Автор Тема: Какво е най-голямото щастие във вашите очи  (Прочетена 411 пъти)

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Да поразмишляваме над тази приятна тема.

DomHomes - Купи, продай, обсъждай домейни

Неактивен viatans

• Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
Re: Какво е най-голямото щастие във вашите очи
« Отговор #1 -: ноември 06, 2016, 10:09:05 am »
Ето я моята тема.
Аз съм щастлива.
Аз съм щастлива, защото съм се отказала от понятия, като най-голямото щастие.
За мен не е необходимо да сравнявам несравними неща - важно е, че ги има.

Само в духа на темата бих се опитала да изброя неща, за които се сещам, че ми носят толкова силна радост, неописуема емоция и удовлетворение, че биха могли да се нарекат най-щастливи моменти. Но си ги искам всичките, не искам да избирам едно от тях.

Жива съм.
Защо, до кога ...това е друга тема.
Но аз съм тук и това вероятно е сред най-ценните неща.

Аз осъзнавам, че съм щастлива.
Да осъзнаваш, че имаш нещо е голямо благо.

Аз не спирам да мечтая.

Щастието не е достигната цел, а път.

Аз забелязвам и се радвам на малките неща.

Какво щастие, че мога да се радвам на всичко.

В живота ми стават чудеса.
Щастлива съм, че мечтите ми се сбъдват или че избирам мечти, които се сбъдват.

Не съм сама.
Не съм сама, край мен има любими хора и аз се разбирам с тях. До скоро това не беше така и това, че нещата се оправиха е чудо.

Самодостатъчна съм си.
Аз почти не изпитвам самота. Винаги се чувствам добре със себе си. В мен има всичко от което се нуждая. Чувствам се пълноценна и хармонична.
И ако търся друг, то е за да споделя това щастие.

Имам цели.
И малко по-малко се доближавам до тях. Това е толкова вълнуващо и удовлетворяващо.

Животът ми има смисъл.
Много хора търсят смисъла на живота си или пък изобщо живеят безсмислено. Аз съм намерила смисълът в моя живот.

Умея да се наслаждавам.
На мен никога не ми е скучно. Има толкова много неща, които ми носят удоволствие и аз им се наслаждавам. Всяко едно от тях е способно да ми донесе върховна наслада.
Сутрин си отделям няколко минути за излежаване. Усещам как се пробуждам, как енергията потича в мен и това усещане е толкова сладко и така ме зарежда.  Когато хапвам, го правя с благодарност. Благодарност, че имам храна, че тя е вкусна и че тя ще ми даде сили. Благодарност към тези, които са я произвели и към това от което е създадена. Всеки път се удивлявам на невероятния вкус на всяко нещо. Наистина е удивително и всеки вкус е несравним с другия, просто си е уникално вкусен.
Удивлявам се, как сънищата ми се сбъдват, как предчувствията ми сякаш чертаят ритъма на деня.
Ако се сблъскам с проблем...Благодаря. Защото той ме изважда от опиянението в което си живея, показва ми, че не съм в сън, а в живота.
Но вярвам, че ще се разреши. Моля се и правя всичко възможно да се реши.
И когато се реши, съм благодарна. И това е поредния актив, който усилва моята вяра и моето блаженство.
И ден не минава без да се възхищавам на творенията на света - цвете, небето, птиците, залеза, или творенията на човешкия ум, или пък на някакви езотерични неща.
Много щастлива ме прави и моята сексуалност. Виждам еротика навсякъде и имам способността да изпитвам сексуално удоволствие по безброй начини.
А едно от най-прекрасните неща е когато летя на сън. Несравнимо усещане.

Щастлива съм, че не ме боли.
Когато ходя и ме боли, си представям, че съм малката русалка, която е пожелала да бъде човек, мечтата и се е сбъднала и просто тази болка е страничен ефект, последствие от това да си в рая и да поискаш повече....
Щастлива съм, че мога да ходя.
Не знам здравите хора, дали могат да оценят какво щастие е да може да ходиш, да се придвижваш без болка. Щастие е.
На мен ми е достатъчно, че още мога да ходя, макар и да ме боли.
А когато болката спре, се наслаждавам, че я няма. Какво щастие е да мога да оценя, какво е да не  боли.

Какво щастие е, че мога да оценявам, не какво нямам, а какво имам и това да ме прави щастлива.
Сигурно пропускам още много неща, които ме правят щастлива, но щастието е безкрайно, как може да се опише.

