Автор Тема: Канал в Youtube  (Прочетена 626 пъти)

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
Канал в Youtube
« -: ноември 08, 2016, 02:54:33 pm »
Много нашумяха тия влогъри и каналите им в ютуб. Бе... пари правят... ако не шоу... Започвам да си правя видеа в тубата по повод онлайн магазина, който стопанисвам. С направата на две, три видеа ми хрумна идеята да си направя цял канал. Тубата е нещо много съществено. Да рекламите там са различни, но според мен интереса ще е доста по-голям при авторските клипчета и разясненията относно продуктите. Някой правил ли е такова нещо досега? Има ли някакви тънкости, които ми убягват?

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Re: Канал в Youtube
« Отговор #1 -: ноември 08, 2016, 03:49:36 pm »
Влогърството не е за всеки, иначе се напълни с всякакъв вид, да. :D Иначе Ютуб е перфектния сайт, чрез който можеш от хобито си да припечелваш някой лев. Като цяло България е бедна откъм качествено съдържание в Ютуб, има много идеи, които могат да се реализират, но няма хора, и явно не им се занимава, а ако им се занимава нямат камери за снимане и т.н. Лично аз съм качвал много клипове в сайта, но без да ги монетизирам да пускат реклами. Знам от един приятел, че на едно кликане на реклама, ти дава много малко пари, около 3-4 цента някъде. Гледат се гледанията и вота най-вече, понеже има много хора, които се абонират, но ако не гледат клиповете и оценяват, няма смисъл от такива абонати. Сподели за каква сфера ти е магазина? Трябва  много да се внимава да не те хващат за авторски, идеята да е качествена, за да има хора, които да те гледат.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #2 -: ноември 08, 2016, 04:48:11 pm »
Влогърството не е за всеки, иначе се напълни с всякакъв вид, да. :D Иначе Ютуб е перфектния сайт, чрез който можеш от хобито си да припечелваш някой лев. Като цяло България е бедна откъм качествено съдържание в Ютуб, има много идеи, които могат да се реализират, но няма хора, и явно не им се занимава, а ако им се занимава нямат камери за снимане и т.н. Лично аз съм качвал много клипове в сайта, но без да ги монетизирам да пускат реклами. Знам от един приятел, че на едно кликане на реклама, ти дава много малко пари, около 3-4 цента някъде. Гледат се гледанията и вота най-вече, понеже има много хора, които се абонират, но ако не гледат клиповете и оценяват, няма смисъл от такива абонати. Сподели за каква сфера ти е магазина? Трябва  много да се внимава да не те хващат за авторски, идеята да е качествена, за да има хора, които да те гледат.

В тоя ред на мисли, точно за това се сетих. Монетизирането... Ами имаш ли идея, колко (може и диапазон) се печели само от гледания, без реклами. Сферата е козметика и дрехи. Има влогърчета (мацки), които ползват безплатно продукти и пишат ревюта + правят видеа в техните канали. Имат си фейсбук страници и един вид взима безплатна козметика и прави ревюта, които я явяват реклама за продавача/производителя. Не е широко разпространен този метод, но според мен си е ефективен. За 20-30 лева, може до доста хора да стигне при добър влогър с последователи и видео в тубата.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #3 -: ноември 08, 2016, 05:56:47 pm »
Аз лично до колкото знам трябва да станеш партньор с Ютуб. Оттам ти пускат реклами, банери във видеото ти, и при всяко цъкане ти дава да речем 50% на теб и другото за тях. Задължителна е монетизация. Иначе има начини, където пак може да изкараш някакви долари, но не от Ютуб, понеже от сайта ти дава рекламата само, а парите от така наречените Url short-ъри . Слагаш линк в описанието, и на 1000 кликания дава към 5$ , зависи от страната. Но за всичко ти трябва сериозна реклама, успешен проект, интерес... Не стават нещата бързо за жалост...

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #4 -: ноември 09, 2016, 09:49:36 am »
Лесно можеш да се правиш на глупак. Стига да целнеш таргета и си силен.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #5 -: ноември 09, 2016, 05:58:50 pm »
Лесно можеш да се правиш на глупак. Стига да целнеш таргета и си силен.

