Автор Тема: Група или страница (Facebook)  (Прочетена 251 пъти)

Неактивен FreshAir

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
Група или страница (Facebook)
« -: ноември 22, 2016, 11:53:05 pm »
Когато правите група или страница, как избирате кое от 2-те да направите? Защо повечето се насочвате към страниците?
Аз също имах страница, и даже не ми бе хрумнало да имам група. Страницата беше за мъдри мисли, интересни истории и т.н. Обаче после се замислих, че може би трябваше да направя група, за да може хората да обсъждат по-свободно темите, които засягах. Това е моят поглед върху нещата. А вашият?

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
Re: Група или страница (Facebook)
« Отговор #1 -: ноември 23, 2016, 02:09:53 pm »
Когато правите група или страница, как избирате кое от 2-те да направите? Защо повечето се насочвате към страниците?
Аз също имах страница, и даже не ми бе хрумнало да имам група. Страницата беше за мъдри мисли, интересни истории и т.н. Обаче после се замислих, че може би трябваше да направя група, за да може хората да обсъждат по-свободно темите, които засягах. Това е моят поглед върху нещата. А вашият?
Групите са с цел обща дискусия. Страницата е с една идея различна насоченост. В една страница трябва да има доминиращ -> админ, мод и т.н. и общество (юзъри). Креативните пращат ЛС, постват на стена и т.н.
Групите са два типа: затворени и отворени. Знаете разликата. Та нормално е при желание за създаване на общество "Търся транспорт от София до Пловдив" да се направи група отколкото страница. В групата всеки желаещ е активен и се получава добра комуникация независимо от присъстващи/отсъстващи.
Бизнес насоченост в група не издържа!

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #2 -: ноември 23, 2016, 07:05:23 pm »
Колега, благодаря за споделеното мнение. Може би имаш право  ??? Май страницата е моя вариант.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #3 -: ноември 24, 2016, 11:13:18 am »
Колега, благодаря за споделеното мнение. Може би имаш право  ??? Май страницата е моя вариант.
Ти какви страници имаш? Каква насоченост и колко на брой?

Неактивен yoshka

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
« Отговор #4 -: декември 02, 2016, 10:14:20 pm »

Ами изглежда, че повечето хора сме си егоцентрици и обичаме да сме в центъра на вниманието (страници), освен ако нещо не ни дойде до главата за да търсим помощ, обменяне на опит с/от други хора (групи). Сега, както е в твоя случай, не винаги групите са за помощ или нещо такова, може просто да са за някакво хоби. Проблемът на групите според мен е, че не позволяват чак такава анонимност, каквато страниците да речем. Затворени или отворени, всеки вижда кой е създателят на групата, докато при страниците не е така. Според мен това също допринася за по-малкото насочване към групите.

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #5 -: октомври 15, 2017, 10:35:02 am »
Групите са с цел обща дискусия. Страницата е с една идея различна насоченост. В една страница трябва да има доминиращ -> админ, мод и т.н. и общество (юзъри). Креативните пращат ЛС, постват на стена и т.н.
Групите са два типа: затворени и отворени. Знаете разликата. Та нормално е при желание за създаване на общество "Търся транспорт от София до Пловдив" да се направи група отколкото страница. В групата всеки желаещ е активен и се получава добра комуникация независимо от присъстващи/отсъстващи.
Бизнес насоченост в група не издържа!

Абсолютно вярно и точно написано. И щом става въпрос за Мъдри мисли, наистина страница е по-подходящ избор. Макар че, може и група да се направи и там да се обменят различни мисли. Така ще може на по-късен етап да се включат в страницата. Така хората ще имат по-голямо участие в страницата и ще се почувстват значими, дори може да се вдигнат посещенията и рейтингът. :)

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
« Отговор #6 -: октомври 16, 2017, 07:16:29 am »
Иснината е , че трябват и двете. Сериозен бизнес не върви да го караме само на група, трябва страница. Групите обаче имат по-голям рийч и е важно да развиваме и такива, за да може това което споделяме да достига до повече хора.

П.с мога да ви помогна с добавяне на хора в групи при нужда, можете да намерите темата с цените във форума.