Автор Тема: Снимки на мъртви хора по кутиите с цигари!  (Прочетена 879 пъти)

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
Re: Снимки на мъртви хора по кутиите с цигари!
« Отговор #15 -: ноември 14, 2016, 12:57:10 am »
Като пушач те признавам. Повод за гордост си е наистина. Не се чувствам зависим от тях, дори не е и навик. Ей така си пуша от време на време през деня и си ми е добре. Има плюсове и недостатъци, ама пък, всеки преценява сам за себе си. Безспорен факт е, че е голямо перо в бюджета.

Плюсове???? Какви могат да са плюсовете от вдишването на наркотик(никотин), катран и серен диоксид? Освен че пушейки отвън човек може да се социализира. Което може да става и по доста по-безвредни и приятни начини?

Иначе ако направят цигарите по 20 лв не знам как хората ще си ги купуват. Ако приемем че пушат по 1 кутия на ден - това са само 600 лв на месец. При средна заплата под 1000 лв това са само 400 лв за всичко останало.  А те са крайно недостатъчни за нормален живот. Ще търпиш, ще търпиш, пък накрая ще ти писне и ще ги спреш.

DomHomes - Купи, продай, обсъждай домейни

« Отговор #15 -: ноември 14, 2016, 12:57:10 am »

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 432
  • Остави рейтинг: +45/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #16 -: ноември 14, 2016, 09:44:35 am »
Плюсове???? Какви могат да са плюсовете от вдишването на наркотик(никотин), катран и серен диоксид? Освен че пушейки отвън човек може да се социализира. Което може да става и по доста по-безвредни и приятни начини?

Иначе ако направят цигарите по 20 лв не знам как хората ще си ги купуват. Ако приемем че пушат по 1 кутия на ден - това са само 600 лв на месец. При средна заплата под 1000 лв това са само 400 лв за всичко останало.  А те са крайно недостатъчни за нормален живот. Ще търпиш, ще търпиш, пък накрая ще ти писне и ще ги спреш.

Това е въпрос, на който колкото и да ти обяснявам и изтъпквам плюсове, няма да ме разбереш. По повод стойностите на цигарите - съгласен съм. Но след секс, след храна... ти не знаеш какво е онова чувство цигара да запалиш и ти се струва отвратително нали? Е, не е точно така в определени моменти. Отровите са доста повече от 3, които ти си изброил.

Неактивен FreshAir

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #17 -: ноември 22, 2016, 12:55:21 am »
Не пуша, а ако пушех, едва ли някакви картинки щяха да ме откажат  :) Измислиха се всякакви "джобчета" и "кутийки", с които да скриеш неприятните гледки. Поредната европейска простотия, която ни се налага от Европейския съюз.  :o
За моя изненада, няколко мъжаги, мои познати, пушачи, които външно изглеждат с доста тежък характер и поведение си бяха купили кутийки, в които да сложат  "белязаната кутия". Попитах ги защо и ми казаха, че картинките били гадни.  ;D Което ме изненада, изглежда наистина действа на психиката.  ??? Но не в правилната насока.

Неактивен yoshka

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
« Отговор #18 -: декември 03, 2016, 06:59:57 pm »
Вдигам темата. Някога (преди 5 години) и аз бях от пушачите, ама ги отказах точно за 3 дена. Който ми каже, че е трудно, значи просто не е имал желанието да ги спре. Сега да не излъжа, паля по големи поводи, когато има много хора и много алкохол, но това е много рядко, така че... :)
 Относно картинките - пълна глупост. Приятелят ми е пушач и много лесно му намери цаката с изолирбанда.  :D Мисля си, че онези умници от ЕС имат за цел повече да навредят психически на някое нещастно детенце, докато минава покрай магазин за цигари, отколкото да откажат пушачите от пушенето. Освен това, тези картинки, се разбра колко са измислени. Някакъв човек уж го дават в болница с инсулт заради нещо си от цигарите, пък то било съвсем друга работата. Човекът действително бил в болница ама в кома заради усложнение от изкарана варицела.  ??? В крайна сметка действително починал, ама не от пушенето. В коя страна пак така нещо подобно... Да не говорим колко е подсъдно да снимаш човек или тяло на човек без разрешение от роднините, за да бъде като плашило за останалите. Отврат! Като искат да отказват хората, просто да криминализират тютюна ( няма да им е за първи път да направят нещо подобно с растение) и това е. Общо взето се мъчат насила хубост да направят. Не става така!

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
« Отговор #19 -: декември 20, 2016, 01:26:20 am »
Ох, тези снимки - мъжа ми е пушача вкъщи, аз от много отдавна не пуша и сякаш никога не съм пушила - ако дръпна и кашлям много, От една снимка мъжа ми като я видя и хукна в банята да повръща и пак не се е отказал да пуши!

