Автор Тема: Имате ли си домашен любимец ?!  (Прочетена 1710 пъти)

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 304
  • Остави рейтинг: +72/-0
Re: Имате ли си домашен любимец ?!
« Отговор #15 -: октомври 16, 2016, 04:26:23 pm »
Какво значи да му намеря дружинка, че иначе ще си маркира територии? Малко съм боса по социално поведение на котките. Той е напълно свободен и може да ходи където си иска, включително да си търси компания и да маркира. Гледам обаче брани територия. Днес напъди комшийския котарак с шутове от нашия двор. :)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1533
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #16 -: октомври 16, 2016, 05:31:44 pm »
Какво значи да му намеря дружинка, че иначе ще си маркира територии? Малко съм боса по социално поведение на котките. Той е напълно свободен и може да ходи където си иска, включително да си търси компания и да маркира. Гледам обаче брани територия. Днес напъди комшийския котарак с шутове от нашия двор. :)

Е, Пешо, щом е самостоятелен все ще си намери дружка навън! Значи няма да ти "маркира територия" в къщи! Споко! :)

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Full Member
« Отговор #17 -: октомври 16, 2016, 07:40:04 pm »
Е, Пешо, щом е самостоятелен все ще си намери дружка навън! Значи няма да ти "маркира територия" в къщи! Споко! :)
Това добре. :)
Сестра ми имат персиец, който им съсипа прахосмучката, като я препика неколкократно - много го е било страх от звука, когато сестра ми е чистила. Котките могат да бъдат много подли и отмъстителни. :)
Пешката веднъж ми наби такива шамари с лапите (добре, че беше прибрал ноктите), а така и не разбрах защо. После ме гледаше гузно и заобикаляше отдалеч - явно мислеше, че ще го накажа. Простих му, разбира се. Гадинката действа по някакъв инстинкт, който не винаги разбирам. Вече гледам да не го ядосвам. :)

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
« Отговор #18 -: октомври 24, 2016, 10:46:46 pm »
Да, имаме няколко котки и 2 кучета. :D Малкото кученце е наполовина пинчер, а голямото наполовина ротвайлер. :D

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #19 -: октомври 25, 2016, 07:52:38 pm »
Днес сложих каишка против паразити на моя ТОМ, само не зная дали ще е рисковано за него?! Гледам, че я тегли оттук-оттам и го дразни... Приемам всякакви съвети и мнения!  :o

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #20 -: октомври 25, 2016, 08:25:27 pm »
Днес сложих каишка против паразити на моя ТОМ, само не зная дали ще е рисковано за него?! Гледам, че я тегли оттук-оттам и го дразни... Приемам всякакви съвети и мнения!  :o

Спокойно, дърпа се понеже не е свикнал. И на моето като му сложих преди, се дърпаше и се опитваше да си я махне. :D Само, че каква е каишката, от евтините или скъпите? Понеже не издържат много, напоени са и до седмица - две няма ефект вече.

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Full Member
« Отговор #21 -: октомври 25, 2016, 08:36:41 pm »
Малкото кученце е наполовина пинчер, а голямото наполовина ротвайлер. :D

А каква им е другата половина?  ;D

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #22 -: октомври 25, 2016, 08:38:49 pm »
А каква им е другата половина?  ;D

Тук им казваме - Улично вревъзходно . :D Но нито дрехите, нито породата в случая изграждат душата на животинчето. Малкото е супер добро и умно, не яде от друг, освен нас. Като не му дадеш да яде, и почва да те пипа с лапа, понякога тика хаха :D

