Автор Тема: Социална революция???  (Прочетена 641 пъти)

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
Социална революция???
« -: април 01, 2016, 11:35:12 am »
Коя ще е следващата социална мрежа която ще предизвика революция, както го направи първо myspace. после facebook и след това instagram. Имате ли някакви наблюдения коя може да е тази мрежа, която да накара хората да полудеят? Аз лично нямам мнение по въпроса, но ще ми е интересно да чуя какво мислят колегите.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1575
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Re: Социална революция???
« Отговор #1 -: април 01, 2016, 12:27:50 pm »
Коя ще е следващата социална мрежа която ще предизвика революция, както го направи първо myspace. после facebook и след това instagram. Имате ли някакви наблюдения коя може да е тази мрежа, която да накара хората да полудеят? Аз лично нямам мнение по въпроса, но ще ми е интересно да чуя какво мислят колегите.

И на мен ми трудно да определя... :)

Неактивен rujel

• Trade Count: (+2)
  • Newbie
  • Публикации: 76
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #2 -: април 14, 2016, 04:51:12 pm »
Хората полудяха по myspace заради музиката.
Хората полудяха по instagram заради визуалното възприятие.
Хората полудяха по facebook единствено защото за тях беше първото нещо, което те виждаха в интернет, а то (facebook) им беше наложено чрез незаконна реклама по новините по телевизиите.

В момента, обаче, май всички циркажийски номера са изпитани и хората няма вече по какво друго да лудеят, освен по парите. Така че считам, че следващата социална мрежа точно на това ще заложи. Какво точно ще бъде обаче - това вече не е ясно, защото ако се знаеше вече да са го направили...

Неактивен sixking

• Trade Count: (+1)
  • Newbie
  • Публикации: 58
  • Остави рейтинг: +14/-0
« Отговор #3 -: май 21, 2016, 10:35:28 pm »
Като се замислиш, никой скоро не е виждал социалка, която да се развива много силно. VK може да е за Русия, но за международният, нищо няма тези дни.

Неактивен viatans

• Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #4 -: май 23, 2016, 10:36:24 am »
И да не забравяме, че мързела движи прогреса. Хората искат всичко да им е на клик растояние.
Следващата мания ще е за някакво мобилно приложение. Вероятно някой екип от програмисти, дизайнери и спецове по маркетинг, вече го разработват...
но пък се е случвало да е и идея на ентусиаст...
Ще поживеем ще видим.
Наистина е супер човек да може да предвиди.

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
« Отговор #5 -: август 04, 2016, 07:53:46 pm »
 Това че може да е свързано с парите донякъде е много добро предложение. ФБ има кофти политика спрямо олнърите на страници, които създават съдържание. Тъй като не само че не им плаща, ами и непрекъснато им реже от рийча и започна да го прави и в ИГ. Ако някой успее да популяризира мрежа в която от популярността се печели, мисля че ще спечели много и хората ще се изнесат към тази мрежа. Ютюб плаща на всеко гледане и хората качват яко клипове, музикалната индустрия се промени от това. Вече не се правят цели албуми и после с години нищо ново, а като направиш песен, снимаш клип и я пускаш в тубата и парите текват. Същото може да стане и със социалките. Ще станем свидетели на огромно количество съдържание от всякакъв тип, тъй като за него ще се заплаща подобаващо. Както в момента видеата са свръх популярни. Едни българи направиха нещо подобно, мисля че пал.бг беше, но нещо май катовсичко българско не го изкосуриха. Пък и точките за активност така и не заработиха докато бях потребител на въпросния сайт. Пък и май нямаше качествени неща с които да смениш точките. Донякъде това с парите се случваше с инстаграм, но фб попромениха нещата последната година и не знам какво ще излезе. Според мен скоро ще почнат да намалят и там рийча, дано да съм лош пророк де. В момента от шутаути може да се прави по някой лев. А пък разни фитнесманиаци и красиви мацки направо набараха парата.  Особенно руските моделки. Въпреки че то тяхното граничи с по*******ия

