Автор Тема: Мнение за Фб страница  (Прочетена 326 пъти)

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Мнение за Фб страница
« -: ноември 01, 2016, 06:14:34 pm »
Здравейте, до сега съм виждал как много фб страници имат около 5-10 000 фенове, и по този начин правят реклама и взимат да кажем по 3-4 лв на линк в страницата. Според вас каква страница бих могъл да създам, какъв вид? Какво харесват днешните, освен алкохол, цигари к*рви и т.н.? И по-важния въпрос, има ли значение примерно феновете на страницата да са от чужбина, или от България?

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
Re: Мнение за Фб страница
« Отговор #1 -: ноември 15, 2016, 09:57:21 am »
Здравейте, до сега съм виждал как много фб страници имат около 5-10 000 фенове, и по този начин правят реклама и взимат да кажем по 3-4 лв на линк в страницата. Според вас каква страница бих могъл да създам, какъв вид? Какво харесват днешните, освен алкохол, цигари к*рви и т.н.? И по-важния въпрос, има ли значение примерно феновете на страницата да са от чужбина, или от България?
Винаги е от значение какви са феновете. Все пак се таргетира определена група хора (народност, пол, възраст и т.н.) "Модата" е една и съща. Правиш страница за забавление. Едно време изключително тъпи страници се харесваха, защото хората цъкаха бутона и не знаеха, че всъщност те харесват определена страница: Страници със заглавия: Цитати, цитати от книги, Обичам те моренце, Обичам приятелите си и подобни простотии. Сега пак се създават весели страници, но по-обрани откъм заглавия... Измисли определен нишан, създаваш име и си готов. Само дето доста време ще ти отнеме с тоя фейсбук в момента да направиш хубав рийч и да трупнеш лайкове.

Неактивен Kirov

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 5
  • Остави рейтинг: +0/-0
« Отговор #2 -: ноември 15, 2016, 12:08:08 pm »
Вече не е така лесно. Трябва ти наистина доста време, което да инвестираш в тази фб страница.
Да създадеш календар, да следиш какво се харесва на аудиторията и най-вече да се опиташ да бъдеш оригинален...

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #3 -: ноември 15, 2016, 01:34:07 pm »
Вече не е така лесно. Трябва ти наистина доста време, което да инвестираш в тази фб страница.
Да създадеш календар, да следиш какво се харесва на аудиторията и най-вече да се опиташ да бъдеш оригинален...
И трябва или игри да мислиш или на Зукерберг да плащаш. Затова тук сме си направили размяна на лайкове, който има интерес може да се включи.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #4 -: ноември 22, 2016, 08:17:29 am »
Много е трудно да се прави "Забавна страница". Първо, трябва ТИ да измисляш тези забавни картинки/истории, защото ако се повтарят с други, трудно ще се отличиш.
Ако имаш време, можеш да правиш тъпизми, от сорта на Спиндерман, Паулу Колелю (и различните му цитати  ;D). Ако се сещаш, едно време беше станало много популярно нещо от сорта: Това е Пенка. Пенка не качва снимка на великденските си яйца. Бъди като Пенка - не качвай снимки на великденските си яйца.  ;D
Беше тъпо, даже малоумно. Картинката всеки път беше една и съща, само текстът се сменяше. Но не знам защо беше забавно. И много споделяно/харесвано - а ти нали това целиш?

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #5 -: ноември 22, 2016, 10:48:25 am »
Много е трудно да се прави "Забавна страница". Първо, трябва ТИ да измисляш тези забавни картинки/истории, защото ако се повтарят с други, трудно ще се отличиш.
Ако имаш време, можеш да правиш тъпизми, от сорта на Спиндерман, Паулу Колелю (и различните му цитати  ;D). Ако се сещаш, едно време беше станало много популярно нещо от сорта: Това е Пенка. Пенка не качва снимка на великденските си яйца. Бъди като Пенка - не качвай снимки на великденските си яйца.  ;D
Беше тъпо, даже малоумно. Картинката всеки път беше една и съща, само текстът се сменяше. Но не знам защо беше забавно. И много споделяно/харесвано - а ти нали това целиш?

