Автор Тема: Странностите на домейн пазара  (Прочетена 730 пъти)

saintbg

• Гост
  • Trade Count: (0)
Странностите на домейн пазара
« -: март 14, 2016, 12:57:45 pm »
Искам да споделя моите наблюдения за пазара на домейни, от около 2 седмици непрекъснато наблюдавам търгове който вървят на домейни от сорта 200-300 $ регистрирам подобни домейни и ги пускам да не кажа идентични и няма наддавания никакви или се стига до продажба от сорта 4-5$
Ето пресен пример в момента много се търсят и се купуват домейни от вида LLNN.com / NNLL.com гледа пуснат търг с 20 домейна старт цена 100$ вече търга е на 400 $ аз пускам веднага 2 домейна от същият вид цена 2$ старт ни нито един бид ....
подобен случай регистрират се домейни на градове или страни от сорта ParisDaily.com , подобен търг стигнал до 150$ надаване, регистрирам домейн BonnDaily.com старт му слагам нисък нидо един бид. 7N.com с комбо от 888 в средата стигат до 40-45 $ пускам подобен търг продадено за 5 $ нямам обяснение.....
« Последна редакция: март 14, 2016, 12:59:21 pm от saintbg »

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1613
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Re: Странностите на домейн пазара
« Отговор #1 -: март 14, 2016, 01:18:48 pm »
Искам да споделя моите наблюдения за пазара на домейни, от около 2 седмици непрекъснато наблюдавам търгове който вървят на домейни от сорта 200-300 $ регистрирам подобни домейни и ги пускам да не кажа идентични и няма наддавания никакви или се стига до продажба от сорта 4-5$
Ето пресен пример в момента много се търсят и се купуват домейни от вида LLNN.com / NNLL.com гледа пуснат търг с 20 домейна старт цена 100$ вече търга е на 400 $ аз пускам веднага 2 домейна от същият вид цена 2$ старт ни нито един бид ....
подобен случай регистрират се домейни на градове или страни от сорта ParisDaily.com , подобен търг стигнал до 150$ надаване, регистрирам домейн BonnDaily.com старт му слагам нисък нидо един бид. 7N.com с комбо от 888 в средата стигат до 40-45 $ пускам подобен търг продадено за 5 $ нямам обяснение.....

Аз също не мога да си обясня тези странности при продажбата с домейни... Доста често ми се случва домейни, оценени за по няколко хиляди долара, да не мога да ги продам за повече от 15 $, а такива които според Естибот, нямат никаква стойност, да ги птодам за по 40-50$. Интересно, нали? ;)
Ако някой може да даде правилния отговор, ще му бъда безкрайно благодарен! Все пак този проблем, касае много домейнъри! Благодаря!

Неактивен Bonin

• Newbie
  • Публикации: 10
  • Остави рейтинг: +6/-0
    • Dommt
« Отговор #2 -: март 14, 2016, 01:45:43 pm »
Здравейте,

в този случай има много фактори влияещи върху аукционна, не мислете че тези бидове идват от нищото:

1. тези хора имат голяма аудитория от предишни клиенти - на всеки се разпраща мейл с указания за аукциона
2. те имат много последователи в соц. мрежи и там домейна се промотира, например:

Аз си направих експеримент, 2 търга във Флипа, идентични домейни - единия не го промотирах хич, за 3 седмици 27 преглеждания и нито един бид, другия един пост в туитър и за 1 седмица има 112 преглеждания и 2-ма гледащи търга.

3. хората си организират група от 5-6 човека - слагат ризърв да кажем $1200, тези 5 човека се познават и са в комбина те надбидват до към 900- 1000 ( преди да стигнат ризърва ), с надеждата някой да се закачи, по този начин избутват и търга напред и той е по-видим за всички, когато рибката дойде и клъвне му трябват 1-2 бида за да удари търга и хоп, готово  ( при тази игра трябва да се внимава много защото може да се стигне до бан )

4. има и други неща които са важни, например самият домейн и неговите показатели, но си има схеми

saintbg

• Гост
« Отговор #3 -: март 14, 2016, 03:06:40 pm »
Здравейте,

в този случай има много фактори влияещи върху аукционна, не мислете че тези бидове идват от нищото:

1. тези хора имат голяма аудитория от предишни клиенти - на всеки се разпраща мейл с указания за аукциона
2. те имат много последователи в соц. мрежи и там домейна се промотира, например:

Аз си направих експеримент, 2 търга във Флипа, идентични домейни - единия не го промотирах хич, за 3 седмици 27 преглеждания и нито един бид, другия един пост в туитър и за 1 седмица има 112 преглеждания и 2-ма гледащи търга.

