Автор Тема: LinkedIn  (Прочетена 333 пъти)

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
LinkedIn
« -: ноември 15, 2016, 02:34:15 pm »
Абстрахирайки се от фейсбук и другите социални мрежи, като канали за реклама се сещам за LinkedIn. Отдавна точа зъби да се регистрирам там. Е, регистрацията е петдневна и е налице  ;D ;D ;D Имате ли регистрации в LinkedIn-а, ползвате ли ги, добавяте ли хора там. Идеята на моята регистрация, както почти на всички е запознанство и обмяна на знания и опит с хора, които се занимават с дейности, сходни до моите. Пък кой знае... може и съвместен проект да се спретне от нещо неангажиращо  8) 8) 8)

Неактивен FreshAir

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
Re: LinkedIn
« Отговор #1 -: ноември 21, 2016, 10:18:44 pm »
Регистрирах се в сайта преди около месец, но хич не ми хареса. Може би не успях да свикна, нито да схвана особено идеята. Не го ползвам, предпочитам фейсбук и инстраграм. ::)

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #2 -: ноември 23, 2016, 03:09:24 pm »
Регистрирах се в сайта преди около месец, но хич не ми хареса. Може би не успях да свикна, нито да схвана особено идеята. Не го ползвам, предпочитам фейсбук и инстраграм. ::)
Е как не успя да схванеш идеята. Добавяш познати и започваш да търсиш непознати хора, постигнали успехи в бранша в който си се развиваш и/или желаеш да се развиваш в бъдеще. Аз си следвам тази концепция и съм си доволен.
От към гледна точка на личностно развитие това е единствената и неповторима такава социална платформа в цял свят.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #3 -: ноември 23, 2016, 11:01:57 pm »
Изглежда ми трябва повечко време, за да го разуча. Заинтригува ме, сега ще го разгледам по-обстойно.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #4 -: ноември 24, 2016, 11:10:52 am »
Изглежда ми трябва повечко време, за да го разуча. Заинтригува ме, сега ще го разгледам по-обстойно.
И един съвет! След като намериш познати и приятели, които имат LinkedIn и се свържеш с тях, започни да добавяш и непознати хора, които са в твоята сфера.  8) 8) 8)

Неактивен darkbluelight

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 15
  • Остави рейтинг: +2/-0
« Отговор #5 -: декември 04, 2016, 03:41:10 pm »
Аз имам и честно казано, съм доволна, макар да съм по-скоро пасивен потребител. Осъществих повече полезни контакти, отколкото съм предполагала, че е възможно. Намираха ме мен, аз съм търсила по-малко. Също така е един  добър начин да събереш информация за образованието и професионалния път на човек, с когото ти предстои бизнес среща например.
О, щях да забравя- на моменти много се изумявам/забавлявам (според конкретната ситуация)- как лъжат разни хора, с чиято биография съм запозната. Ами, не е истина просто.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #6 -: декември 04, 2016, 07:38:32 pm »
Аз имам и честно казано, съм доволна, макар да съм по-скоро пасивен потребител. Осъществих повече полезни контакти, отколкото съм предполагала, че е възможно. Намираха ме мен, аз съм търсила по-малко. Също така е един  добър начин да събереш информация за образованието и професионалния път на човек, с когото ти предстои бизнес среща например.
О, щях да забравя- на моменти много се изумявам/забавлявам (според конкретната ситуация)- как лъжат разни хора, с чиято биография съм запозната. Ами, не е истина просто.
Това с лъжите още не съм го срещал. И все пак... интересно е, че и там пускат обяви за работа. И предполагам ефективни.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1575
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #7 -: декември 04, 2016, 08:55:35 pm »
... И все пак... интересно е, че и там пускат обяви за работа. И предполагам ефективни.

Сайта не е ли ЕН? Предполагам, че обявите са на английски...?

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #8 -: декември 05, 2016, 08:44:14 am »
Английска работа, но и свободни позиции в България се намират. Като jobs.bg където всичко е на български, ама големите чуждестранни фирми, щот са тарикати  8) :o :o ;D ;D ;D, цялата обява на чужд език я пускат - немски, английски и т.н.

Неактивен darkbluelight

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 15
  • Остави рейтинг: +2/-0
« Отговор #9 -: декември 05, 2016, 06:35:23 pm »
Това с лъжите още не съм го срещал. И все пак... интересно е, че и там пускат обяви за работа. И предполагам ефективни.
Е, аз съм го срещала вече 2 пъти, поне за толкова се сещам. Хора, с които сме работили и знам на какви позиции са били. Радостно е, че ти нямаш такива.
Да, обявите са напълно реални.

Да, точно така, на английски са, но има доста за позиции в България, от местни клонове на чуждестранните агенции за подбор на персонал или компании.

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #10 -: октомври 13, 2017, 03:42:47 pm »
Аз лично не ползвам тази система, но мои колеги го правят. Изключително са доволни. Казват, че е същото като Фейсбук, но с професионална насоченост. Да, обявите са на английски език, но в ИТ сферата много малко са на български език. Има доста обяви за български фирми и компании. Сигурно, подобно на други сайтове, има измами, но няма как да се избегнат като има толкова много хора, опитвайки се по всякакъв начин да припечелят.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #11 -: октомври 13, 2017, 04:42:09 pm »
Аз лично не ползвам тази система, но мои колеги го правят. Изключително са доволни. Казват, че е същото като Фейсбук, но с професионална насоченост. Да, обявите са на английски език, но в ИТ сферата много малко са на български език. Има доста обяви за български фирми и компании. Сигурно, подобно на други сайтове, има измами, но няма как да се избегнат като има толкова много хора, опитвайки се по всякакъв начин да припечелят.
Точно това е концепцията на платформата - обединява професионалисти от всякакви браншове по сошъл начин.