Хората обикновено разбират, че са били щастливи, когато щастието си отиде.
А аз го усещам сега и така то не си отива - това е щастие.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
« Отговор #2 -: ноември 07, 2016, 08:54:00 pm »
Щастие е както аз, така и хората, които обичам да са живи и здрави. И всички добри и честни  хора. Без здраве и да сме най-богатите не си струва, нали?
Без близки хора около нас, няма с кого да си говориш, да споделиш щастието в живота си. Много незначителни неща ме правят щастлив. Преди време тук, където живея нямаше фитнес зала, и започнах сам да си правя уреди за трениране. И до ден днешен ги използвам, и чувството е страхотно. Следвах този пример, понеже нямаше как да дам по 100 лв за дъмбел от 15 кг ... В момента си правя също нов уред, който ако стане ще съм още по - радостен. Щастлив съм , когато моите близки успяват в нещо, когато и те са щастливи. Най-лошото е, че много неща не ме правят щастлив, например, положението на някои хора, които заслужават, а нямат... Щастлив съм, когато за месец изкарам по 20-30 лв през интернета, понеже не съм от тези, които си пилеят парите за глупости, а си събирам, за да си купя нещо полезно.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 432
  • Остави рейтинг: +45/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #3 -: ноември 10, 2016, 03:03:18 pm »
Ето я моята тема.
Аз съм щастлива.
Аз съм щастлива, защото съм се отказала от понятия, като най-голямото щастие.
За мен не е необходимо да сравнявам несравними неща - важно е, че ги има.

Само в духа на темата бих се опитала да изброя неща, за които се сещам, че ми носят толкова силна радост, неописуема емоция и удовлетворение, че биха могли да се нарекат най-щастливи моменти. Но си ги искам всичките, не искам да избирам едно от тях.

Жива съм.
Защо, до кога ...това е друга тема.
Но аз съм тук и това вероятно е сред най-ценните неща.

Аз осъзнавам, че съм щастлива.
Да осъзнаваш, че имаш нещо е голямо благо.

Аз не спирам да мечтая.

Щастието не е достигната цел, а път.

Аз забелязвам и се радвам на малките неща.

Какво щастие, че мога да се радвам на всичко.

В живота ми стават чудеса.
Щастлива съм, че мечтите ми се сбъдват или че избирам мечти, които се сбъдват.

Не съм сама.
Не съм сама, край мен има любими хора и аз се разбирам с тях. До скоро това не беше така и това, че нещата се оправиха е чудо.

Самодостатъчна съм си.
Аз почти не изпитвам самота. Винаги се чувствам добре със себе си. В мен има всичко от което се нуждая. Чувствам се пълноценна и хармонична.
И ако търся друг, то е за да споделя това щастие.

Имам цели.
И малко по-малко се доближавам до тях. Това е толкова вълнуващо и удовлетворяващо.

Животът ми има смисъл.
Много хора търсят смисъла на живота си или пък изобщо живеят безсмислено. Аз съм намерила смисълът в моя живот.

Умея да се наслаждавам.
На мен никога не ми е скучно. Има толкова много неща, които ми носят удоволствие и аз им се наслаждавам. Всяко едно от тях е способно да ми донесе върховна наслада.
Сутрин си отделям няколко минути за излежаване. Усещам как се пробуждам, как енергията потича в мен и това усещане е толкова сладко и така ме зарежда.  Когато хапвам, го правя с благодарност. Благодарност, че имам храна, че тя е вкусна и че тя ще ми даде сили. Благодарност към тези, които са я произвели и към това от което е създадена. Всеки път се удивлявам на невероятния вкус на всяко нещо. Наистина е удивително и всеки вкус е несравним с другия, просто си е уникално вкусен.
Удивлявам се, как сънищата ми се сбъдват, как предчувствията ми сякаш чертаят ритъма на деня.
Ако се сблъскам с проблем...Благодаря. Защото той ме изважда от опиянението в което си живея, показва ми, че не съм в сън, а в живота.
Но вярвам, че ще се разреши. Моля се и правя всичко възможно да се реши.
И когато се реши, съм благодарна. И това е поредния актив, който усилва моята вяра и моето блаженство.
И ден не минава без да се възхищавам на творенията на света - цвете, небето, птиците, залеза, или творенията на човешкия ум, или пък на някакви езотерични неща.
Много щастлива ме прави и моята сексуалност. Виждам еротика навсякъде и имам способността да изпитвам сексуално удоволствие по безброй начини.
А едно от най-прекрасните неща е когато летя на сън. Несравнимо усещане.

