Автор Тема: 45-тия президент на САЩ  (Прочетена 462 пъти)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1623
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Re: 45-тия президент на САЩ
« Отговор #15 -: ноември 12, 2016, 09:05:06 pm »
Не ме разбираш правилно или по-скоро не вникваш внимателно в думата ''влиятелна'' - много внимателно я подбрах. Въпросът не е кой какво има, а кой влияе на световното положение. Затова за целия свят е важно кой ще бъде американският президент, защото той ще влияе по някакъв начин на всички държави, а не само на своята собствена.

Малко оф-топик, понеже Вальо заключи темата за избор на български президент, пък аз държа винаги да кажа това, което имам да кажа на момента, та:

@commoderbg, клипчето на господарите е скеч, защото никой, ама абсолютно никой по закон няма право да влиза в тъмната стаичка с гласуващия, а още по-малко пък да го снима, докато гласува - само това трябва да ти светне лампичката. :) Изключение се прави за придружители на хора с физическа невъзможност да се справят сами - инвалиди, слепи хора и т.н.

Браво, Нина! Отлични разсъждения и мнения. Благодаря! (+1)

DomHomes - Купи, продай, обсъждай домейни

« Отговор #15 -: ноември 12, 2016, 09:05:06 pm »

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
« Отговор #16 -: ноември 12, 2016, 09:08:13 pm »
На пръв поглед не прилича на монтаж, понеже генерала влизаше-излизаше 2-3 пъти. Жената до него му се присмиваше тайно, личеше и. В крайна сметка монтаж или не няма значение, дано да е по-добре от миналите президенти на страната ни. Ще го съдим по постъпките, ако не вървим нагоре, поне да стоим на една посока.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1623
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #17 -: ноември 12, 2016, 09:25:46 pm »
На пръв поглед не прилича на монтаж, понеже генерала влизаше-излизаше 2-3 пъти. Жената до него му се присмиваше тайно, личеше и. В крайна сметка монтаж или не няма значение, дано да е по-добре от миналите президенти на страната ни. Ще го съдим по постъпките, ако не вървим нагоре, поне да стоим на една посока.

А не ви ли минава през ума, че може никога да не е гласувал досега...?!  :o Дано утре се справи по-добре!  :D
Само бих казал, че отдавна вече не слушам кой какво ми говори... а наблюдавам какво върши!

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 311
  • Остави рейтинг: +74/-0
« Отговор #18 -: ноември 12, 2016, 09:58:38 pm »
Винаги има популизъм в предизборните кампании - ВИНАГИ!!! Който говори най-сладко, обикновено обещава най-неизпълнимите неща. Всеки кандидат президент се хваща за ''социалната'' сламка, защото гладния народ това иска да чуе - Тръпм също го направи в кампанията си и спечели. Но... докато в Америка президентът има властовите лостове да го направи, то нашият няма такива.

У нас президентът дава поданство, ордени и покани към ''високи'' гости, а също поднася венци на разни паметници на национални празници. А, да - и чете словото 2 минути преди новата година. Дори правото на вето върху проектозакони е функция, възможна предимно на хартия. Май само Първанов се опита да се възползва от това си правомощие, но гърбавото мнозинство в парламента пак си прокара закона - не помня кой точно вече. :)
« Последна редакция: ноември 12, 2016, 10:00:41 pm от Nandi »

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 432
  • Остави рейтинг: +45/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #19 -: ноември 13, 2016, 09:30:11 am »
Напук на всичко, важното е да се подобри стандарта и да имаме лице пред света. Лице, което да представя България, а не поредния льохман, който е безполезен, дипломатичен и невзрачен. Хайде да гласуваме!!!

« Отговор #19 -: ноември 13, 2016, 09:30:11 am »

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
« Отговор #20 -: ноември 13, 2016, 03:39:38 pm »
Хайде да гласуваме!!!

Аз всъщност искам да попитам нещо - Днес не отидох да гласувам, просто нямах желание като видях кандидатите, и въпросът ми е, то глоба няма как да има, но примерно след 5 години няма как да ми вземат правата да не гласувам, нали?

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 432
  • Остави рейтинг: +45/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #21 -: ноември 13, 2016, 06:23:06 pm »
Аз всъщност искам да попитам нещо - Днес не отидох да гласувам, просто нямах желание като видях кандидатите, и въпросът ми е, то глоба няма как да има, но примерно след 5 години няма как да ми вземат правата да не гласувам, нали?
Не. Не се притеснявай. Всичко е окей. Говорим за системно негласуване. Ти пропускаш веднъж. Нормално е... Не ти харесват кандидатите. Какъв е смисъла да отидеш и да "пишеш не гласувам за никого" ... Все тая е.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #22 -: ноември 22, 2016, 12:27:32 am »
Когато следих почти едногодишната "надпревара за Белия дом", осъзнах колко се радвам на нашите кандидати  ;D Това американското не го разбрах - все едно не се кандидатираха за президенти, а за Биг Брадър. Пълна пародия. И двамата кандидати не ги харесвах. Хилари с нейните ценности, от които светът се преобърна. А Тръмп пък пълната противоположност. Идеите му са хубави, но звучат налудничаво. Пълни фантасмагории. То така се гонят милиони хора от държава. Просто е нереално. Това е все едно да гласуваш за Волен Сидеров, защото каза, че ще направи минималната заплата 1000 лева?!
В случая той, според мен е по-малкото зло, защото Клинтънови причиниха достатъчно беди в световен мащаб. Хубавото на Тръмп е, че говори за затопляне отношенията с Русия, което би балансирало световната политика. Може би би довело и до мир. Иначе от икономическа гледна точка се кефя, че доларът поскъпна. За мен това е плюс.  ;D

Неактивен ivonka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #23 -: октомври 29, 2017, 03:51:20 pm »
Още като видях кои са топ 2 за Президент на САЩ ми стана смешно. Абсолютно смешно! Тръмп - Президент?!
Но, на шега казах, че искам да спечели. И то взе, че стана. ;D Интересна работа. Вярно, че е наистина добър предприемач, но това, струва ми се, не означава, че ще е добър Президент. Въпреки това, народът му се довери. Аз също го предпочитах пред Клинтън. Честно казано не следя особено неговото Израстване и дипломатическо отношение. Сещам се два пъти да съм видяла/чула нещо за него и да съм седнала да го прочета или да го слушам. Това беше за стената с Мексико и за САЩ срещу Северна Корея. Най-вероятно има отлична стратегия, просто трябва време, за да се покаже в най-добрата си светлина.

« Отговор #23 -: октомври 29, 2017, 03:51:20 pm »