Автор Тема: Предложете ми сериал  (Прочетена 799 пъти)

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Предложете ми сериал
« -: октомври 25, 2016, 08:44:51 pm »
Здравейте, драги читатели!

Реших да направя тема, в която да си предлагаме сериали, които са ни завладели, по този начин, който си търси сериал за гледане, ще отвори темата и ще прочете какви избори има, и за какво се говори в тях примерно. Надявам се идеята да Ви е харесала, приятно време във форума!

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
Re: Предложете ми сериал
« Отговор #1 -: октомври 25, 2016, 08:49:53 pm »
Мен лично ме завладя сериалът - LOST
В него се разказва за група от хора, които оцеляват след самолетна катастрофа, и попадат на загадъчен ( по-нататък ще разберете защо загадъчен ;) ) остров.
Нататък няма да разправям, вие като го гледате ще разберете, и повярвайте ми, поне на мен ми беше интересен всеки един епизод, исках на ден да изгледам по 10 епизода, но времето не позволяваше. По-нататък пък гледах на ден по 1 епизод, понеже не исках да свърша, но всичко хубаво свършва вся някога, нали? Състои се от 6 сезона, средно около 15-20 епизода на сезон.  Ако се колебаете, гледайте го, няма да сгрешите. Така ще свикнете с героите, че няма да ви се иска да се разделите с него след време като свърши... Е, надявам се под темата ще има други потребители, които да предложат сериалче! :)

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 305
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #2 -: октомври 25, 2016, 08:56:32 pm »
Зависи какъв жанр харесваш. Аз лично предпочитам по-реалистичния сюжет, но за тази вечер свалих първи епизод на Westworld http://zamunda.net/banan?id=492873&hit=1&t=tv , който е фантастика.
Не устоях, като видях имената на Антъни Хопкинс и Джонатан Нолан - брат на великия Кристофър Нолан. 1/3 от таланта на брат си да е взел, ще си заслужава гледането. Утре ще споделя впечатления. :)

Иначе, подкарах и новия сериал с Хю Лори, в който пак е доктор, но този път психо-невролог на име Chance. ;) Не схванах много идеята от първа серия, но ще се пробвам и с втората.
Ето линк и към него: http://zamunda.net/banan?id=492708&hit=1&t=tv

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #3 -: октомври 26, 2016, 10:19:04 pm »
Какво стана с впечатленията от сериалчето, май не ти е харесало, или си нямала време за да гледаш.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #4 -: октомври 26, 2016, 10:21:28 pm »
Аз около половин - един месец гледам Живите Мъртви. На 2-ри сезон съм, е не ми е тръпка както ЛОСТ , но не е лошо сериалчето, държи те в тръпка за следващия епизод. Както винаги и в този сериал има гадняр, който не мога да гледам....  >:(

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #5 -: октомври 26, 2016, 10:25:41 pm »
Какво стана с впечатленията от сериалчето, май не ти е харесало, или си нямала време за да гледаш.
Да, тъкмо мислех да пиша по въпроса...
Та, за westworld - страхотен каст и перфектна кинематография. Сериалчето е заснето по най-високите стандарти на киното, но.... сюжетът не е моЙта бира. Който обича хай-тек изпълнения и уестърни, ще се изкефи да види комбинация от двете. Аз обаче няма да дам шанс на другите серии - ще се пробвам със следващия епизод на Chance, па белким вземе, че придобие смисъл. :)

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #6 -: октомври 26, 2016, 11:01:05 pm »
Може да пробваш с поне още 1-2 епизода, понякога 1-вият епизод не ни се харесва.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #7 -: октомври 27, 2016, 09:58:52 am »
Може да пробваш с поне още 1-2 епизода, понякога 1-вият епизод не ни се харесва.
Мне. Няма как да ми хареса с този сюжет. Наистина е барнат майсторски, но фабулата просто ми е тъпа. :) Chance започна да придобива смисъл, та ще го продължа, докато се появи нещо по-интересно.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #8 -: октомври 27, 2016, 03:45:09 pm »
Приятно гледане, дано те грабне. Все пак трябва да си губим времето някак. :)

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #9 -: октомври 27, 2016, 08:02:44 pm »
Мерси. Пробвай го ти западния свят, на подрастващите може и да им хареса. ;)

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #10 -: октомври 27, 2016, 09:35:44 pm »
Ще го имам предвид. Да изгледам Живите мъртви.  :D

Неактивен greenhaze

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 16
  • Остави рейтинг: +6/-0
« Отговор #11 -: октомври 28, 2016, 11:42:17 pm »
Мога да ви предложа "Игра на тронове". До момента са 6 сезона, но след няколко месеца ще излезе и седми. Изключително завладяващ е. А най-голямо впечатление ми направи това,че няма главен герой. Всеки един персонаж има своята добра и лоша страна.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #12 -: октомври 29, 2016, 09:45:13 am »
А най-голямо впечатление ми направи това,че няма главен герой. Всеки един персонаж има своята добра и лоша страна.
Няма главен герой, защото след 2-3 епизода умират. :) Съветвам ви да не се привързвате към нито един персонаж.
Сериалът е наистина страхотен като фабула, но аз след първи сезон спрях да го гледам. Прекалено ми е кървав и реших, че няма смисъл да гледам 70-80% от него с периферното зрение или със затворени очи. :)

Неактивен greenhaze

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 16
  • Остави рейтинг: +6/-0
« Отговор #13 -: октомври 29, 2016, 10:03:49 am »
Всеки си има своето мнение. Да наистина сцените са доста кървави, но все пак това е смисъла на сериала, кой ще живее за да може да властва на трона. Който обича такъв тип сериали и филми го препоръчвам, ще остане доволен.

Неактивен mis_hell

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #14 -: декември 20, 2016, 03:40:46 pm »
Много обичам криминалните сериали, ако може английските! Естествено сериите не са свързани помежду си и не е нужно да се следи последователно.
Любимите ми са Случаите с Мис Марпъл , Агата Рейзин, Мис Фишър, Убийства в Мидсамър, Отец Браун и др.