« Отговор #19 -: декември 20, 2016, 01:26:20 am »

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #20 -: декември 20, 2016, 01:02:28 pm »
Ох, тези снимки - мъжа ми е пушача вкъщи, аз от много отдавна не пуша и сякаш никога не съм пушила - ако дръпна и кашлям много, От една снимка мъжа ми като я видя и хукна в банята да повръща и пак не се е отказал да пуши!

Вчера точно четох нещо за тези картинки, че децата били започнали да си ги колекционират. :D До тук с идеята да сплашат някого.  :D

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #21 -: декември 20, 2016, 02:38:37 pm »
Еее едно време събирахме дъвки, кутийки от сапуни с лица на жени, пък сега - цигарени кутии с мъртви и болни хора! Хорър филм!

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #22 -: декември 20, 2016, 02:59:26 pm »
Еее едно време събирахме дъвки, кутийки от сапуни с лица на жени, пък сега - цигарени кутии с мъртви и болни хора! Хорър филм!

Абсолютен хорър! Лошото е, че покрай филми, игри, новини... много претръпнахме, а това не е никак добре!

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #23 -: декември 20, 2016, 03:28:41 pm »
Да, а едно време майка ми се възмущаваше от сериала "Спешно отделение"  :D

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 311
  • Остави рейтинг: +74/-0
« Отговор #24 -: декември 20, 2016, 08:13:32 pm »
В момента страшно завиждам на всички непушачи. Тръшна ме гадния грип, всичко ме боли - кожа, кости, всичко - косата ме боли даже.. Уж нямам сериозна кашлица, но като запаля, веднага получавам пристъп и кашлицата е толкова дълбоко, че ме болят всички дробчета и воденички и други карантийки. :) Не е истина колко малко съм пушила днес в сравнение с другите дни, но при мен е тежка наркомания. За бога хора, по-добре изобщо не започвайте.

« Отговор #24 -: декември 20, 2016, 08:13:32 pm »

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #25 -: декември 21, 2016, 01:08:17 pm »
... веднага получавам пристъп и кашлицата е толкова дълбоко, че ме болят всички дробчета и воденички и други карантийки. :)

Това с дробчетата и воденичките ме уби! :D Иначе е интересно как все пак ти се пуши. Аз като пушех веднъж ме хвана някакъв грип и трябва да отбележа, че желанието ми да запаля беше сведено до краен минимум. Някак си не ми беше вкусна цигарата. То беше нещо като да си правя инхалация със сода бикарбонат. Цялото удоволствие от пушенето замина. :D

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #26 -: декември 21, 2016, 01:42:15 pm »
Ъ, пък аз си мислих, че е хубаво инхалацията със сода (обмислям да купя за децата инхалатор), иначе понякога съм усещала остра нужда от цигара, въпреки че не съм пушач от 2003та! Например след труден ден, изпит и т.н.
Сутрин с кафето обаче по-скоро ще ми се дояде вафла, отколкото цигара!
Като бях ученичка имаше едни ментолови цигари, пуших и от тях,  сега нямало вече такива, ами само капсулка, която я закрепяш на цигарата и като я спукаш, ставала ментолова. Пълно менте!  :D

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #27 -: декември 21, 2016, 01:50:51 pm »
Ъ, пък аз си мислих, че е хубаво инхалацията със сода (обмислям да купя за децата инхалатор), иначе понякога съм усещала остра нужда от цигара, въпреки че не съм пушач от 2003та! Например след труден ден, изпит и т.н.
Сутрин с кафето обаче по-скоро ще ми се дояде вафла, отколкото цигара!
Като бях ученичка имаше едни ментолови цигари, пуших и от тях,  сега нямало вече такива, ами само капсулка, която я закрепяш на цигарата и като я спукаш, ставала ментолова. Пълно менте!  :D

Инхалацията със сода е чудесна ама не носи кеф така да се каже. Аз ползвам содата като универсален лек. С удоволствие бих написала цял наръчник как и какво да лекуваме със сода!  8)
А иначе що се отнася до кафето сутрин - това беше една от най-мъчителните ми представи докато пушех, как ще пия кафето си без цигара ако някой ден ги спра. Ми че то няма живот без цигарата!! ???

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #28 -: декември 21, 2016, 02:50:33 pm »
Има, има! Само, че непушачите по работните места са прецакани - докато пушачите почиват за фас пауза, непушачите стоят на бюрото, касата, машината и др.

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
« Отговор #29 -: декември 21, 2016, 07:26:54 pm »
Ако работата им зависи от пушещите, са хем прецакани хем не съвсем, защото ако хората които пушат, ги бавят с проектите, непушачите е най-вероятно да си вдигнат нервите заради първите и съответното забавяне с работата. От друга страна си пък почиват и те от работата. Ако обаче работата на непушача не е пряко обвързана с пушача, то тогава те си я свършват по-бързо, което означава, че ще се преставят и по-добре пред шефа (така се води).

« Отговор #29 -: декември 21, 2016, 07:26:54 pm »