Така е, има хиляди канали в Ютуб, в които правят тестове, ревюта, чупят телефони и взимат много пари. Но повечето канали са станали с добра реклама ( $ ) , другите пък доста време е отнело и така.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #6 -: ноември 10, 2016, 09:56:38 am »
Така е, има хиляди канали в Ютуб, в които правят тестове, ревюта, чупят телефони и взимат много пари. Но повечето канали са станали с добра реклама ( $ ) , другите пък доста време е отнело и така.
Много иновативни са и обучителните видеа. Преди, когато имаш някакъв проблем и искаш сам да го разрешиш, като се разровиш в интернет се търсеха статии на същата тематика, където е описано решение на проблема ти. Сега обаче всичко е различно. Повечето потребителите решават да търсят обучителни видеа в тубата - гледат и го правят. Ако съвсем случайно не намерят нищо, чак тогава търсят текст към статия. Видео обясненията са доста по-лесни и практични.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #7 -: ноември 10, 2016, 02:39:47 pm »
Абсолютно! Ето ти един съвет - Ако искаш да се захващаш с този тип бизнес, специално с правенето на клипове в Ютуб, се насочи извън България. Видеотата да са на английски, абсолютно английски канал. А на каква тема, ти си си избрал, може и друга да ти предложа, по-лесна, по-трудна ти решаваш. Казвам ти, да е извън България, понеже тук за гледания дават много малко центове, а ако хората примерно гледат видеото ти от Германия, Франция и т.н. ще получаваш повече пари. Особено пък, ако имаш късмет и повечето ти потребители са чужденци, и се абонират и ти следят клиповете, тогава ще потръгне всичко и ще си ми благодарен за съвета. Не казвам, да не споделяш и клиповете тук на българи, но парите са в пъти по-малко и не се знае как ще тръгнат нещата. Ако има нещо, питай!

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #8 -: ноември 22, 2016, 07:53:30 am »
Опитах и се отказах. Пари не се изкарват, но пък удоволствието беше голямо  :) Забавно е да четеш мнения  ;D
Но аз бях български влогър, което веднага ми отне около 80 точки преднина  :D
Ако живееш в САЩ, би могъл да имаш много голям приход само от влогърстване. Но в България е друго, поне на този етап.  :) И не е защото сме бедни, а просто сме малка държава.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #9 -: ноември 22, 2016, 11:03:17 am »
Опитах и се отказах. Пари не се изкарват, но пък удоволствието беше голямо  :) Забавно е да четеш мнения  ;D
Но аз бях български влогър, което веднага ми отне около 80 точки преднина  :D
Ако живееш в САЩ, би могъл да имаш много голям приход само от влогърстване. Но в България е друго, поне на този етап.  :) И не е защото сме бедни, а просто сме малка държава.
Защо се отказа? Какво се случи? И защо реши тубата. Имаш бокса там трябваше да започнеш... Както доста драпаха и в последствие дръпнаха доста.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #10 -: ноември 22, 2016, 01:12:24 pm »
Просто когато влагаш много в един проект, занимаваш се с него няколко месеца, подготвяш се, стараеш се и накрая виждаш, че си недооценен, в един момент просто ти писва. Това стана и при мен.  :( Може би бързо се отказвам, но аз съм на принципа, че вместо да си губя времето с нещо, което очевидно не мога, по-добре е да намеря "моето", което ще ми носи не само удоволствие, а и пари.
А защо не започнах с вибокс? Не знам, хвърлих се на големите пари :D Лакомия.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #11 -: ноември 22, 2016, 02:16:22 pm »
Просто когато влагаш много в един проект, занимаваш се с него няколко месеца, подготвяш се, стараеш се и накрая виждаш, че си недооценен, в един момент просто ти писва. Това стана и при мен.  :( Може би бързо се отказвам, но аз съм на принципа, че вместо да си губя времето с нещо, което очевидно не мога, по-добре е да намеря "моето", което ще ми носи не само удоволствие, а и пари.
А защо не започнах с вибокс? Не знам, хвърлих се на големите пари :D Лакомия.
Много странно решение да започнеш през тубата, пред почти 90%-това чуждестранна аудитория. Рисковано, иновативно, креативно, но явно не е донесло успех. И все пак адмирации за опита. Ако не си се предала пробвай бокса.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #12 -: ноември 22, 2016, 08:49:57 pm »
Много странно решение да започнеш през тубата, пред почти 90%-това чуждестранна аудитория. Рисковано, иновативно, креативно, но явно не е донесло успех. И все пак адмирации за опита. Ако не си се предала пробвай бокса.
Приключих с влогърстването  :D Изглежда не е това, в което ме бива. Сега искам да съм само от страната на зрителя.  8)

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #13 -: ноември 22, 2016, 09:27:19 pm »
Приключих с влогърстването  :D Изглежда не е това, в което ме бива. Сега искам да съм само от страната на зрителя.  8)

Може ли да видя 1 твой клип?

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #14 -: ноември 22, 2016, 11:36:47 pm »
Може ли да видя 1 твой клип?
Всичко вече е изтрито.  :) Не съм оставила клиповете, защото от време на време получавах кофти коментари и това ме разстройваше.