Щастлива съм, че не ме боли.
Когато ходя и ме боли, си представям, че съм малката русалка, която е пожелала да бъде човек, мечтата и се е сбъднала и просто тази болка е страничен ефект, последствие от това да си в рая и да поискаш повече....
Щастлива съм, че мога да ходя.
Не знам здравите хора, дали могат да оценят какво щастие е да може да ходиш, да се придвижваш без болка. Щастие е.
На мен ми е достатъчно, че още мога да ходя, макар и да ме боли.
А когато болката спре, се наслаждавам, че я няма. Какво щастие е да мога да оценя, какво е да не  боли.

Какво щастие е, че мога да оценявам, не какво нямам, а какво имам и това да ме прави щастлива.
Сигурно пропускам още много неща, които ме правят щастлива, но щастието е безкрайно, как може да се опише.

Хората обикновено разбират, че са били щастливи, когато щастието си отиде.
А аз го усещам сега и така то не си отива - това е щастие.

Много ми е интересно да разбера с какво се занимаваш. Откъде идва тази духовност, проницателност, мъдрост и нестандартно (но правилно) мислене. Бурно аплодирам написаното от теб... След лек шок от писанието ти, оценявам силата на думите и се възхищавам. БРАВО!!!

Неактивен viatans

• Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #4 -: ноември 10, 2016, 05:48:36 pm »
Не знам, как ще прозвучи...Занимавам се със себе си.
Сигурно звучи доста  егоистично, но за да може човек да е полезен за другите, първо трябва да е хармонична личност.

След като доста години бях нещастна, че не мога да спася света, толкова затънах, че се наложи да спасявам себе си. А за да се случи, трябваше да се опозная...
Намерих отговорите в източната философия. Тя ми даде покой, смисъл и равновесие.
С каквото и друго да се занимавам през деня, задължително отделям поне минута всяка сутрин за да тръгна от точката на равновесие. Ако се случи през деня твърде много да се отклоня, отделям колкото е нужно за да си го върна.
За себе си открих, че това е най-ефективния начин за да върви и всичко останало.
В края на всеки месец отделям време за равносметка, както и в края на всяка година.
Когато ми предстои начинание, винаги се опитвам да преценя, как ще ме накара да се чувствам то след време.
Със същата периодичност отделям време за да балансирам отношенията с близките си. Едно искрено: Извини ме, ако с нещо съм те наранил, спестява безброй недоразумения и трупане на гняв. Както и напомнянето: Ако с нещо те дразня, моля те кажи ми...

Благодаря за думите!
Знам, че това, което важи за мен, не значи, че би било ефективно при всички.
Все пак, след като съм достигнала до щастието, наистина би било егоистично, да не споделя. Все на някого, нещо от това би могло да е полезно.

« Отговор #4 -: ноември 10, 2016, 05:48:36 pm »

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #5 -: ноември 11, 2016, 10:28:42 am »
Не знам, как ще прозвучи...Занимавам се със себе си.
Сигурно звучи доста  егоистично, но за да може човек да е полезен за другите, първо трябва да е хармонична личност.

След като доста години бях нещастна, че не мога да спася света, толкова затънах, че се наложи да спасявам себе си. А за да се случи, трябваше да се опозная...
Намерих отговорите в източната философия. Тя ми даде покой, смисъл и равновесие.
С каквото и друго да се занимавам през деня, задължително отделям поне минута всяка сутрин за да тръгна от точката на равновесие. Ако се случи през деня твърде много да се отклоня, отделям колкото е нужно за да си го върна.
За себе си открих, че това е най-ефективния начин за да върви и всичко останало.
В края на всеки месец отделям време за равносметка, както и в края на всяка година.
Когато ми предстои начинание, винаги се опитвам да преценя, как ще ме накара да се чувствам то след време.
Със същата периодичност отделям време за да балансирам отношенията с близките си. Едно искрено: Извини ме, ако с нещо съм те наранил, спестява безброй недоразумения и трупане на гняв. Както и напомнянето: Ако с нещо те дразня, моля те кажи ми...

Благодаря за думите!
Знам, че това, което важи за мен, не значи, че би било ефективно при всички.
Все пак, след като съм достигнала до щастието, наистина би било егоистично, да не споделя. Все на някого, нещо от това би могло да е полезно.