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Full Member
« Отговор #23 -: октомври 25, 2016, 08:45:48 pm »
commoderbg, предположих, но беше забавно как ги рекламираш. Имала съм такова куче - най-умното и сладко животинче на света.
Мен лично ме дразнят снобите, които дават луди пари за някаква рядка порода кучета и котки. Като изключим котките, порода британска късокосместа, повечето ''маркови'' животни са адски грозни, с лош характер и много предразположени към заболявания.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #24 -: октомври 25, 2016, 08:54:08 pm »
Абсолютно си права. Виждал съм как една котка стои по цял ден в зоо магазин, яде си на произвола, излиза вън за 5 мин и пак влиза,  супер дебела е, чак леко грозновата, мързи я да гледа един вид. Според мен пътят на една котка е, не да стои по цял ден затворена, а да излиза навън, да си лови животинчета, да бяга... Но понякога обстоятелствата не ни позволяват. И аз не разбирам хората, които дават по луди пари за породисти котки и кучета, при положение, че макар и тези от улицата си имат душичка, и заслужават не да бъдат подритвани, а да си намерят грижовен стопанин, но... Не всичко става както искаме..

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #25 -: октомври 25, 2016, 10:04:34 pm »
Спокойно, дърпа се понеже не е свикнал. И на моето като му сложих преди, се дърпаше и се опитваше да си я махне. :D Само, че каква е каишката, от евтините или скъпите? Понеже не издържат много, напоени са и до седмица - две няма ефект вече.

Незнам, жена ми е купила. От 6 лв.
« Последна редакция: октомври 25, 2016, 10:07:36 pm от Valentin »

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Full Member
« Отговор #26 -: октомври 25, 2016, 11:01:20 pm »
Абсолютно си права. Виждал съм как една котка стои по цял ден в зоо магазин, яде си на произвола, излиза вън за 5 мин и пак влиза,  супер дебела е, чак леко грозновата, мързи я да гледа един вид. Според мен пътят на една котка е, не да стои по цял ден затворена, а да излиза навън, да си лови животинчета, да бяга... Но понякога обстоятелствата не ни позволяват. И аз не разбирам хората, които дават по луди пари за породисти котки и кучета, при положение, че макар и тези от улицата си имат душичка, и заслужават не да бъдат подритвани, а да си намерят грижовен стопанин, но... Не всичко става както искаме..
Напълно споделям мнението ти. Същото е и със скъпите инвитро процедури, при положение, че има куп деца по домовете, но това е друга тема, а и предпочитам да не дърпам феновете на ''генетичното наследство'' за опашките.
Колкото до животинките, те имат нужда да следват собствените си инстинкти. Точно преди няколко дни Пешката ме втрещи със следната случка: Накратко, нахраних го обилно, та чак се изтумби от ядене. Само след около 20 минути обаче излизам да пуша и го гледам захапал едно врабче и си го носи с поглед, който казва ''трябва да убивам, за да оцелявам''. Изяде си врабчето барабар с голяма част от перушината. За мен беше ужасно, но така е устроен светът и трябва да го приемем.
Да натрапваш на животното собствените си възгледи, като го превръщаш в тъп консуматор е жестоко, а и невъзможно. Затова са създадени скъпите хибридни породи - за да приличат на стопаните си - мързеливи, лакоми, жестоки, глупави, болнави...

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #27 -: октомври 25, 2016, 11:05:02 pm »
Точно преди няколко дни Пешката ме втрещи със следната случка: Накратко, нахраних го обилно, та чак се изтумби от ядене. Само след около 20 минути обаче излизам да пуша и го гледам захапал едно врабче и си го носи с поглед, който казва ''трябва да убивам, за да оцелявам''. Изяде си врабчето барабар с голяма част от перушината. За мен беше ужасно, но така е устроен светът и трябва да го приемем.

Хаха, ужасно е за нас, но за тях си е доста вкусно. :D Моите съм ги виждал да ядат жаби, скакалци и т.н. Това е техния свят, не трябва да им се бъркаме.

Неактивен viatans

• ***VIP***
  • Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #28 -: ноември 13, 2016, 12:25:47 am »
Отново нюанси на сивото...

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #29 -: ноември 13, 2016, 08:51:22 am »
Отново нюанси на сивото...

Но защо ми се струва, че едното око е затворено...?! Да няма някакъв проблем! Иначе е красива!