Автор Тема: Имате ли шофьорска книжка?  (Прочетена 543 пъти)

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 305
  • Остави рейтинг: +72/-0
Re: Имате ли шофьорска книжка?
« Отговор #15 -: ноември 25, 2016, 06:48:59 pm »
Имате ли вкъщи шевна машина с крачен педал? Питам те, за да "потренираш" с разпределянето на насоченото внимание!  На една моя позната баща й й дал този пример - първо се научи да шиеш с машината и да ползваш педала, а след това отиваш зад волана!

Много неудачна аналогия. :) Шия от дете - не мога да шофирам. Причината: докато шиеш нищо не те стресира. Да следиш пътя или тегела е най-лесната част. Трудното е да уцелиш правилния педал в точния момент. Сестра ми щеше да ни избие преди години, когато се паникьоса и вместо спирачката така стъпи на газта, та чак залепна за нея. Добре, че баща ми дръпна ръчната спирачка преди да се забием в сградата, към която летяхме. Колата се завъртя в последния момент и почти падна в едно дере - половината висеше над него.  :D :D :D

Неактивен mis_hell

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #16 -: ноември 26, 2016, 12:47:11 am »
В такъв случай си връщам думите назад! Но мисля, че трябва да се справиш със страховете си, независимо, че сестра ти се е паникьосала, ти може пък да успееш! Пък и не се знае при какви обстоятелства може да ти се наложи да подкараш кола!

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 305
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #17 -: ноември 26, 2016, 10:07:07 am »
В такъв случай си връщам думите назад! Но мисля, че трябва да се справиш със страховете си, независимо, че сестра ти се е паникьосала, ти може пък да успееш! Пък и не се знае при какви обстоятелства може да ти се наложи да подкараш кола!

Да, неведоми са пътищата... винаги може да се наложи да правиш нещо, което не си възнамерявал да правиш. Каквото сервира живота - такова. Не се заричам, че няма, но определено нямам желание да шофирам. :)

georgieva2017

• Гост
  • Trade Count: (0)
« Отговор #18 -: февруари 20, 2017, 05:22:10 pm »
Имам, но не я използвам. Започнах курса с голямо желание, но след викането и крещенето на инструктора изобщо не ми се качваше в кола зад волана. Все пак изкарах книжката, за да не са ми напразно усилията...

Неактивен vvalentinaval

• Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +2/-0
« Отговор #19 -: февруари 22, 2017, 02:50:36 pm »
Имах , но е на трупчета, след като задръстих движението един ден. Карах една бричка, която изгасна на кръстовище и до там. Избутаха ме и много ми се смяха. От тогава други ме возят.

Неактивен danonche

• Newbie
  • Публикации: 13
« Отговор #20 -: февруари 25, 2017, 06:35:01 pm »
Имам книжка от 18 годишна, сега съм на 26.

Неактивен vvalentinaval

• Newbie
  • Публикации: 31
« Отговор #21 -: февруари 26, 2017, 06:14:28 pm »
Тук се говори за шофьорска книжка от кога имате. Аз смятам, че не се ли практикува шофирането редовно няма значение от кога имаш шофьорска книжка. Много е важно и да попаднеш на добър инструктор.

Неактивен Epenovska12

• Newbie
  • Публикации: 4
  • Остави рейтинг: +1/-0
« Отговор #22 -: февруари 26, 2017, 06:37:28 pm »
Здравейте!
Имам шофьорска книжка от около 5 години вече.
Напук на всички убеждения за жените шофьори, с гордо вдигната глава мога да кажа, че съм шофьор!
И не само. Интересувам се не само от външния вид на колата, а и от това какво се крие под капака.

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #23 -: юни 18, 2017, 03:55:36 pm »
И на мен ми предстои вече да изкарам курсовете, колата вече е набелязана.  :)

Неактивен nicecheek

• Newbie
  • Публикации: 5
  • Остави рейтинг: +1/-0
« Отговор #24 -: август 01, 2017, 12:04:37 am »
Нямам шофьорска книжка,  но мога да шофирам.
Причината поради която нямам е че когато видя много коли около мен когато шофирам, се панирам и ме е страх- проблем за повечето жени-нешофьорки.
Шофьорската книжка в днешното забързано ежедневие е все повече задължително условие при кандидатстване за работа или просто за нормално качество на живот.

Неактивен desito

• Newbie
  • Публикации: 6
  • Остави рейтинг: +0/-0
« Отговор #25 -: август 01, 2017, 10:48:14 am »
Нямам книжка, защото съм голяма паника.  ;) Понякога си мисля че ще е супер да имам, няма да завися от нокои, но след това идвам на себе си и си казвам, че не е за мен. Това е голяма отговорност не само за твоя живот а и за всички участници на пътя.

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 117
  • Остави рейтинг: +10/-0
« Отговор #26 -: август 01, 2017, 10:19:52 pm »
Аз също имам книжка. Обаче избягвам да шофирам. Постоянно нещо ми отвлича вниманието и искам да гледам настрани  :D. За щастие имам доста приятели шофьори. Напоследък обаче се замислям да си заделя пари за личен автомобил. Все пак е добре да съм подготвен.

Неактивен Philosopher

• Global Moderator
  • Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • Публикации: 135
  • Остави рейтинг: +11/-0
« Отговор #27 -: август 03, 2017, 05:20:55 pm »
Имам книжка, а и колите са ми страст. Обичам да карам, не винаги спазвам скоростните ограничения, но поне в населените места се опитвам. Важно е да си внимателен, но за жалост не знаеш този насреща ти дали ще те пази ...

Неактивен ivonka

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #28 -: октомври 29, 2017, 12:46:21 pm »
Обичам да гледам коли, да научавам по някои интересен факт относно тях. И дори имам мечтана кола ;D. Но нямам шофьорска книжка. И не се очаква в близкото бъдеще да имам, защото както казва семейството ми и приятелят ми, ще спася много хора ако стоя настрана от шофирането. Гледам да ги слушам  ::) ;D .
Имам особен страх. Като бях на 17, баща ми ме подготвяше за шофьорски курсове, но преди тях, реши лично да ме заведе на полигона и да покарам в негово присъствие. Всичко беше наред, докато не дойде още една кола. Обвзе ме някакъв страх и просто пуснах волана. Разбира се, после веднага го хванах отново, но ако карам кола за вбъдеще не мога да си позволя това. И така. Реших да се откажа от тийнеджърската си мечта.
« Последна редакция: октомври 29, 2017, 12:49:40 pm от ivonka »