Интересна и увлекателна история. Бих желал да поддържаме връзка и да обменяме опит. Когато ти е удобно метни да прочета нещо от описаното по-горе. Звучи ми интересно, а не съм имал допир до сега до него.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1623
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #6 -: ноември 11, 2016, 10:54:27 am »
Най-голямото щастие, са нашите деца! Именно затова не искам да ходят немили-недраги по света! На второ място е здравето, но няма ли ги децата и този главен фактор... залезе!  :-\

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #7 -: ноември 11, 2016, 11:29:47 am »
Най-голямото щастие, са нашите деца! Именно затова не искам да ходят немили-недраги по света! На второ място е здравето, но няма ли ги децата и този главен фактор... залезе!  :-\
Най-интересното в случая е, че масово хората разсъждават и така структурират своето щастие. Аз също, ако трябва да степенувам нещата, бих ги подредил по същия начин:
1. Деца
2. Здраве
Всъщност парите също имат роля, но в живота, а не в щастието. Хора, бидейки материални си мислят, че са щастливи, но всъщност повечето се заблуждават. В тоя ред на мисли пък има хора, които имат огромното желание и... може би са щастливи... като трупат състояние и правят кариери и забравят какво е да имаш личен живот и семейство. Малка част от тях дори и не се стремят да го постигнат.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #8 -: ноември 22, 2016, 12:01:59 am »
Често философите се заиграват и питат какво означават понятия като щастие, късмет, любов. Така и не успяха да ми ги обяснят.
На този етап за мен най-голямо щастие е това да съм здрава. Аз и близките ми. Лошото е, че често забравяме, че именно то е най-важното и се стремим към материални неща като пари, жилища, коли, телефони и т.н. И в стремежа си да си набавим материалното, ние губим здравето си. Поне по себе си съдя. Все гледам да правя нещо, тичам цял ден насам-натам, покрай университета, покрай сесиите  :D тотално си пренебрегвам здравето и като ме тръшне някоя болест, започват мислите - Майната му на изпита, на парите и на всичко. Колко щях да съм щастлива, ако носа ми е отпушен и не ме болеше гърлото.  ;D
Това е тъп и ежедневен пример, не искам да навлизам в хипотези на тежко болни и т.н. Но това е мое виждане. Според един мой познат, например, най-важното в живота, т.е. щастието е да имаш късмет. Здравето било на 2-то място. И защо? Защото хората на Титаник били здрави, ама нямали късмет.  :o
Колкото хора - толкова мнения.

Неактивен mis_hell

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #9 -: ноември 25, 2016, 01:44:40 pm »
Намираш щастието, като опознаеш нещастието - за мен децата и здравето са на първо място! Казват, че няма пълно щастие, все има нещо, което не достига на хората, както и "богатите също плачат", но когато успееш да постигнеш това, за което мечтаеш, се чувстваш щастлив! 

« Отговор #9 -: ноември 25, 2016, 01:44:40 pm »

georgieva2017

• Гост
  • Trade Count: (0)
« Отговор #10 -: февруари 20, 2017, 05:23:38 pm »
Моето най-голямо щастие е синът ми. След като се роди, чак тогава разбрах какво значи безусловна любов. Всяка негова усмивка ме кара да се чувствам като най-щастливият човек на света.

Неактивен vvalentinaval

• Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +2/-0
« Отговор #11 -: февруари 22, 2017, 02:08:02 pm »
Цитати за щастието, които могат да ни научат да гледаме от по-позитивната страна на живота.
Насладете им се!