Отличаване рядко има. Един създава интересния колаж/снимка и си я споделя в страницата. От там на базата на рийча се намира последовател, който също е собственик на страница и решава да я "вземе на заем" и си я пуска в страницата и така се почва... Пък чак след дни, харесвайки и двете страници ти се усещаш, че се получава дубъл. Ама спомняш ли си, кой първи я сподели? Или я виждаш трети път.. и съвсем се объркваш.
Много нашумяха изброените от теб страници, но има доста по печеливши и известни. Пабло Ескобар, тоя оня влогър и т.н. Докато едни плащат за реклама, други пари правят.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #6 -: ноември 23, 2016, 12:02:01 am »
Замисляла съм се дали не е по-добре да не се прави някаква обща страница, например "Смехории", а да се направи страница "BMW"? Имам предвид да не е толкова общо, а нещо по-конкретно. Няма ли това да е по-печелившо? Вярно, че това са по-затворени общества, но пък за сметка на това са редовни и бързо биха разпространили информацията за страницата сред обкръжението си.  ??? Тоест "Смехории" може да събере част от населението, които обичат смешни неща, а "BMW" най-вероятно ще събере всички от населението, които се интересуват от тези коли. :-\

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #7 -: ноември 23, 2016, 11:46:27 am »
Замисляла съм се дали не е по-добре да не се прави някаква обща страница, например "Смехории", а да се направи страница "BMW"? Имам предвид да не е толкова общо, а нещо по-конкретно. Няма ли това да е по-печелившо? Вярно, че това са по-затворени общества, но пък за сметка на това са редовни и бързо биха разпространили информацията за страницата сред обкръжението си.  ??? Тоест "Смехории" може да събере част от населението, които обичат смешни неща, а "BMW" най-вероятно ще събере всички от населението, които се интересуват от тези коли. :-\
За да създаваш такива страници, трябва и ти да си запалена по темата и да си изключително добра и детайлизирана. Това отнема много време. Нека разгледаме нагледния пример даден от теб. Страницата "BMW" - пускаш я, хубаво, и почваш постове. Таргетирала си всички фенове и собственици на такива автомобили, започвайки от далечната 1980 примерно. Това са модели, модификации, технически характеристики и ... няма смисъл да дълбая натам. Само копирейтски статии или снимки на нови модели няма да подбудят значим интерес у хората и просто ще си губиш времето. Лично аз съм на мнение, че подобни страници се създават от наистина големи запалянковци.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #8 -: ноември 23, 2016, 11:14:19 pm »
Дадох BMW за пример. Не разбирам от коли така или иначе :D Иначе си прав, че трябва да си вещ в това, с което ще работиш. Аз съм убедена, че всеки човек има някакви интереси, по които може да пише/разказва/обсъжда. Не е задължително да знаеш всичко и тогава да направиш страницата. Важно е да има някакво ниво на знания, около и над средното. След това идва надграждането. Докато се прави страницата е неизбежно да не се научи нещо ново. Точно това е интересното на тези страници.  :P

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #9 -: октомври 13, 2017, 03:49:41 pm »
Според мен, всичко зависи от хобито или насочеността в дадена сфера на човека, който прави страница. Повечето страници с толкова много последователи са или на известни личности, или на събития с известни личности, или на страници с вицове и смешни истории, на онлайн магазини също съм виждала доста фенове.
По скоро човек трябва да се замисли върху таргета си. Дали е за млади хора, които масово използват Фейсбук, дали да е специално за мъже или жени, или полът да няма значение. Според мен, колкото повече хора биха имали полза от страницата, толкова по-добре. Така бързо би се разпространила и би достигнала върхове.