Автор Тема: За английските семейства в България  (Прочетена 226 пъти)

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
За английските семейства в България
« -: ноември 11, 2016, 08:37:06 pm »
Както най-вероятно сте забелязали, все повече и повече английски семейства пристигат в България и се настаняват или в град, или в село. Според вас защо? Как се оправят с дохода си, ако не работят? ( има и такива ) Тяхната държава плаща ли им пари?  За или против сте?

DomHomes - Купи, продай, обсъждай домейни

За английските семейства в България
« -: ноември 11, 2016, 08:37:06 pm »

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 311
  • Остави рейтинг: +74/-0
Re: За английските семейства в България
« Отговор #1 -: ноември 11, 2016, 09:31:15 pm »
Аз мисля, че тая вълна отмина отдавна. Циганските набези ги подгониха към други дестинации. Иначе не съм против заселването им, особено ако съживят малко запустелите ни райони. Как се изхранват? Повечето са пенсионери - с техните пенсии при нашия стандарт са царе.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #2 -: ноември 11, 2016, 10:30:10 pm »
Ами тук, където живея аз има около 3-4 семейства, но не са възрастни. Едното семейство мъжът работи, но при другите семейства не работят. Стоят си вкъщи. Бях чувал, че държавата им изпраща някакви помощи, дали е вярно? И виждам, че спомена за техните пенсии - Колко варира една английска пенсия долу-горе?

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #3 -: ноември 12, 2016, 10:28:23 pm »
Нямам идея за Англия, но баща ми има приятели семейство от Швеция - и двамата пенсионери. Не съм сигурна, но мисля, че пенсиите им варират към 3-4000 евро на всеки. Живеят си доста добре, основното занимание им е да обикалят света. Здравословните им проблеми малко ги поспряха, иначе обикаляха постоянно - Канада, Дубай, цяла Европа... Идват си в България поне веднъж за около месец-два - жената е българка и имат имоти тук. Абе, не ги мисли. :)
Чужденците могат да бъдат полезни на икономиката ни, ако се заселят. Най-малкото магазинчетата в отдалечените райони ще живнат.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 432
  • Остави рейтинг: +45/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #4 -: ноември 13, 2016, 09:32:30 am »
При пенсионерите -> те получават високи пенсии + спестени пари = по-нисък стандарт на живот, парите стигат, има природа, има спокойствие.
При младите са повече причините да идват. Или неуспех и слаба реализация в тяхната страна, или идват да правят бизнес, или просто напрегнатия живот там им идва в повече и търсят тук спокойствие, което с техните пари, могат да си позволят.

« Отговор #4 -: ноември 13, 2016, 09:32:30 am »

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #5 -: ноември 13, 2016, 03:38:06 pm »
При пенсионерите -> те получават високи пенсии + спестени пари = по-нисък стандарт на живот, парите стигат, има природа, има спокойствие.
При младите са повече причините да идват. Или неуспех и слаба реализация в тяхната страна, или идват да правят бизнес, или просто напрегнатия живот там им идва в повече и търсят тук спокойствие, което с техните пари, могат да си позволят.

Пенсионерите са ясни що-годе. Както ти каза имат високи пенсии, тук не е скъпо сравнение с имотите в Англия примерно, купуват си къща и си разхождат кучетата. :) Обаче при младите е по-интересната част. Къщата им е най-малкия проблем, за там си имат пари. Тук не са скъпи, то зависи и къде купуват де. Но, ако не са на работа интересно от къде взимат пари. Има и такива, не работят и се чудят хората как се оправят. Има пък и семейства, които работят тук и се справят, учат езика лека-полека и  така. Преди време гледах как един китаец дошъл в България и купил много декари ниви. Понеже тук не са скъпи, нали сравнение с техните държави, купуват много декари ниви и започват да сеят картофи, лук и др. неща, после ги изнасят от тук и внасят в Китай примерно. Възползват се от ниските цени, и си правят бизнес.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #6 -: ноември 13, 2016, 05:53:46 pm »
Много от по-младите заселници работят онлайн. Преди години едно холандско семейство си търсеше къща в моето село - много симпатични и културни хора. Попитах ги как ще се издържат ако живеят в България и те отговориха, че работят онлайн. Ей това му е страхотното на онлайн бизнеса - дава възможност да живееш където поискаш и да си работиш безпроблемно.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #7 -: ноември 13, 2016, 05:57:11 pm »
Много от по-младите заселници работят онлайн. Преди години едно холандско семейство си търсеше къща в моето село - много симпатични и културни хора. Попитах ги как ще се издържат ако живеят в България и те отговориха, че работят онлайн. Ей това му е страхотното на онлайн бизнеса - дава възможност да живееш където поискаш и да си работиш безпроблемно.

Така си е, тази работа е една от най-страхотните! Трябва ти просто лаптоп и интернет. И умения, разбира се. :D Пък и се плащат доста добре подобен тип работи, трябва ти обаче време и да четеш и учиш.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 432
  • Остави рейтинг: +45/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #8 -: ноември 13, 2016, 07:11:00 pm »
Така си е, тази работа е една от най-страхотните! Трябва ти просто лаптоп и интернет. И умения, разбира се. :D Пък и се плащат доста добре подобен тип работи, трябва ти обаче време и да четеш и учиш.
Като фактор времето е най-ценно. Като се замислиш обаче може да си го губиш, мислейки, че монетизираш по най-правилния начин портфейла си... Следователно после осъзнаваш, че не е така и започваш нов занаят/занятие и т.н.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #9 -: ноември 22, 2016, 12:35:12 am »
Две или три поколения англичани вече не работят. Откакто ги наводниха с негри от бившите им колонии, те просто са забравили какво е това "работа". Социалната им система е така направена, че да ги поощрява. Гледала съм доста предавания, чела съм статии и те самите признават, че нямат стимул да работят, защото помощите и заплатата са почти еднакви.
А за английските семейства в България - с техните пенсии, и то социални, биха си живяли тук доста добре. Там къщите са много скъпи, а и те по принцип са свикнали да живеят под наем. Рядко им хрумва да си купят, защото е почти непосилно за тях.
А какво ги привлича в България - чистият въздух, спокойствието, евтиният живот и най-вече къщите на село. Но тези, като в Копривщица, Търново и т.н., харесва им този стил. Никога не им правят основен ремонт, защото искат да запазят идентичността на старинната българска къща.
Малко се дразня да идват, защото ние тук, понеже сме по-бедна държава и рядко идват чужденци, и като ги видим, че са англичани, започваме да ги превъзнасяме, да им се радваме, да се подмазваме и прочее - това ме дразни. Те се чувстват като Богове тук. А с нас се държат като хора-последно качество в тяхната държава.  :( >:(

« Отговор #9 -: ноември 22, 2016, 12:35:12 am »

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #10 -: октомври 29, 2017, 03:28:58 pm »
Аз нямам против тях. И те работят за нас, и те определят нашия БВП и отгоре на всичкото им харесва. Говоря от името на наши съседи, които са англичани. Изключително любезни хора, които се интересуват и дори обичат България повече, отколкото своята родна страна. Впечатлена съм от тях. Разбира се, ясно ми е, че не са всички еднакви, но повечето хора, които идват в България идват с тази нагласа. Да, доста хора работят онлайн, особено в днешното забързано време, но много хора изкарват и по друг начин прехраната си.

« Отговор #10 -: октомври 29, 2017, 03:28:58 pm »