Автор Тема: Студ!  (Прочетена 285 пъти)

Неактивен yoshka

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
Студ!
« -: януари 11, 2017, 07:47:28 pm »
Я да отворя една нова темичка, понеже ме е хванала музата сега, пък и времето предразполага... та... С какво се отоплявате през зимните месеци? Как се справяте тези дни със студа?

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Re: Студ!
« Отговор #1 -: януари 11, 2017, 10:50:58 pm »
Когато ми е много студено, отварям хладилника и се стоплям мигновено. :D

П.С. Печката гори до мен, опитваме се да припечелим за скромната цена на дървата от 70+ лв / куб. ....

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #2 -: януари 11, 2017, 11:16:52 pm »
И ние сме на дърва на парно - печката не сме я гасили не знам откога! Просто няма как с малки деца и да не поддържаме топло.

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 305
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #3 -: януари 12, 2017, 07:34:14 pm »
Локално парно, като сега при застудяването работи денонощно. Баща ми се вайка колко много дърва сме изгорили само за месец, но пък е люта зима - няма да мръзнем, я, след като сме заделяли за дърва цяла година. Отопляваме триетажна къща и отоплението ни излиза 1000+ лева на сезон. Все се питам: Абе, какво ги правят тия пари в Маями, Индонезия и другите страни с постоянно топъл климат? :)

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #4 -: януари 13, 2017, 01:41:41 pm »
Така като чета, явно отоплението на дърва още си е на почит! У нас се ползват две неща за топлене, като едното от тях е камина зарди която си трябват дърва, а другото е климатик.

Чух нещо за някакво предложение, хората отопляващи се на дърва да плащат някакъв по-висок данък заради замърсяване на въздуха... Дано идиотите да не го намправят, че...

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #5 -: януари 13, 2017, 02:12:04 pm »
Ами едно време имахме ТЕЦ, но фалира - какво по-хубаво от това - връщаш се от училище или работа и ти е топло навсякъде! А сега - купувай дърва, ама лятото, че да са сухи зимата, комини отпушвай, носи чували до горе, цепи подпалки! Отделно в банята не се съобразяваш с бойлери и не ти пука след пътуване, че всички чакат за банята - топлата вода е открита отдавна!

Активен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1575
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #6 -: януари 13, 2017, 07:07:34 pm »
Ми, какво да кажа аз с моите климатичета... Направо се срамувам! Вие като наизвадихте пещи, ризници, ВЕЦ-ове, ТЕЦ-ове... и т.н.  :o

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #7 -: януари 13, 2017, 08:05:45 pm »
Аз не съм фен на климатиците. Изклюително вредни са - бълват всякакви бацили, които се вдишват от хората в помещението, а и използват фреон, който също не е безопасен. Този от хладилниците и фризерите ни стига, смятам. :)
Определено не съм почитател и на отоплението на дърва, но за момента нямаме алтернатива. Санкции могат да се налагат само при наличие на друго решение. Отоплението на ток е още по-скъпо от дървата, а пък за пелетните системи да не говорим. Истината е в газификацията, но едва ли ще доживеем такава в тая куца държава.

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
« Отговор #8 -: януари 14, 2017, 12:09:53 pm »
Ми, какво да кажа аз с моите климатичета... Направо се срамувам! Вие като наизвадихте пещи, ризници, ВЕЦ-ове, ТЕЦ-ове... и т.н.  :o

Валка, ти си добре. Аз се топля с тези малките печки вентилаторните. Понеже цял ден търча по задачи, и не ми се иска да отоплявам церия апартамент, пускам си печицата като ми е студено, стаята се стопля веднага, спирам я, като ми стане студено пак така. Плащам по 40-50 лв ток на месец. Сега този може би ще е малко повече, че студа беше юнашки. Ама аз не съм и много зимарничав де. На студ търпя. Климатиците във влажно време нищо не правят, за това не са алтернатива. Имаше едно време едни акумулиращи печки. Много са добри, ама много място заемат. Локалното парно не е алтернатива, защото ако топлиш само един малък апартамент и кооперацията не е много топла ще изгориш маса енергия. Отделно че трябва да топлиш всичко навсякъде. Дървата пък са много уютни. Дават добра топлина, евтини са, но цяла зима трябва да дишаш пушек, да носиш, да цепиш, пепел да хвърляш - ако имаш свободно време да, но за заети хора кано мен не е алтернатива. Трябва да имаш и къде да ги съхраняваш, че сега новите кооперации ги строят без мазета и тавани и ако искаш да скриеш 5 кубика дърва ще ти се види сметката  ;) ;). Има някакви инфрачервени печки, не знам си какво, на принципа на микровълновата, но нещо не вярвам в тези технологии. Достатъчно ни облъчват... отделно самият въздух не се топли от такива неща.

Неактивен rujel

• Newbie
  • Публикации: 76
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #9 -: януари 14, 2017, 02:17:27 pm »
Инфрачервените печки нямат нищо общо с микровълните. Те са си най-обикновен нагревател и са 100% еквивалент на греене от открит огън. На времето имаше едни печки лъч, които бяха точно такива. Така че въпросната технология не е никак нова. Има дори инфрачервени печки, които са на газ.

Съвсем друг е въпроса колко полезно е да се печеш от здравословна гледна точка. Но ако си с дрехи покриващи цялото тяло - проблем никакъв...

Неактивен viatans

• Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #10 -: януари 18, 2017, 04:27:57 pm »
Ние сме с локално парно, на ток и камина. В момента сме на камината, обаче аз трябва да я паля и...не винаги ми се отдава...
В големия студ няколко дни редувахме денем на дърва, през ноща на ток. Като се постопли я паля само от 17 ч до 22 и е нормално в целия апартамент.
На мен лично до камината ми е твърде горещо и в стаята, която гори.
На електричество, парното топли равномерно и е комфортно, но пък е скъпичко.
Все пак е красиво да се гледа живия огън.
Ама мрън... да се носят дърва, да се цепят пак да се качват нагоре...да се зарежда, да се наглежда...Е, на мен най-леката задача, но пак недоволствам  :)

Активен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1575
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #11 -: януари 18, 2017, 04:52:15 pm »
...
На мен лично до камината ми е твърде горещо и в стаята, която гори.
....
Ми, поразсъблечи се малко, де...!  ;D

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #12 -: януари 18, 2017, 05:48:20 pm »
... да се носят дърва, да се цепят пак да се качват нагоре...да се зарежда, да се наглежда...

При нас цепене на дърва няма, но пък замъкването им до 11-я етаж и мърсотията, която правят около камината е просто... думи нямам. :D В хола става възхитителна кочина, без значение дали съм минала с прахосмукачката преди 10 мин. :( Ако си нямаш работа си чисти колкото щеш, все тая.  :'( За почиственето на камината мисля няма смисъл да обяснявам що прахоляк се вдига. :D

georgieva2017

• Гост
  • Trade Count: (0)
« Отговор #13 -: февруари 20, 2017, 02:11:04 pm »
Ние сме на парно - Топлофикация. Но има дни, в които въпреки че е усилено до край и не се спира, пак е студено. Тогава включвам и климатик.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #14 -: февруари 20, 2017, 08:48:11 pm »
Ние сме на парно - Топлофикация. Но има дни, в които въпреки че е усилено до край и не се спира, пак е студено. Тогава включвам и климатик.

Е, това пък е престъпление. Предвид огромните сметки към топлофикациите, да плащаш за допълнително отопление е направо безобразие. Ние на село поне сме независими. Скъпо е, трудоемко е, но поне не плащаш на банда обирджии за студени тръби и радиатори.