Автор Тема: Защо с времето изчезват приятелите?  (Прочетена 305 пъти)

Неактивен mis_hell

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
Re: Защо с времето изчезват приятелите?
« Отговор #15 -: ноември 22, 2016, 11:44:20 am »
Приятелите изчезват, заради начина ни на живот. Всичко е много динамично, сменяме си работата често, жилищата, нищо не е като едно време, ето сега бабата на моя мъж е при мен и ми разказва какво е било - колежките са й били много близки, дори след като са се пенсионирали, пак се срещат и се виждат. Отделно приятелите от детство, които са били равнозначни на братя и сестри също са си останали близки, тъй като са израснали заедно.
При нас е съвсем различно, приятелството идва от общите интереси - ето пример след като забременях и родих, много приятели се отдръпнаха, тъй като допирните ни точки намляха, отделно дойдоха други приятели, които  са семейни с дете,  а майките които тръгнаха на  работа вече не се обаждат и не ни търсят. Всичко е от корист - докато имат все още полза от нас - обаждат се, ако нямат - забравят ни. Тъжното е обаче, че не само приятелите гледат в тази посока, но и роднините, тъй като много се завижда от прекаленото лансиране  и се поражда озлобяване  - делбата на  наследство поражда кавги и сърдене до гроб, децата им не се познават, което изобщо не е правилно. Накрая се получава парадоксът, че чуждия човек ти е по-близък от роднините, доверяваме се повече  на чуждите хора, а те злоупотребяват с нас и накрая страдаме от предателството.

Неактивен FreshAir

• Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #16 -: ноември 22, 2016, 10:00:22 pm »
За съжаление изчезват, защото просто сега светът е ужасно динамичен. Вече можем да пътуваме не само по цяла България, а и по цял Свят. Всеки го отвява нанякъде. Ето, аз имах 3 много близки приятелки. Едната се ожени за чужденец и вече живее на Запад, другата остана в моя роден град (но аз съм в друг), а третата отиде на другия край на България. И ето ти приятелство...  :(

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 414
  • Остави рейтинг: +39/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #17 -: ноември 23, 2016, 02:21:30 pm »
За съжаление изчезват, защото просто сега светът е ужасно динамичен. Вече можем да пътуваме не само по цяла България, а и по цял Свят. Всеки го отвява нанякъде. Ето, аз имах 3 много близки приятелки. Едната се ожени за чужденец и вече живее на Запад, другата остана в моя роден град (но аз съм в друг), а третата отиде на другия край на България. И ето ти приятелство...  :(
А замисляла ли си се това истински приятелки ли са? Поддържате ли връзка? Чувате ли се? Задавам ти тези въпроси, защото подобно на теб и аз имам същите случаи. Но това не пречи да се чуваме и виждаме примерно веднъж в месеца. Това за мен са истински приятели и независимо от динамичността на ежедневието, начина и мястото на живот, всеки намира време за една обща кауза наречена приятелство.

Неактивен kris44

• Trade Count: (+1)
  • Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #18 -: ноември 23, 2016, 02:32:09 pm »
  Точно сега в ерата на интернет разстоянията нищо не значат. Ето например аз имам един приятел чужденец. Канел ме е на гости и дори веднъж приех поканата, въпреки, че това е свързано с ужасно дълго и съсипващо ме самолетно пътуване...

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #19 -: ноември 23, 2016, 07:00:41 pm »
Каквото и да си говорим, разстоянието си е разстояние. Едно е да си прекарал с тях 12 години в училище, след това 5 в университета. И после от всекидневни срещи да ги разредите на 5 пъти в годината.
Освен това всеки започва да си създава семейство, появяват се съпрузи, деца, други роднини и наистина не остава време за приятелите, които са далеч.  :(
А относно въпроса дали наистина са ми истински приятелки - започвам да се замислям  понякога.  :(

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 414
  • Остави рейтинг: +39/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #20 -: ноември 24, 2016, 04:13:07 pm »
Каквото и да си говорим, разстоянието си е разстояние. Едно е да си прекарал с тях 12 години в училище, след това 5 в университета. И после от всекидневни срещи да ги разредите на 5 пъти в годината.
Освен това всеки започва да си създава семейство, появяват се съпрузи, деца, други роднини и наистина не остава време за приятелите, които са далеч.  :(
А относно въпроса дали наистина са ми истински приятелки - започвам да се замислям  понякога.  :(
Нали знаеш, за маса... винаги... когато имаш мужда от тях ги няма. Аз смея да твърдя, че имам няколко близки приятели, които винаги са били до мен и в трудните моменти и са ми помагали. Това е нещо много важно както за професионалното развитие така и за личния живот на човек.

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Full Member
  • Публикации: 304
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #21 -: ноември 24, 2016, 06:23:43 pm »
Разстоянията не убиват приятелствата, ние ги убиваме с безразличие. Имам приятелка, която е над 5 години в Англия, чуваме се редовно, доколкото е възможно и то, когато е нужно приятелско рамо. Същата приятелка ми се обади преди 2 месеца плачеща - изкара ми акъла, защото само хлипаше и не можеше да ми каже какво се е случило. Накрая успя да каже, че са я уволнили от работа и то по много унизителен начин. Аз бях единственият човек, с който можеше да сподели. Родителите ѝ не бяха опция, защото не искаше да ги тревожи излишно.
Идеята ми е, че с нея рядко сядаме заедно на маса, но винаги, когато имаме нужда от приятелска утеха се намираме. За мен това дефиницията за приятел, а не бегли познанства с меркантилни хора.

georgieva2017

• Гост
  • Trade Count: (0)
« Отговор #22 -: февруари 20, 2017, 05:24:53 pm »
Според мен просто животът ни разделя с повечето хора... Много от дългогодишните ми приятели живеят вече далеч, в различни държави, просто сме изгубили връзка. Всеки си "кара живота", както се казва.

Неактивен vvalentinaval

• Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +2/-0
« Отговор #23 -: февруари 22, 2017, 02:26:17 pm »
Приятелството е човешка необходимост. Не винаги можем да преценим дали едно приятелство е истинско. С времето понякога нещата стават различни от онези, които са били в началото. Когато при среща с приятел усетите липса на енергия, липса на настроение, нежелание за споделяне, затваряне в себе си, дори нервност - това е края. 

Неактивен danonche

• Newbie
  • Публикации: 13
  • Остави рейтинг: +2/-0
« Отговор #24 -: февруари 25, 2017, 06:44:38 pm »
Просто, защото не са били истински. Или може би, защото времето променя хората, всеки поема по свои път, всеки се настройва за живот по свои си начин и вече честотите ни не съвпадат. Жалко е, но е част от живота и трябва да го приемем.

Неактивен ivonka

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +8/-0
« Отговор #25 -: октомври 15, 2017, 04:49:58 pm »
С годините хората се променят. Като бяхме деца, всеки носеше нещо от вкъщи и си правихме пикници. Казвам го това, защото сега дори назаем един химикал не искат да споделят. Начинът на живот се промени и всеки гледа само себе си и на него да му е добре. Според мен, има истински приятелства, просто не са като едно време, нито са като по филмите. Трудно може да разчиташ на някого, защото всеки мисли първо за себе си и после за останалите. Много малко хора са тези oldschool-а, дето ги познаваш от 5 дни, ама ще дотърчат като им звъннеш.