Автор Тема: 45-тия президент на САЩ  (Прочетена 357 пъти)

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
45-тия президент на САЩ
« -: ноември 09, 2016, 10:27:04 am »
Аз лично съм много доволен от избора. Ще се претърпят огромни промени не само за САЩ, но и за целия свят. Вие какво мислите за ДТ? Смятам, че ще сложи край на доста проблеми в обществото - емигранти, безработица и т.н.

Доналд Тръмп ще е новият президент на САЩ, след като спечели необходимите за победата 270 електорални гласа. Нещо повече, той взима 276 електора.
До последно изборната надпревара зад Океана бе много оспорвана, но в крайна сметка кандидатът на Републиканската партия надви Хилари Клинтън.
Така нюйоркският бизнес магнат се превърна в 45-тия президент на САЩ, който ще управлява от Белия дом през следващите четири години.
Кой е новият президент?
Доналд Тръмп e американски бизнес магнат, президент и главен изпълнителен директор на "Тръмп Организейшън".
Неговият екстравагантен лайфстайл и маниер са го утвърдили като знаменитост – статут, засилващ се от успеха на неговото риалити шоу "Стажантът" (The Apprentice).
През септември 2010 г. Доналд Тръмп заявява, че "сериозно обмисля" възможността да се кандидатира за президент на САЩ за 2012 г. На изборите през 2008 г. той поддържа кандидата на Републиканската партия Джон Маккейн, който губи от съперника си демократа Барак Обама.
На 16 юни 2015 г. Доналд Тръмп обявява, че се включва в борбата за поста президент на САЩ през 2016 г. След предварителни избори, Тръмп е избран за кандидат на републиканската партия. Негов основен съперник за президентския пост е изгубилата днес Хилъри Клинтън.
Доналд Тръмп е баща на пет деца, а сегашната му съпруга Мелания Кнаус е трета по ред.

През 1977 г. се жени за чехкинята Ивана Зелничкова. От този брак се раждат синовете му Доналд Младши (1977) и Ерик (1984), както и дъщеря му Иванка (1981). През 1992 г. се развежда.

През 1993 г. се жени за Марла Мейпълс, с която имат една дъщеря – Тифани (1993). През 1999 г. се развеждат.

През 2005 г. Доналд се жени за словенката Мелания Кнаус. Доналд и Мелания имат син на име Уилям Барън (2006).

Източник: http://www.dnes.bg/usa/2016/11/09/toi-e-donald-trymp-e-noviiat-prezident-na-sasht.321519

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Re: 45-тия президент на САЩ
« Отговор #1 -: ноември 09, 2016, 06:03:11 pm »
Чувал съм много за това име, но си нямам на представа дали ще е по-добре от миналия президент на Америка. Беше ми харесал един цитат на Тръмп към Клинтън, когато тя казва, че ще направела промени и т.н. и т.н. , а той и каза - Защо чак сега? Преди защо не ги е направила като е била на власт, а говори чак сега, когато са изборите. Вие, ако знаете нещо повече за Тръмп, напишете.

Активен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1575
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #2 -: ноември 09, 2016, 07:09:13 pm »
Ще поживеем и ще видим. Сега е още рано да се дават прогнози за работата му в Белия дом...

