фейсбук, но другите стремглаво я наближават. Дори смятам че руската VK  също не е за пренебрегване (поне аз съм останал с добри впечатления за нея). Предложете и други, поне при мен "плюс" на гугъл се задрасква защото е всичко друго но не и социална мрежа.

Аз съм За фейсбука. Руската VK също става. Всъщност малко си прилича с фейсбук. Ако човек прави бизнес в Русия - това май е най-добрата мрежа за тамошния пазар. За нас българите, моето наблюдение клони към фейсбук. Всичко живо рекламира там.

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #11 -: октомври 15, 2017, 10:23:23 am »
И аз съм определено за Фейсбука. Другите наистина се опитват да я стигнат и зависи, ако ви интересува по-скоро бизнес информация, отколкото развлечение, Линкедин е мястото. Но и по анкети и на други места, Фейсбук е най-"вървежното" място и според мен дълго време ще остане така.