Автор Тема: Снимки на мъртви хора по кутиите с цигари!  (Прочетена 878 пъти)

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 311
  • Остави рейтинг: +74/-0
Re: Снимки на мъртви хора по кутиите с цигари!
« Отговор #30 -: декември 21, 2016, 10:03:21 pm »
Това с дробчетата и воденичките ме уби! :D Иначе е интересно как все пак ти се пуши. Аз като пушех веднъж ме хвана някакъв грип и трябва да отбележа, че желанието ми да запаля беше сведено до краен минимум. Някак си не ми беше вкусна цигарата. То беше нещо като да си правя инхалация със сода бикарбонат. Цялото удоволствие от пушенето замина. :D

Истината е, че не ми се пуши изобщо, но навикът ме кара да паля. Днес вече съм и със запушен нос, та цигарата става още по-интересно решение. :)
Инхалациите със сода са добър метод за лечение - аз добавям и лайка.

DomHomes - Купи, продай, обсъждай домейни

« Отговор #30 -: декември 21, 2016, 10:03:21 pm »

Неактивен mis_hell

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #31 -: декември 21, 2016, 10:37:23 pm »
Ако работата им зависи от пушещите, са хем прецакани хем не съвсем, защото ако хората които пушат, ги бавят с проектите, непушачите е най-вероятно да си вдигнат нервите заради първите и съответното забавяне с работата. От друга страна си пък почиват и те от работата. Ако обаче работата на непушача не е пряко обвързана с пушача, то тогава те си я свършват по-бързо, което означава, че ще се преставят и по-добре пред шефа (така се води).

Ами не, ако не си на норма или да се следи колко точно работа е свършена, не е плюс! Пробвали сме и да излезем вън при пушачите, при което сме получавали и скастряне - реално не правиш нищо, ами само стоиш с пушачите. Една колежка беше почнала да си носи цигара и да я държи без да пали  :D  :D  :D

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
« Отговор #32 -: декември 21, 2016, 11:13:28 pm »
Истината е, че не ми се пуши изобщо, но навикът ме кара да паля. Днес вече съм и със запушен нос, та цигарата става още по-интересно решение. :)
Инхалациите със сода са добър метод за лечение - аз добавям и лайка.

Защо аз така си отпушвах носа - с цигара. На днешна дата се лекувам с капки от морска сол. Отвратително е, щипе, но по действие е съизмеримо с димът от цигарата. Дано скоро да се оправиш!

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #33 -: декември 21, 2016, 11:18:05 pm »
Ами не, ако не си на норма или да се следи колко точно работа е свършена, не е плюс! Пробвали сме и да излезем вън при пушачите, при което сме получавали и скастряне - реално не правиш нищо, ами само стоиш с пушачите. Една колежка беше почнала да си носи цигара и да я държи без да пали  :D  :D  :D

:D Аааа това е хитро, аз никога нямаше да се сетя! Добър камуфлаж!  :D :D

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #34 -: декември 22, 2016, 01:02:50 pm »
Защо аз така си отпушвах носа - с цигара. На днешна дата се лекувам с капки от морска сол. Отвратително е, щипе, но по действие е съизмеримо с димът от цигарата. Дано скоро да се оправиш!
Освен морска сол, може да добавиш и 10 капки прополисова тинктура и 1 ампула витамин Ц, спират бързо, друго за запушен нос - половин тубичка Ринолекс, половин тубичка Алергозан и 1 таблетка тетрациклин (прахчето). Мазилото се маже с клечка за уши в носа, кутийката може да се съхранява в хладилник, може и извън него, сместа обикновено става по-тъмна!

« Отговор #34 -: декември 22, 2016, 01:02:50 pm »

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #35 -: декември 22, 2016, 02:34:50 pm »
Освен морска сол, може да добавиш и 10 капки прополисова тинктура и 1 ампула витамин Ц, спират бързо, друго за запушен нос - половин тубичка Ринолекс, половин тубичка Алергозан и 1 таблетка тетрациклин (прахчето). Мазилото се маже с клечка за уши в носа, кутийката може да се съхранява в хладилник, може и извън него, сместа обикновено става по-тъмна!

