Автор Тема: Спортен (любителски) риболов  (Прочетена 69 пъти)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1455
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Спортен (любителски) риболов
« -: август 22, 2017, 02:34:05 pm »
Здравейте Колеги,

Ако сте "запалени" въдичари и обичате да упражнявате хобито Риболов, то значи тази тема е точно за Вас. ;)

И тъй като аз съм заклет рибохващач, но не винаги ми остава свободно време, бих искал да Ви попитам:

Знаете ли добър водоем в който може да се лови риба срещу заплащане или билет в СевероЗападнала България?

При нас в Монтана се намира язовир "Огоста", където до преди години имаше всякаква риба, но от известно време, се появи бяла риба и разни дребни попчета, което допринесе за загубата на шаран, таранка, кефал и бабушка.

Освен това и жегата се отразява негативно на спортния риболов, като просто се чудя, къде ли мога да отида да се разсея от сивото ежедневие и да половя малко риба, просто за кеф, та макар ѝ платено да е това мое удоволствие?!

Моля, давайте Вашите препоръки, малко повече инфо за водоема, каква риба има, има ли някакви правила, условия, специфика и т.н.! Благодаря на всички!

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 297
  • Остави рейтинг: +70/-0
Re: Спортен (любителски) риболов
« Отговор #1 -: август 22, 2017, 07:04:21 pm »
Вуйчовците ми от Враца са болни рибари - това риболова е по-тежка зависимост от тази към хероина.  :P

Трябва да ги питам къде ловят, макар че те имат свободно време и обикалят. Някъде около Черепиш ходят напоследък, но какво ловят там - един господ знае. :)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #2 -: август 22, 2017, 07:16:15 pm »
Вуйчовците ми от Враца са болни рибари - това риболова е по-тежка зависимост от тази към хероина.  :P

Трябва да ги питам къде ловят, макар че те имат свободно време и обикалят. Някъде около Черепиш ходят напоследък, но какво ловят там - един господ знае. :)

Да Ниночка, благодаря! Обиколил съм половин БГ, за риба, като по-млад... Е, ние рибарите, обичаме да има тръпка. :D

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #3 -: август 25, 2017, 09:14:27 pm »
Привет Приятели,

Попаднах на добър сайт за язовирите в БГ. Мен по специално ме интересуват водоемите за спортен риболов в радиус на 70-80 км, около Монтана.

Представям Ви сайта, въпреки че в него ИНФО-то е оскъдно, но поне можете да видите, къде точно има язовири и места за почивка.

Успех!

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #4 -: август 26, 2017, 06:10:02 pm »
Привет Приятели,
Днес ходих на риболов в нашия язовир "Огоста" и освен че изгорях, с друго не бих могъл да се похваля. Рибата не искаше да кълве, въпреки, че предлагах разнообразна стръв, но какво да се прави... когато не иска -  не иска, а като вземе да кълве, просто е скъсване! Някой има ли инфо, как е по другите язовири?

При мен днес е просто, срам за майстора! :D

А Томислав, веднага ми направи инспекция и никак не остана доволен...  ;D

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #5 -: август 28, 2017, 08:38:43 pm »
Дойде време и аз да се похваля...

Около гр. Бойчиновци има блата, останали още от времето когато река Огоста е била пълноводна и е излизала от корито си. Та вчера с Брато ходихме за риба на едно от тях. Предимно има щука, таранка и много червеноперка.

Имах щастието да уловя една едра щука около 2 кг. и няколко червеноперки х около 200-300 грама. Щуката, кълве на жива рибка, червеноперката на сварено жито и таранката на торен червей.

Имайте предвид, че освен много риба, във водоемите има нахални костенурки (хванах тъкмо 5 броя), които тактично изяждат стръвта и е кошмарно, когато се закачат на кукичката... и много водни змии. Следователно, ако Ви е страх от подобни живи твари, по-добре си останете пред телевизора!

Надявам се да съм Ви бил полезен!