Автор Тема: За Монопола, ЧЕЗ и Тиквите...  (Прочетена 431 пъти)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1623
  • Остави рейтинг: +37/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
За Монопола, ЧЕЗ и Тиквите...
« -: април 25, 2016, 10:37:59 am »
Здравейте, Приятели!
Говори се че от 01.07.2016г, токът в северозападналия район на БГ ще скочи с 20% по искане на ЧЕЗ... То хубаво, ама не е луд този, който иска и взема баницата, ами този който му я дава...! Мигар, Тиквите не знаят, че това е най-бедния район в БГ с най-голяма безработица, и в момента плащат цена на ток, докаран от МАРС, а цената на водата е като за минерална...

Задавам си въпроса: На какво обричат монополистите, българския пенсионер с 200 лева месечна пенсия...???

Вярно, някой ще каже, че пенсиите ще бъдат вдигнати с 2.6% от 1-ви юли, но какво са това с поскъпването на тока със шокиращите +20%. Нали скочи ли тока с толкова %, логично е да скочат и всички други услуги и продукти. Ама държава, която не мисли за народа си... както се пее в една песен на Слави Трифонов, "Нема такава държава"!
« Последна редакция: април 25, 2016, 10:39:35 am от Valentin »

DomHomes - Купи, продай, обсъждай домейни

За Монопола, ЧЕЗ и Тиквите...
« -: април 25, 2016, 10:37:59 am »

Неактивен Nandi

• Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 311
  • Остави рейтинг: +74/-0
Re: За Монопола, ЧЕЗ и Тиквите...
« Отговор #1 -: април 25, 2016, 08:34:18 pm »
Геноцидът е факт, но той се дължи на овчедушието ни - говоря именно за северозападналия регион, защото съм от там. Да се надяваме на лютите македонци от благоевградкса област, които също са под хомота на чез. Те веднъж бутнаха мутренското правителство, време е да го направят пак.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #2 -: април 25, 2016, 09:41:24 pm »
Абсолютно споделям твоето мнение... Лошото е че ние бугарите, все спим, а чакаме нЕкой друг да ни "оправя" и спасява... Спи Бороване спи, ти вечно ще спиш...!  ???

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #3 -: май 22, 2016, 10:00:25 pm »
Да се похваля какво ми скроиха в четвъртък ''хубавите хора'' от ЧЕЗ.

Започнах си работния ден, както обикновено и към 10:00 спира тока. Това при нас е обичайно и си казах ''Няма проблем, след 5-10 минути ще дойде''. Действам си на батерия, обаче след 30 минути започнах да се притеснявам леко и реших да звънна на националния телефон. След 5 минути формалности от типа: ''Кажете ми титуляр на партидата. Кажете ми клиентски номер...'' се оказва, че има заявено прекъсване за профилактика, забележете: От 10:00 до 16:30 часа!!!

Без да предупредят, без изобщо да се съобразяват, че липсата на ток за толкова дълъг период носи много неприятности на хората - спират си пичовете и не им пука.

Чудя се как си правят профилактиките доставчиците на електричество в развитите страни??? На бас, че там тока спира само при земетресения, вулкани, торнадо, цунами и т.н.

След като плащаме европейски сметки, не е ли редно и услугата да е европейска? Ако бяха предупредили, поне щях да започна по-рано, да планирам по-добре нещата, абе.... какво да говорим. Красота.

Случвало ли ви се е такова нещо? Забравих да кажа: При нас в северозападналия регион такива красоти се случват поне един-два пъти годишно. По-кратките спирания не ги броим. :)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #4 -: май 22, 2016, 11:21:17 pm »
Позната история. Преди години, пък на мен ми бяха спрели тока... вместо на съседите. След което, като вдигнах скандал, ми се извиниха... Грешка било! Аз мисля, че цялата държава е една ГОЛЯМА ГРЕШКА!!!

« Отговор #4 -: май 22, 2016, 11:21:17 pm »

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #5 -: май 23, 2016, 12:01:34 am »
Позната история. Преди години, пък на мен ми бяха спрели тока... вместо на съседите. След което, като вдигнах скандал, ми се извиниха... Грешка било! Аз мисля, че цялата държава е една ГОЛЯМА ГРЕШКА!!!

Знам, че не е смешно, но веднага се сетих за грешката с ''човека-глас'', който беше нападнат и подложен на терор от силите на реда в дома си - по грешка.

Ти пак леко си се отървал. :)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #6 -: май 23, 2016, 12:20:48 am »
Да, ама ако не беше зима... и ден петък! Та, чак на понеделника имах ток... И децата ми бяха малки. Ша е*а и пе*алите гадни.

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #7 -: май 23, 2016, 08:51:55 am »
Да, ама ако не беше зима... и ден петък! Та, чак на понеделника имах ток... И децата ми бяха малки. Ша е*а и пе*алите гадни.

При всякакви обстоятелства, такава грешка си е наказание за невинен човек. В нормална държава, щяха да те компенсират за неудобството, а тук трябва да се радваш, че не са поискали да им платиш 40лв за повторно включване.