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #6 -: ноември 22, 2016, 08:26:14 am »
Според мен в близкото бъдеще нищо не може да измести фейсбук. Всичко друго ще е просто "добавка" към фейсбук. Както виждате, повечето нови социални мрежи по-скоро си партнират с Фейсбук. Ето, инстаграм, например. Масово хората си споделят снимките от Инстаграм във Фейсбук. Но обратното е невъзможно. Преди да проуча инстаграма, дори си мислех, че той е вързан с Фейсбука и е нещо като албум на потребителите във Фейса ;D

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #7 -: ноември 22, 2016, 10:28:05 am »
Според мен в близкото бъдеще нищо не може да измести фейсбук. Всичко друго ще е просто "добавка" към фейсбук. Както виждате, повечето нови социални мрежи по-скоро си партнират с Фейсбук. Ето, инстаграм, например. Масово хората си споделят снимките от Инстаграм във Фейсбук. Но обратното е невъзможно. Преди да проуча инстаграма, дори си мислех, че той е вързан с Фейсбука и е нещо като албум на потребителите във Фейса ;D
Напълно съгласен. Как ще изместиш социална мрежа, която купува всяка потенциална конкуренция и я превръща или в "добавка" или я разработва "уж" отделно, но парите в един джоб отиват. До колкото съм запознат инстаграма е собственост на фейса. Политиката им е такава на този етап. Да увеличат броя на реклама в истата отделно от фейса. Но ако си виждал реклами в грамчето - стегнати, ясни и shop now. Какво да искаш повече?

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #8 -: ноември 23, 2016, 11:17:12 pm »
Не съм знаела, че Инстаграм е всъщност на Фейсбук.  :D Това обяснява много неща. След време май ще започнем да говорим за нещо като монопол в сферата на социалните мрежи, което ще е кофти.  :( Трябва да има развитие, трябва да навлизат нови неща, дори и в сферата на социалните мрежи.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 422
  • Остави рейтинг: +43/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #9 -: ноември 24, 2016, 11:27:18 am »
Не съм знаела, че Инстаграм е всъщност на Фейсбук.  :D Това обяснява много неща. След време май ще започнем да говорим за нещо като монопол в сферата на социалните мрежи, което ще е кофти.  :( Трябва да има развитие, трябва да навлизат нови неща, дори и в сферата на социалните мрежи.
То и сега се усеща. Нещо като нашуми, стане често ползваемо и веднага се проявява интерес към него от страна на инвеститори. Почти насякъде е така, във всяка една сфера. Купуваш, променяш спрямо своите виждания и действаш занапред с  - 1 конкурент.

Неактивен nicecheek

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 5
  • Остави рейтинг: +1/-0
« Отговор #10 -: юли 31, 2017, 11:33:46 pm »
По мои наблюдения засега Facebook, Twitter, Instagram и LinkedIn са най-печелившите социални мрежи от гледна точка на потребление и популярност.
Според мен "социалната мрежа на бъдещето" все още не е измислена, но в моите представи тя ще се доближава  в голяма степен до Instagram, защото това което ни владее днес е светът на визуалното.
А защо не "Instagram Beta Live" като социалната мрежа на бъдещето с образите ни в реално време плюс коментари?

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #11 -: октомври 13, 2017, 09:42:23 am »
По мои наблюдения засега Facebook, Twitter, Instagram и LinkedIn са най-печелившите социални мрежи от гледна точка на потребление и популярност.
Според мен "социалната мрежа на бъдещето" все още не е измислена, но в моите представи тя ще се доближава  в голяма степен до Instagram, защото това което ни владее днес е светът на визуалното.
А защо не "Instagram Beta Live" като социалната мрежа на бъдещето с образите ни в реално време плюс коментари?

Това е едно наистина добро предположение! Дори вече си представям нашумелата лудница около всичко това, за реалните образи. Честно казано както е в модата, тенденция стават старите модели на дрехи, може и тук да се върне короната на Twitter, макар че той в България не е толкова популярен както стана Facebook. Но въпреки това, ако се измисли нещо с холограми, много добре би се вписало в нарастващата конкуренция от социални мрежи и иновации в технологията.