Автор Тема: Инстаграм и Туитър  (Прочетена 134 пъти)

Неактивен Иван Диков

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 117
  • Остави рейтинг: +10/-0
Инстаграм и Туитър
« -: август 10, 2017, 05:11:07 am »
Здравейте, колеги! Любопитно ми е какво ви е мнението за тези две социални мрежи. И по-точно - какво повече предлагат в сравнение с възможностите на фейсбук. Не съм имал акаунт нито в инстаграм, нито в туитър. Наблюденията ми са, че в първия сайт просто се качват снимки или кратки клипове и могат да се правят някакви редакции по снимките. В туитър гледам, че се публикуват кратки мнения и понякога снимки. Ако е само това, всичко изброено дотук влиза и във функциите на фейсбук. Какво освен това могат да предложат тези 2 платформи?

Неактивен Philosopher

• Global Moderator
  • Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • Публикации: 135
  • Остави рейтинг: +11/-0
Re: Инстаграм и Туитър
« Отговор #1 -: август 10, 2017, 10:53:33 am »
Инстаграм не е лош за реклама, но лично аз не го ползвам. Туитър е удобен и лесен за използване, но няма полза от него в България. Много малко хора го използват. Нямам кой знае какво мнение за тези социални мрежи, освен за работа за друго не бих ги ползвал. Вайбър и Месинджър използвам само за общуване, другото за мен е позьорщина и избиване на комплекси.

Неактивен Иван Диков

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 117
  • Остави рейтинг: +10/-0
« Отговор #2 -: август 10, 2017, 01:36:42 pm »
Месинджър не е ли предимно с цел комуникация? Не знам дали беше отделно преди или винаги си е бил с фейсбук. Преди аз също използвах Вайбър, но забелязах, че Месинджър е малко по-използван (поне сред моите приятели) и почти никой няма акаунт само във Вайбър, затова го изтрих.

Неактивен Philosopher

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Публикации: 135
  • Остави рейтинг: +11/-0
« Отговор #3 -: август 10, 2017, 01:41:26 pm »
Месинджър си е част от фейсбук. Аз това казах използвам социалните мрежи само за общуване. Ако трябва да сравнявам месинджър и вайбър, то вайбър ми е доста по-удобен за използване, а и дизайнът му по ми харесва.

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #4 -: октомври 13, 2017, 03:16:48 pm »
Така като наблюдавам хората около мен, много малка част от тях ползват Туитър, за сметка на Инстаграм. Всеки втори качва направените снимки в Инстаграм и ги шерва със света. Туитър по скоро използват на Запад, горе-долу със същата цел както Инстаграм и Фейсбук.
Ако мога да направя заключение, приложението на Туитър бие към по-бизнес средата и по-сериозните теми, както има една приказка, все пак Президентът на САЩ е голям фен на "туитването", докато Инстаграм е за забавление и споделяне на забавни снимки.