Автор Тема: Купувам старинни предмети  (Прочетена 797 пъти)

Активен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1575
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Купувам старинни предмети
« -: ноември 07, 2016, 08:20:50 pm »
Както се вижда от заглавието, купувам старинни вещи с някаква уникална стойност, като например: книги, ордени, сувенири, пари, монети и др.

Ако имате нещо подобно и подходящо и не ви върши работа, то моля, пишете на ЛС или имейл! Благодаря!

« Последна редакция: ноември 07, 2016, 08:27:54 pm от Valentin »

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Re: Купувам старинни предмети
« Отговор #1 -: ноември 13, 2016, 04:37:50 pm »
Имам 82 ( като бройка) старинни монети. Започват от 1974, 1992, 1997 и една чужда монета. Оферта тук или на лично?

Активен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #2 -: ноември 13, 2016, 08:12:55 pm »
Имам 82 ( като бройка) старинни монети. Започват от 1974, 1992, 1997 и една чужда монета. Оферта тук или на лично?

Бих казал сравнително "нови" монети. Имам много от тях, просто не ме интересуват! Благодаря!
Остава "чуждата". Моля, дай оферта и инфо на ЛС!

Активен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #3 -: ноември 20, 2016, 06:58:30 pm »
@commoderbg, та не разбрах какво става с "чуждата" монета... Ако не си се отказал още да е продаваш, дай малко повече инфо за нея на ЛС и снимка от двете страни! Благодаря!

Неактивен yoshka

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
« Отговор #4 -: декември 03, 2016, 11:22:54 am »

От 92-ра и 97-ма монети имам с чували.  :D Бях предприемчиво дете и си кътах в касичка, като сврака.  ;D Виж след 300 години може и да се класират като нещо антикварно.

Активен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #5 -: декември 03, 2016, 11:57:35 am »
Да, ако бяха от 18ХХ година ставаха, но след 1950, просто нямат никаква стойност...

Неактивен rujel

• Newbie
  • Публикации: 76
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #6 -: декември 03, 2016, 01:04:18 pm »
Да, ако бяха от 18ХХ година ставаха, но след 1950, просто нямат никаква стойност...
Това "никаква стойност" е твърде пресилено казано. Най-малкото струват колкото метала, а при някои от монетите той изобщо не е малко! Примерно стотинките от социализма са направени от цветни метали, докато сегашните жълти стотинки са такива само от 1999 година, но не и тези от 2000.
Цитат
От 92-ра и 97-ма монети имам с чували.
Питам само от чисто любопитство. Колко монети имаш по 10 стотинки от 92? Аз си запазих 100 броя чисто нови такива - взети директно от банката (БНБ). Съдържат се в едно тоталитарен вид прозрачно найлоново пликче за стотинки, което всъщност никога не е отваряно.

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #7 -: декември 03, 2016, 01:17:13 pm »
Това "никаква стойност" е твърде пресилено казано. Най-малкото струват колкото метала, а при някои от монетите той изобщо не е малко! Примерно стотинките от социализма са направени от цветни метали, докато сегашните жълти стотинки са такива само от 1999 година, но не и тези от 2000.Питам само от чисто любопитство. Колко монети имаш по 10 стотинки от 92? Аз си запазих 100 броя чисто нови такива - взети директно от банката (БНБ). Съдържат се в едно тоталитарен вид прозрачно найлоново пликче за стотинки, което всъщност никога не е отваряно.

Не знам. Не ме е интересувало да ги броя, пък и в интерес на истината са пръснати къде ли не. Между другото аз май си падам по книжните пари, не по монети. Имам един книжен лев от 1974 г, едни 500 лв пак книжни от 1943г и едни 10 000 лв от 97-ма с лика на Петър Берон.

Активен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #8 -: декември 03, 2016, 02:36:26 pm »
Това "никаква стойност" е твърде пресилено казано. Най-малкото струват колкото метала, а при някои от монетите той изобщо не е малко! Примерно стотинките от социализма са направени от цветни метали, докато сегашните жълти стотинки са такива само от 1999 година, но не и тези от 2000.Питам само от чисто любопитство. Колко монети имаш по 10 стотинки от 92? Аз си запазих 100 броя чисто нови такива - взети директно от банката (БНБ). Съдържат се в едно тоталитарен вид прозрачно найлоново пликче за стотинки, което всъщност никога не е отваряно.

Да, като метал ще получиш повече пари на вторични, отколкото като стойност. Ако не вярваш на думите ми, просто провери в аукцион.бг и ще се убедиш. Дори царските монети вървят от 1-5 лв в зависимост от годината.