Изобщо, така и не разбрах защо ни е нужен чуждестранен посредник, който да ни продава собствения ни ток? ЕРП-тата не влагат нищо, само купуват от НЕК и продават с огромна надценка - и аз искам така. :)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #8 -: май 23, 2016, 12:10:54 pm »
...
Изобщо, така и не разбрах защо ни е нужен чуждестранен посредник, който да ни продава собствения ни ток? ЕРП-тата не влагат нищо, само купуват от НЕК и продават с огромна надценка - и аз искам така. :)

Ми, стани тогава депутат или политик... У нас, колкото повече АКАШ, толкова по-високо се издигаш, и електората  тича да ти лиже Д-то. Спи Българино, спи, ти вечно си спял !!!

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #9 -: май 23, 2016, 08:02:52 pm »
...

Ми, стани тогава депутат или политик... У нас, колкото повече АКАШ, толкова по-високо се издигаш, и електората  тича да ти лиже Д-то. Спи Българино, спи, ти вечно си спял !!!

Така е, Валка.
Не ми се става политик, а още по-малко депутат, обаче. Никога не съм имала болни амбиции, пък като се замислия - и здрави съм нямала. :)

« Отговор #9 -: май 23, 2016, 08:02:52 pm »

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #10 -: май 23, 2016, 09:21:02 pm »
....
Така е, Валка.
Не ми се става политик, а още по-малко депутат, обаче. Никога не съм имала болни амбиции, пък като се замислия - и здрави съм нямала. :)

И съвсем без амбиции, не е добре! Ама поне се спи спокойно. ;)

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #11 -: май 23, 2016, 09:32:24 pm »
....
Така е, Валка.

И съвсем без амбиции, не е добре! Ама поне се спи спокойно. ;)

Знам, че не е добре, но е факт. Не мога да се насиля да стана амбициозна, пък и не виждам причина за това.

Колкото до спането - спя си, да, но пък доста често си мечтая да направя света по-добро място по някакъв начин. Идеализъм, примесен с цинизъм - драмата на моя живот. :) Премахването на ЕРП-тата ми е голяма мечта от доста време. Бих одобрила дори те*о*и*ъм срещу тях.
« Последна редакция: май 23, 2016, 10:56:14 pm от Valentin »

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 102
  • Остави рейтинг: +27/-0
« Отговор #12 -: май 26, 2016, 11:18:11 am »
Тези са супер мизерници. Правят каквото си искаш и няма как да им хванеш спатиите. А на всичкото отгоре без ток не може. Тези си прибират комисионните, карат луксозни коли, а на народа жална му майка. При това ние сме стана износител на ток, имаме си тецове които са захранвани с БГ въглища имаме ВЕЦ-ове, имаме ВЕИ-та... На скоро мой познат брокер на имоти ми разказваше как е посредничил при отдаването на апартаменти под наем на едно от ЕРП-тата за 20 хиляди лева на месец. За какви нужди - не е ясно.

Аз имам друга мечта. ЗА сега не мога да си я позволя, ама инвестицията става все по-малка с времето и се надявам скоро да мога - да си изградя система от ветрогенератори и слънчеви панели за дома си. А да видя тогава на кой ще плащам. Нямам намерения да продавам ток. Просто да имам за нуждите на дома си. Колкото ще скъпо да ми излиза, поне няма да храня тези монополисти. На всичкото отгоре ще живея и по-екологично.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #13 -: май 26, 2016, 11:52:28 am »
@kamentk, стискам ти палци да успееш! Аз съм по-стар и помня времето когато токът за домакинството беше 2,2 стотинки/дневна и 1,8 стотинки/нощна тарифа, и продавахме ток на половин Европа... Но после дойде силната "демокрация", Куневица спря 2 енергоблока в Козлодуй и някои капути се нагушиха с пари. А народа да духа супата с мизерните си заплати. Добре че наизлязоха частните финансови институции, да ти дават кредити, само и само да си платиш дълговете... Низост и Наглост, Българино!

Неактивен Nandi

• Full Member
  • **
« Отговор #14 -: май 26, 2016, 09:34:27 pm »
Тези са супер мизерници. Правят каквото си искаш и няма как да им хванеш спатиите. А на всичкото отгоре без ток не може. Тези си прибират комисионните, карат луксозни коли, а на народа жална му майка. При това ние сме стана износител на ток, имаме си тецове които са захранвани с БГ въглища имаме ВЕЦ-ове, имаме ВЕИ-та... На скоро мой познат брокер на имоти ми разказваше как е посредничил при отдаването на апартаменти под наем на едно от ЕРП-тата за 20 хиляди лева на месец. За какви нужди - не е ясно.

Аз имам друга мечта. ЗА сега не мога да си я позволя, ама инвестицията става все по-малка с времето и се надявам скоро да мога - да си изградя система от ветрогенератори и слънчеви панели за дома си. А да видя тогава на кой ще плащам. Нямам намерения да продавам ток. Просто да имам за нуждите на дома си. Колкото ще скъпо да ми излиза, поне няма да храня тези монополисти. На всичкото отгоре ще живея и по-екологично.

Гледал ли си фактурата? Плащаме достъп до електромер, при положение, че ги свалиха на улиците и като мине по-тежък камион и друсне по-силно до стълба, тва чешко чудо на електрониката прескача с маса киловати напред. Отделно, не знам при вас как е, но при нас спират тока за около 5-10 минути по няколко пъти на денонощие. Познат, който работи в системата ми каза, че повторното включване на електрозахранването също върти яко показнията напред.
След като викахме телевизия преди около 2-3 години, спиранията станаха само нощни, за да не усетим, докато спим. Напоследък пак си подкараха и през деня - пука им....

« Отговор #14 -: май 26, 2016, 09:34:27 pm »