Автор Тема: Сънувате ли?  (Прочетена 188 пъти)

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Сънувате ли?
« -: ноември 07, 2016, 08:55:09 pm »
Е, какво и колко често сънувате?

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
Re: Сънувате ли?
« Отговор #1 -: ноември 08, 2016, 09:40:55 am »
Много рядко, но за сметка на това винаги си спомням. Колкото до вида сън... винаги са различни по емоционалност. Всъщност е доказано, че всеки човек сънува почти всяка вечер... но не помни сънищата си.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #2 -: ноември 08, 2016, 03:38:46 pm »
Като цяло преди сънувах рядко. Последната 1-2 седмици обаче всяка нощ сънувам нещо, и си го спомням на сутринта. Най-интересното е, че преди сънувах 3 съня, и 3-те бяха лоши. Бях сънувал, че един приятел е починал, и на другия ден отидох до тях, за една услуга, ненадейно се случи. Другия сън беше, че се счупи една машина и сънувах, че сме отишли при един майстор и ни е казал, че няма проблеми, ще се оправи и на другия ден баща ми я оправи... 3-тия сън сънувах, че моя роднина е починала, и бяхме тръгнали на път с колата, и ненадейно колата се счупи. Всичко е много интересно, последно време пък сънувах хубави сънища, определено е по-добре. Пфу!  ;)

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #3 -: ноември 08, 2016, 03:56:41 pm »
Като цяло преди сънувах рядко. Последната 1-2 седмици обаче всяка нощ сънувам нещо, и си го спомням на сутринта. Най-интересното е, че преди сънувах 3 съня, и 3-те бяха лоши. Бях сънувал, че един приятел е починал, и на другия ден отидох до тях, за една услуга, ненадейно се случи. Другия сън беше, че се счупи една машина и сънувах, че сме отишли при един майстор и ни е казал, че няма проблеми, ще се оправи и на другия ден баща ми я оправи... 3-тия сън сънувах, че моя роднина е починала, и бяхме тръгнали на път с колата, и ненадейно колата се счупи. Всичко е много интересно, последно време пък сънувах хубави сънища, определено е по-добре. Пфу!  ;)

По повод на разказите ти се сетих... та то и това си е бизнес... Книги да искаш да купуваш, па съновници, па тълкуване... Баму мамата как за един сън могат цяла книга да ти напишат. Та и да ти обяснят като сънуваш нещо какво значи. П.С. Чувал съм, че да сънуваш смърт е било на хубаво...

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #4 -: ноември 08, 2016, 04:00:13 pm »
Когато си сънувал даден човек ,че е мъртъв, значело, че ще дойде жив човек. Повечето стари хора го знаят така, има много такива изказвания, но дали са верни, времето си показва, и който иска вярва. Иначе съновниците в нета, не може да им се вярва много. Всичко зависи дали вярваш, и дали е истина написаното. За тях важното е да си ги продадат, и да вземат парите. В нета също има много клипчета, които изобщо пък нямат логика със съня ти.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
  • Публикации: 305
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #5 -: ноември 08, 2016, 08:34:53 pm »
Сънищата са една много дълбока материя, която ме вълнува страшно много. Сънят не може да се тълкува, еле пък със съновници. Това е просто свободен полет на душата из пространството на варианти - който е чел Зеланд, знае какво искам да кажа. ;)

Сънувам всяка нощ, както всички останали спящи хора. За разлика от много от тях, винаги си спомням сънищата. Сънувам почти винаги починали близки, което не ме разстройва. Радвам се, че има измерение, в което мога отново да ги видя.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #6 -: ноември 08, 2016, 09:25:09 pm »
Сънят не може да се тълкува, еле пък със съновници. Това е просто свободен полет на душата из пространството на варианти - който е чел Зеланд, знае какво искам да кажа. ;)

Сънувам всяка нощ, както всички останали спящи хора. За разлика от много от тях, винаги си спомням сънищата. Сънувам почти винаги починали близки, което не ме разстройва. Радвам се, че има измерение, в което мога отново да ги видя.