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
  • Публикации: 305
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #3 -: ноември 09, 2016, 07:57:22 pm »
За мен изборът е ужасен. Америка си има за президент американския еквивалент на Митю пищова. Трагедията е в това, че консуматорското общество се състои изцяло от дебилни индивиди, които преобладават като численост. Разбира се, доста допринесе и лошият избор на съперник. Ако демократите бяха излъчили по-малко дискредитирана личност, Тръмп нямаше да има никакъв шанс.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #4 -: ноември 10, 2016, 10:03:07 am »
За мен изборът е ужасен. Америка си има за президент американския еквивалент на Митю пищова. Трагедията е в това, че консуматорското общество се състои изцяло от дебилни индивиди, които преобладават като численост. Разбира се, доста допринесе и лошият избор на съперник. Ако демократите бяха излъчили по-малко дискредитирана личност, Тръмп нямаше да има никакъв шанс.
Не мога да се съглася с теб. Основно Тръп е изключителено добър предприемач. Ако се заровиш по-подробно в инвестиции, бизнес планове, преговори и взети решения. Та той е бъкан с пари. При правилно решение печели много, ако греши поправя грешките си. Когато е бил в частния сектор знае за какво става на въпрос и какво коства на всички да изкарват сами пари. Умее да води преговори и балансите по сметките му доказват това. Сравнението с Митьо е нелепо. Той е комик с малко пари, а Тръмп - млрд.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
« Отговор #5 -: ноември 10, 2016, 02:35:52 pm »
Абе, времето ще си покаже. Като цяло всеки мисли различно, повечето гледат първо човека от външен вид, ако им се стори противен, или пък грозен почват да го плюят. Други пък завиждат, че дадения човек има пари, и започват да си казват, че тези пари се правят с далавери и стават мошеници. Повечето пъти е така, малко са хората, които са им чисти ръцете и могат да се похвалят, че са добре финансово. Само да кажа, че НЕ конкретизирам никого, да няма разсърдени. Иначе тоя Тръмп си зае мястото, онази дърта бабичка си беше за смяна. Най-мразя, когато примерно тя е била президент, и после по родствена връзка ги назначават. Дъщери, лели, чичовци, чинки, бла-бла... Това не им е семеен бизнес, като ще заемаш това място, ще го заемаш не само заради парите, а за това, че хората са те избрали и очакват много неща от теб.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #6 -: ноември 10, 2016, 02:59:26 pm »
Абе, времето ще си покаже. Като цяло всеки мисли различно, повечето гледат първо човека от външен вид, ако им се стори противен, или пък грозен почват да го плюят. Други пък завиждат, че дадения човек има пари, и започват да си казват, че тези пари се правят с далавери и стават мошеници. Повечето пъти е така, малко са хората, които са им чисти ръцете и могат да се похвалят, че са добре финансово. Само да кажа, че НЕ конкретизирам никого, да няма разсърдени. Иначе тоя Тръмп си зае мястото, онази дърта бабичка си беше за смяна. Най-мразя, когато примерно тя е била президент, и после по родствена връзка ги назначават. Дъщери, лели, чичовци, чинки, бла-бла... Това не им е семеен бизнес, като ще заемаш това място, ще го заемаш не само заради парите, а за това, че хората са те избрали и очакват много неща от теб.

Голяма мъка щеше да бъде ако я бяха избрали. Сега протести, глупости, всичко е свършило и няма връщане назад. Тая е с крайни виждания по доста теми и аз си мисля, че нейния подход и начин на управление щеше да създаде доста проблеми не само за САЩ, но и за други държави. Лично мое мнение е, че Тръп е по-удачния вариант, за да има някакво "движение" и "развитие" както си трябва.

Неактивен viatans

• Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #7 -: ноември 10, 2016, 05:56:34 pm »
Аз съм по-скоро недоволна от избора на американците. Те си знаят, но вероятно това ще се отрази и на останалия свят.

Аз не съм много наясно с политиката и разчитам на вътрешното си чувство, относно хората. А Тръмп не създава хубаво усещане у мен. Не се чувствам спокойна, не се чувствам ентусиазирана.
Дава ми усещане за пошлост.
Това си е мое усещане и мнение, но ще видим.
Ако не направи някакви бели, ще съм доволна. Ако направи някакви грандиозни неща, със сигурност ще са от лични интереси.
Това, че е против Парижкото споразумение за климата, допълнително ме кара да мисля, че не е добър човек и преди всичко си мисли за интересите.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #8 -: ноември 10, 2016, 07:13:37 pm »
Аз съм по-скоро недоволна от избора на американците. Те си знаят, но вероятно това ще се отрази и на останалия свят.

Аз не съм много наясно с политиката и разчитам на вътрешното си чувство, относно хората. А Тръмп не създава хубаво усещане у мен. Не се чувствам спокойна, не се чувствам ентусиазирана.
Дава ми усещане за пошлост.
Това си е мое усещане и мнение, но ще видим.
Ако не направи някакви бели, ще съм доволна. Ако направи някакви грандиозни неща, със сигурност ще са от лични интереси.
Това, че е против Парижкото споразумение за климата, допълнително ме кара да мисля, че не е добър човек и преди всичко си мисли за интересите.

Разбира се, че не е добър човек. То трябва да му видиш само малка част от изявите, за да разбереш, че освен смешен клоун е и долна шовинистична свиня.
И моля ви, спрете да ми изтъквате парите като най-добра черта на Тръмп - писна ми да го водя тоя спор вече. Парите не те правят добър президент. По-скоро не пречат много, ако добрият характер надделява, но при дебила това не е така. Освен това финансовият му баланс е спорен - той твърди, че е много богат, но май е изправен пред поредния фалит.
@commoderbg, Хилъри Клинтън никога не е била президент. Беше първа дама два мандата и държавен секретар на САЩ. Съгласна съм, че беше лоша кандидатура и не заради това, че е компрометирана личност, а защото е жена. Светът не е дорасъл за жена президент на най-влиятелната страна на Земята, а американците още по-малко.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #9 -: ноември 11, 2016, 10:30:14 am »
Разбира се, че не е добър човек. То трябва да му видиш само малка част от изявите, за да разбереш, че освен смешен клоун е и долна шовинистична свиня.
И моля ви, спрете да ми изтъквате парите като най-добра черта на Тръмп - писна ми да го водя тоя спор вече. Парите не те правят добър президент. По-скоро не пречат много, ако добрият характер надделява, но при дебила това не е така. Освен това финансовият му баланс е спорен - той твърди, че е много богат, но май е изправен пред поредния фалит.
@commoderbg, Хилъри Клинтън никога не е била президент. Беше първа дама два мандата и държавен секретар на САЩ. Съгласна съм, че беше лоша кандидатура и не заради това, че е компрометирана личност, а защото е жена. Светът не е дорасъл за жена президент на най-влиятелната страна на Земята, а американците още по-малко.

