Автор Тема: Имате ли шофьорска книжка?  (Прочетена 544 пъти)

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Имате ли шофьорска книжка?
« -: октомври 28, 2016, 09:36:04 pm »
Е, имате ли? Любители ли сте на колите?  8)

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
Re: Имате ли шофьорска книжка?
« Отговор #1 -: октомври 28, 2016, 11:03:39 pm »
Да, но не шофирам. И не ми се очертава скоро да си купя кола. Все още успявам да се справя без и за сега си спестявам и този ангажимент.

Неактивен redlemon

• Newbie
  • Публикации: 11
  • Остави рейтинг: +2/-0
« Отговор #2 -: октомври 29, 2016, 06:33:38 pm »
Мен пък ме кефи да шофирам. Често мисля по-добре в колата отколкото на друго място. Един от най-готините начини да разтоваря е да се опъна на път няколко часа. Особено ако не ми се налага да бързам е просто супер

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
« Отговор #3 -: октомври 30, 2016, 03:46:45 pm »
Аз все още не съм си изкарал. Днешно време книжката общо ти струва 800-850 лв без да са те късали. :) Но има време, по-нататък.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #4 -: ноември 22, 2016, 10:23:22 pm »
Нямам. Причината? Защото съм най-неориентираният човек на Света. Хич не ме бива в посоките, а и съм страхлива. Затова съм взела решение да не рискувам живота на другите, а и моя с евентуална книжка.  :D

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 305
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #5 -: ноември 23, 2016, 08:54:38 am »
Нямам. Причината? Защото съм най-неориентираният човек на Света. Хич не ме бива в посоките, а и съм страхлива. Затова съм взела решение да не рискувам живота на другите, а и моя с евентуална книжка.  :D

Същият случай съм и аз. Имам книжка, която стои ''на трупчета'' от години и която едва ли ще ползвам някога. Проблемът е, че съм ужасно страхлива, а паникьорите на пътя са по-опасни и от пияните шофьори. Все пак нищо не се знае. Моя приятелка стана шоьфор по неволя на доста късен етап и учудващо се справя чудесно със шофирането дори в София. Точно нея никога не съм я виждала като шофьор, но... неволята учи.

Активен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1575
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #6 -: ноември 23, 2016, 09:33:02 am »
Момичета, страхът е лош съветник... Палиш, гасиш и тръгваш!  :P

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #7 -: ноември 23, 2016, 02:44:25 pm »
Момичета както колегата е казал, съвет номер 1 - без страх, съвет номер 2 - автоматик. Създайте си комфорт. Подобно на мои познати, жени шофьори, които имат златен талон само и само защото имат книжка, а не са се качвали на МПС от 10 години.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #8 -: ноември 23, 2016, 06:55:10 pm »
Лесно е отстрани, но в действителност има и голяма дискриминация по пътищата. Виждат, че си жена и се започват едни неприлични подсвирквания, жестове и обиди. Возила съм се с приятелки и не е било рядкост това.  ??? Не стига, че ми е притеснено, а още и такова поведение да търпя.  >:(
Бях мотокаристка ;D за известно време (2 месеца  :D) и ми беше много трудно да управлявам мотокар, но не знам дали заради страха или вниманието, може би бях най-съвестния шофьор в склада и то без нито една катастрофа и счупена стока.  8) Така че може би наистина с всичко се свиква. ;D

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #9 -: ноември 24, 2016, 12:34:51 pm »
Лесно е отстрани, но в действителност има и голяма дискриминация по пътищата. Виждат, че си жена и се започват едни неприлични подсвирквания, жестове и обиди. Возила съм се с приятелки и не е било рядкост това.  ??? Не стига, че ми е притеснено, а още и такова поведение да търпя.  >:(
Бях мотокаристка ;D за известно време (2 месеца  :D) и ми беше много трудно да управлявам мотокар, но не знам дали заради страха или вниманието, може би бях най-съвестния шофьор в склада и то без нито една катастрофа и счупена стока.  8) Така че може би наистина с всичко се свиква. ;D
То тая дискриминация е породена от готовността и желанието на доста жени да се научат да карат и въпреки че не се справят да го правят. Шофирането по пътищата не е за всеки/всяка.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #10 -: ноември 24, 2016, 01:18:54 pm »
То тая дискриминация е породена от готовността и желанието на доста жени да се научат да карат и въпреки че не се справят да го правят. Шофирането по пътищата не е за всеки/всяка.
Не искам да изпадам във феминистични теми  :D , но жените може да не ги бива много в това, но пък са по-отговорни. Огромна част (много по-голямата част) от сериозните катастрофи са причинени от мъже. Така че това, че някои от тях си слагат червило на светофара, не значи, че не ги бива.  :)

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #11 -: ноември 24, 2016, 01:56:54 pm »
Не искам да изпадам във феминистични теми  :D , но жените може да не ги бива много в това, но пък са по-отговорни. Огромна част (много по-голямата част) от сериозните катастрофи са причинени от мъже. Така че това, че някои от тях си слагат червило на светофара, не значи, че не ги бива.  :)
Не смятам, че проблемът е само гримирането, доста са другите неща. Като цяло главен проблем е невъзможността за адекватно управление на МПС. Съгласен съм, че повечето от по-сериозните катастрофи за причинени от мъже. Всеки мъж има начин на поведение на пътя. За жалост  има доста, които са агресивни и си позволяват неща, забранени изрично в ЗДП.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
  • Публикации: 305
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #12 -: ноември 24, 2016, 06:31:34 pm »
Аз почти винаги защитавам жените, но в случая с шофирането трябва да призная, че сме доста неадекватни в екстремни ситуации. Мъжете са по-смели и обичат предизвикателствата, затова се справят по-добре. Аз съм паникьор и в ежедневието, така че още стрес не ми е нужен. Да, хубаво е да си независим откъм транспорт, но с независимостта идват и много отговорности.

Неактивен mis_hell

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #13 -: ноември 25, 2016, 01:54:26 pm »

Имате ли вкъщи шевна машина с крачен педал? Питам те, за да "потренираш" с разпределянето на насоченото внимание!  На една моя позната баща й й дал този пример - първо се научи да шиеш с машината и да ползваш педала, а след това отиваш зад волана!

И аз все още нямам книжка и кола -  толкова много ми се иска! Вярно е това с приказката "количка-ръкавичка" - винаги разчиташ на себе си, ако нещо се случи с децата ги водиш където трябва, освен това е и голям плюс в търсенето на работа и ставаш независим!

Неактивен kris44

• Trade Count: (+1)
  • Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #14 -: ноември 25, 2016, 02:20:06 pm »
Така че това, че някои от тях си слагат червило на светофара, не значи, че не ги бива.  :)
Това, че си слагаш червено червило при червен светофар не е проблем. Но да ти светне зелено - или ще започнеш да се слагаш зелено червило или трябва просто да не си слагаш, а да потегляш!!!