Автор Тема: Езици за програмиране  (Прочетена 119 пъти)

Неактивен ivonka

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
Езици за програмиране
« -: октомври 30, 2017, 09:59:23 am »
Запознати ли сте с работата на програмистите? Знаете ли езици за програмиране? Ако вие използвате, кой бихте препоръчали на начинаещите?

Аз в момента се обучавам за Бизнес информатик. Уча доста интересен материал, но не мога да си кривя душата, че е доста труден и отнемащ дълго време от ежедневието ми. За момента съм запозната с Java, SQL, C#. Решила съм сама да се пообучавам и в момента уча HTML и CSS.  ::)

Неактивен Philosopher

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Публикации: 135
  • Остави рейтинг: +11/-0
Re: Езици за програмиране
« Отговор #1 -: октомври 30, 2017, 02:40:02 pm »
Здравей,

C# и Java са страхотни езици, които ти дават много възможности. Интересно защо не си започнала първоначално с HTML и CSS, защото те все пак са в основата на уеб програмирането. Не са толкова трудни, а и са интересни, като цяло, особено новите им версии. Пожелавам ти успех и те уверявам, че изучаването на програмни езици е правилната насока.

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #2 -: октомври 30, 2017, 04:37:30 pm »
Благодаря за повдигането на духа!  :)
Започнах с тези езици, защото в учебната програма го изискват. На преподавателите не им особено дреме за това дали знаем други езици и дали имаме подготовка. За това реших сама да си помогна.  :)

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
« Отговор #3 -: ноември 04, 2017, 08:35:00 pm »
Работя като програмист от няколко години. Познавам повечето съвременни технологии. Работил съм с голяма част от тях. Не само уеб. не е важно да знаеш просто език за програмиране. Това умение е почти безполезно, ако нямаш мисленето за продукта, за програмирането като цяло, за софтуера. Наблегни на този тип умения. Езиците се сменят с всеки изминал ден. В момента работя по проект, който още като го започнахме, знаехме че технологията съвсем скоро ще умре, а беше едва на няколко години. Излезе нова версия, която не е съвместима със старата и голяма част от кода ни вече трябва да се пренаписва. Естествено продукта си съществува и работи, но половината е със старата версия, половината с новата, билд инженерите ни се побъркаха докато случат така нещата. Технологиите са уж просто нова версия но нямат нищо общо една с друга и съответно е необходим и период на обучение. Така че езиците са нещо преходно. Фокусирай се върху програмирането като теория.

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #4 -: ноември 09, 2017, 08:43:20 pm »
Да, определено е така. Съгласна съм с твоето мнение.  :)