1. Само един човек може да ви направи щастливи и да промени живота ви. Вие самите.
 2. Животът ви ще се подобри, само ако поемате малки рискове. Първият и най-трудният от тях е да бъдете честни със себе си.
3. Спрете да мислите колко сте притеснени и си спомнете колко сте благословени. Можеше да е много по-зле.
 4. Не е въпросът какво ти се случва, а как реагираш на това, което ти се случва. Пребройте хубавите неща в живота си, докато другите изреждат нещастията си.
 5. Огледайте се за позитивното в този момент. Дори да трябва да търсите дълго, то съществува.
6. Когато се усмихваш на живота, в крайна сметка заживяваш живот, който си струва усмивката.
7.  Запомнете, сравнението с другите е крадец на щастието. Можете да прекарате цял живот в грижи за това какво имат другите, но това няма да ви даде нищо.
 8. Щастието идва по-лесно, когато се чувствате добре такива, каквито сте, без да имате нужда от нечие одобрение.
9. Дръжте се добре с хората по пътя нагоре, защото може да ги срещнете по пътя надолу. 10. Дайте пример. Дръжте се добре и уважение към всеки, дори и с онези, които са груби с вас – не защото те са добри, а защото вие сте.
11. Добротата не трябва да се бърка със слабост, нито прошката с приемане. Въпросът е да знаеш, че обидата и негодуванието не са път към щастието.
12. Давайте колкото се може повече, но не позволявайте да бъдете използвани. Слушайте внимателно другите, но не губете собствения си глас.
13. Казвайте нещата, които има нужда да бъдат казани. Говорете своята истина. Няма нищо по тъжно от това да пазите думите, които никога не сте имали смелостта да кажете.
14. Не можете да промените начина, по който хората се държат с вас, нито това, което говорят за вас. Това, което можете да промените, е начинът, по който реагирате, и хората, с които избирате да сте.
15. Не може да имате позитивен живот в компанията на негативни хора. Изследвайте нещата, които изтърпявате в дългосрочен план.
16. Това, което позволявате, ще продължи. Винаги е по-добре да прекарвате повече време сами, отколкото да позволявате на негативни хора и техните мнения да ви отклоняват от съдбата ви.
17. Когато другите се държат зле с вас, тръгнете си, усмихнете си и продължете да бъдете себе си. Не позволявайте нечия язвителност да промени човека, който сте.
18. Вашата ценност не намалява заради неспособността на някой да ви оцени. Загубата е тяхна, не ваша.
 19. Едно от най-освобождаващите неща в живота е, че не сме длъжни да харесваме всички, нито всички са длъжни да ни харесват, и всичко това е ОК.
20. Когато някой каже, че сте се променили, това не винаги е нещо лошо. Понякога просто означава, че сте спрели да живеете по техните изисквания.

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
« Отговор #12 -: февруари 25, 2017, 01:08:31 pm »
Щастието е да разполагаш със свободното си време, което да можеш да отделиш на приятели и семейство, като междувременно си здрав и имаш достатъчно добри доходи, за да можеш да си позволиш да употребиш това свободно време пълноценно. Т.е ако ти е кеф да отидеш в мола - да отидеш ако ти е кеф на екскурзия - на екскурзия, ако ти е кеф на ресторант на ресторант. Ей това е щастието. Чисто и просто. Защото повечето хора около мен нямат тези 4 неща.  Имат време, но нямат пари. Имат пари, нямат време. Имат и пари и време, но нямат приятели и семейство. Най-лошото е като нямаш здраве. Без него каквито и пари/приятели да имаш няма никакъв смисъл...

Неактивен rujel

• Newbie
  • Публикации: 76
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #13 -: февруари 25, 2017, 04:01:29 pm »
Щастието е да разполагаш със свободното си време, което да можеш да отделиш на приятели и семейство, като междувременно си здрав и имаш достатъчно добри доходи, за да можеш да си позволиш да употребиш това свободно време пълноценно. Т.е ако ти е кеф да отидеш в мола - да отидеш ако ти е кеф на екскурзия - на екскурзия, ако ти е кеф на ресторант на ресторант. Ей това е щастието. Чисто и просто. Защото повечето хора около мен нямат тези 4 неща.  Имат време, но нямат пари. Имат пари, нямат време. Имат и пари и време, но нямат приятели и семейство. Най-лошото е като нямаш здраве. Без него каквито и пари/приятели да имаш няма никакъв смисъл...
Много практично гледаш на нещата, включително на щастието. Парите не ти дават възможност за пълноценно употребяване на свободното време. Те само ти помагат да станеш все по-зависим от вещите, които постепенно придобиваш. Помагат ти и в усложняването на живота ти, което от своя страна води и до повишаване на стреса.

Пример. Ако нямаш смартфон, тогава не си непрекъснато в състояние животно на повикване.

Ето ти още един съвсем конкретен пример. Имаш много пари и отиваш на почивка в чужбина. Разболяваш се и ... трябва да се оправяш с болниците. Консултант ли ще си наемеш (и откъде), който да ти движи въпроса с осъществяването на процедурата по използване на болница в чужбина? Ако имаш познат местен от мястото където си на почивка, тогава той може много повече да ти помогне, отколкото големината на банковата ти сметка.

Неактивен danonche

• Newbie
  • Публикации: 13
  • Остави рейтинг: +2/-0
« Отговор #14 -: февруари 25, 2017, 06:30:49 pm »
Най-голямото ми щастие зая момента са децата, на които преподавам и успехите им. Колкото и да ме ядосват понякога, не мога да спра да ги обожавам. Искрено се надявам един ден да имам свои собствени и да усетя майчината обич. Щастлива съм и когато любимите ми хора са здрави и спокойни. Пожелавам на всички щастие.:)

« Отговор #14 -: февруари 25, 2017, 06:30:49 pm »