Автор Тема: Дефинирайте: УСПЕШЕН човек  (Прочетена 184 пъти)

Неактивен ivonka

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
Дефинирайте: УСПЕШЕН човек
« -: октомври 29, 2017, 04:01:25 pm »
Какво за вас е успешният човек? Как изглежда той? Какво е неговото семейство? Каква би била професията му? Дали от професията зависи дали даден човек е успешен или има по-дълбок смисъл за вас това определяне?

--------------------------------------------------------------------------------------------

За мен успешен е всеки човек, който има живо и здраво семейство, прекрасен/сна съпруг/съпруга и невероятни деца, с които да бъде истински. Има професия, която му доставя удоволствие и не го прави по задължение или защото трябва да свърже двата края, а защото просто иска. Успешният човек е щастлив човек :) . Той има стратегия за своя живот и мисия да бъде позитивен, защото мрачното не би му донесло успеха, който има. Заобиколен е от лоялни хора, които вярват в него и в които той вярва, също.  Той е постигнал това, което ИСКА, а не което е ЗАДЪЛЖЕН да прави. Може да е с добро финансово състояние, но може и да живее по - скромно. Важното е, че е постигнал целите си.  :)

DomHomes - Купи, продай, обсъждай домейни

Дефинирайте: УСПЕШЕН човек
« -: октомври 29, 2017, 04:01:25 pm »

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 311
  • Остави рейтинг: +74/-0
Re: Дефинирайте: УСПЕШЕН човек
« Отговор #1 -: октомври 29, 2017, 05:23:23 pm »
Успешен за мен е човекът, открил отговора на единствения важен въпрос, а именно: Какъв е смисълът на всичко? Този, който не приема за успех реализирането на репродуктивните си способности. Този, който не търси половинки, защото е пълноценна личност. Този, който е готов да си тръгне във всеки един момент без никакво съжаление...

Много дълъг път имаме да извървим, докато станем наистина успешни - по моите критерии. То излиза, че само будистките монаси и йогите са успешни. :):) :)

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #2 -: октомври 30, 2017, 08:37:40 am »
Това е много интересен аспект, който е засегнат, @Nandi. Определено, ако вървя по твоята логика, стигам до извода, че будистките монаси са успешни хора.  :)

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #3 -: октомври 30, 2017, 09:14:15 am »
Това е много интересен аспект, който е засегнат, @Nandi. Определено, ако вървя по твоята логика, стигам до извода, че будистките монаси са успешни хора.  :)

И са! Но за повечето от нас техният живот е крайно ограничителен. За нас успехите се измерват с грешните мерки и теглилки, но пък с всяка инкарнация душата расте и се обогатява, така че търпение. След няколко (стотин?) прераждания може и ние да научим кои са наистина важните неща. ;)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1623
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #4 -: октомври 30, 2017, 09:13:42 pm »
Според мен Успешен човек е този, който с честен труд е успял да нахрани и отгледа децата си, а според много други... престъпник, облечен с власт!

« Отговор #4 -: октомври 30, 2017, 09:13:42 pm »

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 432
  • Остави рейтинг: +45/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #5 -: октомври 31, 2017, 06:01:04 pm »
Според мен Успешен човек е този, който с честен труд е успял да нахрани и отгледа децата си, а според много други... престъпник, облечен с власт!
За пореден път думите на Валката обясняват защо работя с него и се разбираме прекрасно. Сътрудничим си на високо ниво. За мен успешен човек е определението, което Валката е дал. Не ми трябват милиони, слава и т.н. Важното е да живея нормален живот, с нормални доходи и семейство. Под нормални доходи имам предвид пари, с които да не живея в лукс, но и да не лишавам семейството ми от необходимото!

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1623
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #6 -: октомври 31, 2017, 08:58:37 pm »
... Под нормални доходи имам предвид пари, с които да не живея в лукс, но и да не лишавам семейството ми от необходимото!

Точно така, Веско! Не всичко е пари...  8)

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #7 -: ноември 01, 2017, 01:31:58 pm »
И са! Но за повечето от нас техният живот е крайно ограничителен. За нас успехите се измерват с грешните мерки и теглилки, но пък с всяка инкарнация душата расте и се обогатява, така че търпение. След няколко (стотин?) прераждания може и ние да научим кои са наистина важните неща. ;)

След много години не се знае какво ще е, като гледам как се работизира света, нищо чудно дори още по-материален да стане света. Но подкрепям мнението.
Бях на стаж лятото и шефът на фирма Х ходи почти всяка година в Тибет и се обучава от различни последователи и духовни лица. Неговите колеги дори с насмешка го изкоментирват, защото живял много скромно, а имал, според тях, възможност и колко странно и смирено се държал, пък какъв бил като по-млад и дъра бъра. На мен ми беше изключително приятно да общувам с него и май бях една от единиците. От него разбрах, че доста хора в света ходят по тези места, на които и той е бил и доста се просвещавали.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #8 -: ноември 01, 2017, 06:27:25 pm »
След много години не се знае какво ще е, като гледам как се работизира света, нищо чудно дори още по-материален да стане света. Но подкрепям мнението.
Бях на стаж лятото и шефът на фирма Х ходи почти всяка година в Тибет и се обучава от различни последователи и духовни лица. Неговите колеги дори с насмешка го изкоментирват, защото живял много скромно, а имал, според тях, възможност и колко странно и смирено се държал, пък какъв бил като по-млад и дъра бъра. На мен ми беше изключително приятно да общувам с него и май бях една от единиците. От него разбрах, че доста хора в света ходят по тези места, на които и той е бил и доста се просвещавали.

Самият факт, че някой използва финансовите си възможности за духовно израстване, а не за материални облаги в моите очи го прави успешен човек. Пък за бъдещето - ще го мислим на място, когато се родим пак. :)

Колкото до мнението на Валката - и съм съгласна и не съм. Понякога животът поставя хората в невъзможна ситуация и се стига до там, че да откраднеш, за да нахраниш децата си не е толкова голям грях. Стига, разбира се да е инцидентно, а не установена практика. :)

« Отговор #8 -: ноември 01, 2017, 06:27:25 pm »