Защо Тетрациклин? Това нали е вид антибиотик? За първи път чувам за запушен нос да се слага Тетрациклин и Алергозан.  :o

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #36 -: декември 22, 2016, 03:21:46 pm »
За да спрат и сополите  :)

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 311
  • Остави рейтинг: +74/-0
« Отговор #37 -: декември 22, 2016, 08:05:42 pm »
Благодаря за полезните съвети, момичета. Смешно е, че превърнахме темата за мъртъвците в домашни рецепти за лечение на грип, но ето, че животът пак победи смъртта. :) :) :)

Носа го оправих още снощи с обилно накапване с физиологичен разтвор - натриев хлорид. Капването на клеева тинктура (дори разредена) в носа е много болезнено, но пък я ползвам за всичко друго. Оказа се, че съм направила ангина и затова ме болят всички знайни и незнайни кокали по тялото. Май ще се стигне до антибиотик, колкото и да не ми се иска. В момента съм с компрес от ракия на гърлото, отивам да правя и гаргара със сода и лайка след малко. Ще опитам още куп народни рецепти и ако утре няма ефект ще тичам при докторката да пише антибиотика.
п.с. да пушиш със запушен нос е адски гадно. Изобщо не усещаш вкуса на цигарата, абе, кофти е... никога не съм отпушвала носа с цигара. Как става това? :)

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #38 -: декември 22, 2016, 08:18:07 pm »
Благодаря за полезните съвети, момичета. Смешно е, че превърнахме темата за мъртъвците в домашни рецепти за лечение на грип, но ето, че животът пак победи смъртта. :) :) :)

Носа го оправих още снощи с обилно накапване с физиологичен разтвор - натриев хлорид. Капването на клеева тинктура (дори разредена) в носа е много болезнено, но пък я ползвам за всичко друго. Оказа се, че съм направила ангина и затова ме болят всички знайни и незнайни кокали по тялото. Май ще се стигне до антибиотик, колкото и да не ми се иска. В момента съм с компрес от ракия на гърлото, отивам да правя и гаргара със сода и лайка след малко. Ще опитам още куп народни рецепти и ако утре няма ефект ще тичам при докторката да пише антибиотика.
п.с. да пушиш със запушен нос е адски гадно. Изобщо не усещаш вкуса на цигарата, абе, кофти е... никога не съм отпушвала носа с цигара. Как става това? :)

На етапи докато се отпуши. Издишва се дима само през носа. Не се насилваш, колкото можеш. Но като цяло да се пуши докато си болен не е работа. То здрав да си пак не е много добре да се пуши, какво остава ако си болен. 
Аз малко като реклама направих това с цигарата и отпушването на носа... :-[ Не ме слушайте, дрънкам си колкото да не заспим. :D ;)
Гнойната ангина е гадна. Просто без антибиотик няма да мине! Принципно предписват Аугментин SR. :(

П.С.  Животът винаги си е бил по-силен от смъртта! ;)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1623
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #39 -: декември 23, 2016, 02:30:54 pm »
Аз отказах цигарите през 2008 г., на инат... бях почнах да надхвърлям 3 кутии дневно, и в един красив момент прецених, че на месец хвърлям около 400 - 500 лв  за тази отрова и лишавам семейството си от тези пари...

Просто държах си цигарите и запалката в дрехата, за да ме изкушават и да проверя волята си, дали заслужава "уважение"... На втората седмица вече не ми правеха впечатление при допира с тях в дрехата... и ги извадих от там, хвърлих в контейнера пред блока! Това е имаш ли силна воля, ще ги махнеш от раз! ;)

А колкото до хремата: отвара от лайка се капва по 3-4 капки във всяка ноздра,  3 пъти дневно. Помага и облекчава!
А ако хремата е много силна: същата процедура, но не с отвара от лайка, а със солена вода! Спира до 2-3 дни!
Надявам се да съм ви бил полезен!  :P

« Отговор #39 -: декември 23, 2016, 02:30:54 pm »

Неактивен ivonka

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #40 -: октомври 29, 2017, 01:14:56 pm »
Това е ужасно! Аз не пуша, но хората около мен си попушват доста и е много неприятно да гледам на масата цигарите с тези снимки. Имам позната, която още когато ги пуснаха тези кутии, ги спря. Изведнъж. Изключителен характер имаше. И от тогава до днес /вече повече от 5 години/, тя не пипа цигара. До характер е. Наистина ми е странно как някои хора не се отвращат от това. Мисля, че е успешна, до някъде, кампания.

« Отговор #40 -: октомври 29, 2017, 01:14:56 pm »