Неактивен rujel

• Newbie
  • Публикации: 76
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #9 -: декември 03, 2016, 03:28:54 pm »
Да, като метал ще получиш повече пари на вторични, отколкото като стойност.
Да това е точно така и важи дори за съвременните монети от 1 стотинка от 1999. Грубата сметка показва, че подобна монета като метал струва около 7-8 стотинки. А цена от цял лев за монета от царско време - това също е доста висока цена. Между другото по царско време има и сребърни монети, които нищо чудно да струват доста повече отколкото продажната им цена в акционите в интернет (просто защото някои от тези хора, които продават не разбират).

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #10 -: декември 03, 2016, 03:55:51 pm »
Да това е точно така и важи дори за съвременните монети от 1 стотинка от 1999. Грубата сметка показва, че подобна монета като метал струва около 7-8 стотинки. А цена от цял лев за монета от царско време - това също е доста висока цена. Между другото по царско време има и сребърни монети, които нищо чудно да струват доста повече отколкото продажната им цена в акционите в интернет (просто защото някои от тези хора, които продават не разбират).

Знаеш ли колко върви монета от 1882 от 1 лев с надпис "Боже пази България" продавана в нета?  По този сайт http://www.bulgariancoins.com/bg/infoCoin.php?id=2222  се води рядка. Не съм се сещала да търся, но ми стана любопитно.  ::)

Активен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #11 -: декември 03, 2016, 05:13:24 pm »
Знаеш ли колко върви монета от 1882 от 1 лев с надпис "Боже пази България" продавана в нета?  По този сайт http://www.bulgariancoins.com/bg/infoCoin.php?id=2222  се води рядка. Не съм се сещала да търся, но ми стана любопитно.  ::)

Ето виж как вървят: от 3.50 - 500 лева / https://auction.bg/Search/?sort=&searchText=1882+%221+%D0%9B%D0%B5%D0%B2%22&categoryID=&sellerName=&regionName=&endingTo=&priceFrom=&priceTo=

Различно! Всеки иска толкова, колкото му е удобно... но дали ще се продаде, това вече е отделен въпрос! Ти ако имаш нещо за продаване, сложи му цена и ми го пусни на ЛС! ... Или пък пробвай в аукциона! ;)

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #12 -: декември 03, 2016, 05:54:29 pm »
Ето виж как вървят: от 3.50 - 500 лева / https://auction.bg/Search/?sort=&searchText=1882+%221+%D0%9B%D0%B5%D0%B2%22&categoryID=&sellerName=&regionName=&endingTo=&priceFrom=&priceTo=

Различно! Всеки иска толкова, колкото му е удобно... но дали ще се продаде, това вече е отделен въпрос! Ти ако имаш нещо за продаване, сложи му цена и ми го пусни на ЛС! ... Или пък пробвай в аукциона! ;)

Аз съм в шок и ужас. Не че съм специалист, но все пак такова разнообразие от цени не е сериозно. Не трябва ли да има някакъв минимум на монетите спрямо това от кога е, каква е и т.н.? Примерно да не започва цената по малко от 10 лв. да кажем. То така и стойността й се обезценява. Ох как го обясних...  8)

Ами ако изровя нещо по-интересно от тавана (нашият е като бездънно буре) или страта къща на село - тук съм! ;)

Активен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #13 -: декември 03, 2016, 07:29:55 pm »

Аз съм в шок и ужас. Не че съм специалист, но все пак такова разнообразие от цени не е сериозно. Не трябва ли да има някакъв минимум на монетите спрямо това от кога е, каква е и т.н.? Примерно да не започва цената по малко от 10 лв. да кажем. То така и стойността й се обезценява. Ох как го обясних...  8)

Ами ако изровя нещо по-интересно от тавана (нашият е като бездънно буре) или страта къща на село - тук съм! ;)

Трябва да има сайтове за оценка на монетите, но то е същото както и домейните... Имам домейни оценени на по 4-5000$ , а не мога да ги продам дори за 15-20$.  :o
Просто самия пазар ти определя цената. Или трябва да изчакаш да се вдигне цената на продукта (ако въобще се вдигне) или ако искаш, продавай на безценица! Изборът е на самия търговец!

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #14 -: декември 12, 2016, 07:07:23 pm »
 А срещали ли сте обявата за продажба на  1 левче с Иван Рилски - по 20 или 30 лева беше и на английски написано, че изображението е "нещо като Исус Христос"!!! Много се коментираше!

Иначе по темата за старинните неща - имам едно старо радио, при интерес ще го снимам!