Именно, много добре си го написала! На съновници не може да се вярва, сънят е най-добрия начин да си представим нещо, което няма как да стане в живота. А за това, че сънуваш починали близки от една страна е много хубаво, че се свързваш отново с тях и си говорите, виждаш ги. Но от друга, щом се събудиш и се сещаш колко хубав е бил сънят, как сте си говорили и т.н. и изведнъж този човек го няма, не може и да се върне. Разстройваш се..

Неактивен viatans

• Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #7 -: ноември 08, 2016, 11:21:58 pm »
Казват, че от сън спомен няма. Но аз помня сънища, които съм сънувала преди много години. За мен няма разлика, дали нещо се е случило на яве или на сън, впечатляващо ли е, става мой спомен.

Редовно сънувам, сънищата ми са смесица от неща, които са се случили и които в последствие се случват, както и мои разни измислици. Понякога сънувам сън, който е толкова подреден, сякаш е по-сценарий, но в повечето случаи е такъв хаос и метаморфоза, едно нещо е едновременно много неща...типично като в сън.
Понякога осъзнавам, че сънувам. Понякога контролирам сънищата си. Понякога летя на сън.
Сънищата са интересно нещо и исках да разбера как се случват, кога заспивам. Научих много за процеса и състоянието на съня, но всичко това доведе до безсъние.  Опитвайки се да анализирам съня, той вече не беше загадка, не беше мистерия и не искаше да идва при мен.
После ми трябваше много време за да  си върна съня.
Разбрах по трудния начин, че някои неща е по-добре да са такива, каквито са.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #8 -: ноември 22, 2016, 10:25:17 am »
Сънувам рядко. По принцип хората сънуват, когато нещо ги тревожи - без значение дали го осъзнавате или не. Спокойният сън е без сънища. Това при мен наистина е вярно. Освен това, ако сте забелязали (то това философите са го измислили преди много години, де), сънуваме малко преди да се събудим. Сънищата са интересна материя, която трябва да се изучава надълго и нашироко. Например, убедена съм, сънувате, че някой звъни на вратата и в същото време ви звъни алармата. Или някой чука на вратата, а вие в съня си чупите орехи.  :D
Не мисля, че сънищата могат да се тълкуват от "съновници". Аз си знам, че ако сънувам нещо лошо е на хубаво, и обратното.  8)

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #9 -: октомври 29, 2017, 01:18:24 pm »
Всяка нощ сънувам и дори си помня сънищата. Като бях по-малка ми се случваше да сънувам нещо и после през деня да се случи... доста странно нещо беше. Но с годините и това се промени. Сега сънувам и дори ми се случва на следващата вечер да продължа да сънувам там, където съм спряла. Доста странни неща.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
  • Публикации: 305
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #10 -: октомври 29, 2017, 07:02:44 pm »
Сънувам рядко. По принцип хората сънуват, когато нещо ги тревожи - без значение дали го осъзнавате или не. Спокойният сън е без сънища. Това при мен наистина е вярно. Освен това, ако сте забелязали (то това философите са го измислили преди много години, де), сънуваме малко преди да се събудим. Сънищата са интересна материя, която трябва да се изучава надълго и нашироко.)

С поне две неща от казаното не съм съгласна, което не означава конфликт, разбира се, а просто различни възгледи. :)

Първото, с което не съм съгласна е твърдението, че спокойният сън е без сънища. Няма човек, който да спи без да сънува. Има хора, чието съзнание просто спи твърде дълбоко, за да регистрира видяното, а именно - полетът на душата из пространството на варианти. Наистина препоръчвам транссърфинга на Вадим Зеланд. За  мен  той дава най-доброто обяснение на съня.

Второто е, твърдението, че сънуваме само преди се събудим. - Мне! Просто тогава съзнанието се събужда и започва да регистрира видяното и да създава спомени - уви, доста нетрайни.

@ivonka, и за твоя случай Зеланд дава добро обяснение. :)
Пророческите сънища се случват, когато сънувайки, посещаваш твърде близки (подлежащи на реализиране) сектори от пространството. Колкото по-далечни са секторите, които посещаваме на сън, толкова по-абсурди са виденията и обратно. Това с продълженията и на мен ми се случва - правим си сериали.  ;D ;D ;D

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #11 -: октомври 30, 2017, 08:35:38 am »
@Nandi , определено съм съгласна с казаното от теб. А това със сериалите, хаха, направо се замислям една книга да напиша с основа моите сънища.  ;D ;D ;D