САЩ не е най-влиятелната страна на света. Мисля, че има сериозна конкуренция в Лицето на Русия и ОАЕ.

Активен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1575
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #10 -: ноември 11, 2016, 10:50:45 am »
САЩ не е най-влиятелната страна на света. Мисля, че има сериозна конкуренция в Лицето на Русия и ОАЕ.

Ммм дааа! Преди 89' се държахме здраво за Русия (СССР) и бяхме много добре! А, после какво...?! Малко четвъртит ни се пада и много болезнен! Сори, но е така!  :-X

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #11 -: ноември 11, 2016, 11:33:17 am »
Ммм дааа! Преди 89' се държахме здраво за Русия (СССР) и бяхме много добре! А, после какво...?! Малко четвъртит ни се пада и много болезнен! Сори, но е така!  :-X
Връщайки се в историята, само не се сещам кога САЩ ни е подкрепила, помогнала или нещо подобно. Всъщност СССР го е правила. И ние бяхме благодарни, но, за жалост, до едно време. Вече всичко е различно. Гонят се лични интереси и изгоди. Да угодим на САЩ, да не обидим Русия. Да угодим на Русия, да не обидим американците. Всеки запознат с историята и търканията между Русия и САЩ е наясно, че ние сме точно между чука и наковалнията и си седим от време там. Дали ни е комфортно? Аз не мисля... Крайно време е да се вземе страна, да се наклони везната и нещата да се случват. Това, че подкрепяш една страна повече от друга, не те прави смъртен враг и не би било кой знае колко голям минус за развитието на икономиката и т.н.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #12 -: ноември 11, 2016, 07:42:22 pm »

Напротив, САЩ е най-влиятелната страна на Земята. Погледни всички конфликти и критични точки по света? Кой е замесен - Русия или ОАЕ? Не казвам, че ми харесва, но е така.

Ако Тръмп стопли отношенията между Америка и Русия, дори само това да направи, ще промени мнението ми за него. За съжаление не вярвам предизборната пропаганда да бъде реализирана. Като цяло имам резерви към всички арогантни задници, които говорят за себе си в трето лице.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #13 -: ноември 12, 2016, 06:26:59 pm »
Напротив, САЩ е най-влиятелната страна на Земята. Погледни всички конфликти и критични точки по света? Кой е замесен - Русия или ОАЕ? Не казвам, че ми харесва, но е така.

Ако Тръмп стопли отношенията между Америка и Русия, дори само това да направи, ще промени мнението ми за него. За съжаление не вярвам предизборната пропаганда да бъде реализирана. Като цяло имам резерви към всички арогантни задници, които говорят за себе си в трето лице.

САЩ гони един петрол или по-скоро го притежава. Руснаците са с богати ресурси и имат много неща, които САЩ нямат. Не е най-богата страна, нито най-влиятелната. На Русия няма кой да стъпи или да се опълчи. В тоя ред на мисли, Обама водеше политика, за да не прави сечено на Русия. Я колко конфликта станаха и веднага се мазни на Путин.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #14 -: ноември 12, 2016, 07:23:19 pm »
САЩ гони един петрол или по-скоро го притежава. Руснаците са с богати ресурси и имат много неща, които САЩ нямат. Не е най-богата страна, нито най-влиятелната. На Русия няма кой да стъпи или да се опълчи. В тоя ред на мисли, Обама водеше политика, за да не прави сечено на Русия. Я колко конфликта станаха и веднага се мазни на Путин.

Не ме разбираш правилно или по-скоро не вникваш внимателно в думата ''влиятелна'' - много внимателно я подбрах. Въпросът не е кой какво има, а кой влияе на световното положение. Затова за целия свят е важно кой ще бъде американският президент, защото той ще влияе по някакъв начин на всички държави, а не само на своята собствена.

Малко оф-топик, понеже Вальо заключи темата за избор на български президент, пък аз държа винаги да кажа това, което имам да кажа на момента, та:

@commoderbg, клипчето на господарите е скеч, защото никой, ама абсолютно никой по закон няма право да влиза в тъмната стаичка с гласуващия, а още по-малко пък да го снима, докато гласува - само това трябва да ти светне лампичката. :) Изключение се прави за придружители на хора с физическа невъзможност да се справят сами - инвалиди, слепи хора и т.н.