Автор Тема: Море или планина?  (Прочетена 88 пъти)

Неактивен Иван Диков

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 116
  • Остави рейтинг: +9/-0
Море или планина?
« -: август 16, 2017, 11:36:59 pm »
Още едно въпросче на приятна ваканционна тема. Лятото кипи, плажовете често са пълни. Но не всеки предпочита да се излежава на пясъка през почивката си - някои хора нямат търпение да се освободят и да се впуснат в походи из баирите. Какво ви харесва на вас повече?

На мен лично ми харесват и двете, но все пак планината ми е фаворит. Доставя ми удоволствие да се разхождам на спокойствие и чист въздух. Не, че няма и по-спокойни плажове, но все пак заради движението избирам планината.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1455
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Re: Море или планина?
« Отговор #1 -: август 17, 2017, 09:18:40 am »
Лично аз съм за планина. Нашите плажове са осеяни  с  боклуци, а във водата плуват всякакви "фекалии"...
Не че не обичам морето, но предпочитам Гърция. Там всичко е на ниво, дори ѝ цените са конкурентни на нашите.
А изборът е Ваш?!  ;D

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #2 -: август 17, 2017, 03:23:15 pm »
Разправят, че към Синеморец е доста по-добре от тази гледна точка, но скоро не съм ходил. Скоро посетих Свети Влас и водата изглеждаше добре, но местните ме предупредиха да не гълтам от нея  ;D. Интересно ми е да посетя и Гърция, но преди това искам да пообиколя повече плажове тук. На север от Обзор не съм ходил изобщо. Все пак повече съм по планините.

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 297
  • Остави рейтинг: +70/-0
« Отговор #3 -: август 17, 2017, 09:02:38 pm »
След като живея в планината (на село), за мен екзотика е морето. В последните години обаче го предпочитам просто като пейзаж. Предвид надменното и супер нагло отношение на местните и хората от туристическия бранш, да ходиш на море в България е равносилно на мазохизъм.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1455
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #4 -: август 17, 2017, 11:28:53 pm »
... Предвид надменното и супер нагло отношение на местните и хората от туристическия бранш, да ходиш на море в България е равносилно на мазохизъм.

Абсолютно ме кефи това мнение! :D
Страхотно сравнение и абсолютно вярно, Ниночка!
Благодаря! :)

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #5 -: август 18, 2017, 02:46:59 am »
Съгласен съм с написаното за хората от туризма. "Елате, за да ви вземем парите и не бъдете много взискателни.". Работил съм в курортен град на морето и съм се нагледал на подобни истории. В интерес на истината, често може да се намери и приятен хотел или заведение, но цялостната атмосфера е доста негативна. Неприятно е и да се видят сутрин младите хора, които отиват на работа с ниско заплащане без да имат мотивация. Но за радост, невинаги и не навсякъде е така в България :)

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Full Member
  • Публикации: 297
  • Остави рейтинг: +70/-0
« Отговор #6 -: август 18, 2017, 09:32:41 pm »
Не става въпрос само за хората от туристическия бранш, а и за местните. Такова високомерие, каквото съм виждала в Несебър, едва ли може да се види в най-баровските курорти по света. Отношението към туристите по родното черноморие е равносилно на нападение с цел грабеж - обират ти парите, като междувременно те унижават.
Кажете ми, на коя планета е нормално да плащаш допълнително за паркинга в хотела, в който си отседнал, да ти искат по 50 лв на ден, за да ползваш сейфа в стаята (иначе не носят отговорност, ако ти изчезнат парите, докато си на плаж) или да си плащаш отделно за екстра, която уж влиза в цената на апартамента? - екстрата е просто пералня, включена в офертата на хотелския сайт. :)

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #7 -: август 21, 2017, 01:37:02 pm »
Не знаех, че има толкова крайни случаи. Забелязал съм, че повечето от хората, които печелят пари от даване на наем от имотите си, се държат доста нагло. Дано не са много подобни хотели.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 375
  • Остави рейтинг: +34/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #8 -: август 25, 2017, 06:46:47 pm »
За да затвърдим горепосочения мазохизъм, бих добавил, че и е супер пренаситено. Само защото си спестил няколко лева и веднага тичаш на море, за да си починеш? Мисля си, аджеба, каква е тая почивка, къдет на 1 кв. м. са разположени по 10-15 човека, дискотеките са пълни и манталитетът е отрицателна величина. Това му се вика джангър и простотия, не почивка. С две ръце за планината.

Неактивен viatans

• ***VIP***
  • Trade Count: (+2)
  • Newbie
  • Публикации: 93
  • Остави рейтинг: +32/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #9 -: август 29, 2017, 04:59:01 pm »
Аз живея до морето, но го виждам по веднъж в годината. Не обичам да се пека, не ми допада и да съм сред много хора, нито пък мога да плувам. Все пак е приятно привечер или извън сезона, когато няма много хора или компанията е приятна.
За съжаление не мога да се катеря по планините по здравословни причини. Все пак обичам сред природата, пак на тихо и спокойно място.

Неактивен hino

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 9
  • Остави рейтинг: +1/-0
« Отговор #10 -: септември 08, 2017, 05:06:08 pm »
Морето си е море. Преди 2 дни се върнах от Поморие. Бяхме намерили една изгодна оферта в https://hoteli-pomorie.pochivka.bg/ . Септември месец е много приятно време за море. По-хладно е, няма чак толкова много хора. Беше страхотно.