3. хората си организират група от 5-6 човека - слагат ризърв да кажем $1200, тези 5 човека се познават и са в комбина те надбидват до към 900- 1000 ( преди да стигнат ризърва ), с надеждата някой да се закачи, по този начин избутват и търга напред и той е по-видим за всички, когато рибката дойде и клъвне му трябват 1-2 бида за да удари търга и хоп, готово  ( при тази игра трябва да се внимава много защото може да се стигне до бан )

4. има и други неща които са важни, например самият домейн и неговите показатели, но си има схеми

Явно си прав и аз си мислех , че по- схемата с 2-3 човека който качват на търга и просто стига една цена която е ок и един само да бидне и е готов от всякаде , но не знам това не бие ли на очи т.е ако едни и същи хора ти катерът на твой търгове респективно и ти на техни и се отказват в еднин момент....макари , че ако някой случаен участник ако не писне на админа едвали някой ще обърне внимание. По- скоро е този метод защото аз имам гледания но няма бидване или в най-добрия варянт 5-6 долара.....

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #4 -: март 14, 2016, 03:07:51 pm »
Здравейте,

Благодаря за точния отговор, но именно самата схема на пресмятане на стойността на един домейн, явно ни е много чужда... Може би затова й самите ни продажби по търговете са почти на сляпо! А колкото до нечестното бидиране, то аз вече "уцелих" един БАН за 4 месеца!  ;D Схемата е доста позната на участниците в търга и веднага докладват на Администраторите. Просто не става! ;)

saintbg

• Гост
« Отговор #5 -: март 17, 2016, 10:01:54 am »
Сега в момента някакви зверски надавания на домейни от сорта 8888567 комове разбира се един подобен търг стигна бита до 500 $ и расте за 1 домейн същевременно 6 цифрените комове гледам как се купуваше всичко на някакви сериозни цени в момента има търгове с 1-2 бита и крайна цена слагат 40-50$ да вярно имат 4 или 0 но преди подобни търгове се изкупуваха дори и тези за по 200-250$
Просто явно ден с ден няма и трудно може да се хване къде и за какво наддават:(

Неактивен viatans

• Trade Count: (+2)
  • Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #6 -: април 14, 2016, 11:10:40 am »
Ако приемете едно мнение, от човек, който никога не е участвал в търгове, но пък обичам любителски да наблюдавам...Не само в спомената област, но по принцип.
Моя интерес към търговете е от психологична гледна точка.
Гледайки от страни, мога почти безпристрастно да наблюдавам поведението на участващите.

Има видима и невидима част на един търг.
Видимото е:
Продукта
Стойностите - начални, движение, крайна цена.
Активно участващите

Невидимо остава, скритите участници и събития и информация, която влияе върху случващото се.
И тя е на толкова различни нива:
Информация за актуалното търсене на пазара.
Информация за бъдещо търсене.
Информация за вечно актуално търсене.
Тайна информация, която би повлияла на пазара.
Купуване и продаване на информация за тези неща.
Подвеждаща информация.

Както на всеки пазар, има и други явления, като зарибяване, инфлация, дъмпинг, мръсни игри и прочие.

Информацията, че добре се котират домейни от определени букви или цифри може да послужи само, ако се комбинира с друга информация по познаване на пазара.
Тя е просто елемент от цялостната тенденция, все едно да купуваме плат на точки или райета, защото идват на мода. Трябва най-малко да знаем още и размера, съотношението,  цветовете им, за какво ще използват плата бъдещите клиенти и Защо?

Та така... Според мен логиката остава неразбираема, защото трябва комплект от информация, психология и усет за сделки.

Неактивен kris44

• Trade Count: (+1)
  • Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #7 -: октомври 25, 2016, 09:47:05 am »
  Интересно ще бъде нещата да се разгледат малко по-систематизирано. Тук си дал един съвсем конкретен пример за който примерно аз имам обяснение (което не знам дали  е правилно):
 Търсене с Google за "Paris Daily" връща 156000 страници.
 Търсене с Google за "Bonn Daily" връща 1240 страници.
Така ако гледаме пропорционално, то ако първият стигне $150, то вторият е нормално да не стигне цели $1,50.

Това обяснява този случай, но наистина при други ситуации може би намирането на причината ще е много по-сложна. Защо не се направи раздел "Оценете домейн", където пуснати домейни да се коментират колко струват и как трябва да се рекламират, за да им се вдигне цената?

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #8 -: октомври 25, 2016, 11:19:24 am »
  ....Защо не се направи раздел "Оценете домейн", където пуснати домейни да се коментират колко струват и как трябва да се рекламират, за да им се вдигне цената?

Крис, има такъв раздел, просто не си го видял...