Автор Тема: Любима музикална група/изпълнител  (Прочетена 94 пъти)

Неактивен Иван Диков

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 116
  • Остави рейтинг: +9/-0
Любима музикална група/изпълнител
« -: август 11, 2017, 01:13:47 am »
Ето още нещо интересно. Споделете чии песни обичате най-много и защо точно този/тези музиканти са ви грабнали.

Първи съм аз - любимата ми група е Guns 'n' Roses. В 6-ти клас чух песента Don't Cry и много ми хареса. След това един приятел сподели, че има на диск техен албум. Взех го и слушах Appetite for Destruction отново и отново. Така те ми станаха любимци.

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
  • Публикации: 119
  • Остави рейтинг: +8/-0
Re: Любима музикална група/изпълнител
« Отговор #1 -: август 11, 2017, 09:40:06 am »
Не мога да кажа, че имам любима група или изпълнител. Слушам това, което ми хареса, а и не се ограничавам само с един стил. Похвално за Guns 'n' Roses, любимата ми тяхна песен е November rain.

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 297
  • Остави рейтинг: +70/-0
« Отговор #2 -: август 13, 2017, 06:46:05 pm »
Като сме заговорили за Guns 'n'Roses, това е моята любима тяхна песен, а видеото е просто убийствено. Много ефектен клип, а е правен преди около 20 години. Черпя ви:

Иначе, любим музикант, който така и не успя да ме разочарова досега - Everlast

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
« Отговор #3 -: август 13, 2017, 08:50:36 pm »
Страхотни песни, които никога няма да умрат. Ето ви едно поздравче и от мен.

Има толкова много плейлисти с подобни песни, които по цяла вечер мога да превъртам.

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #4 -: август 14, 2017, 12:44:29 am »
Everlast и на мен ми харесват. А за Estranged бях чувал, че е нещо като част от трилогия. Според Аксел Роуз тя, както и Don't Cry и November Rain би следвало да формират нещо общо и цялостно. Има някои общи елементи между трите клипа, но аз лично не виждам някаква завършеност. И трите видеота са много хубави  :)

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Full Member
« Отговор #5 -: август 14, 2017, 10:48:09 am »
Everlast и на мен ми харесват. А за Estranged бях чувал, че е нещо като част от трилогия. Според Аксел Роуз тя, както и Don't Cry и November Rain би следвало да формират нещо общо и цялостно. Има някои общи елементи между трите клипа, но аз лично не виждам някаква завършеност. И трите видеота са много хубави  :)

Определено трите клипа могат да се свържат в общ сюжет, стига да имаш богата фантазия. Самият факт, че последната песен се казва ''Отчужден'', и показва лирическия герой като изпаднал в тотална депресия и тежко физическо състояние е логичната развръзка на живота в рок средите - сватба (November Rain), сцени на ревност (Don't Cry) и отчуждение (Estranged) със скачане от танкер в океана. :) Клиповете на тия песни са наистина перфектно и ефектно направени. Соло-китарата на Слаш е винаги поднесено по страшно въздействащ начин. За луд фен на китарите като мен, тези моменти са най-яки.

п.с. Everlast е артистичен псевдоним на великия музикант Ерик Шроди. Твори в различни стилове - рок, рап и вариации на кънтри, а често песните му са микс от трите стила. Обожавам го, не само заради страхотно звучене на песните му, но най-вече заради смислените текстове. Малко музиканти успяват да кажат нещо смислено в песен, но тоя пич винаги цели десятката.
Ето нещо от последния му албум:

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #6 -: август 14, 2017, 11:14:51 pm »
Досега си мислех, че Everlast е име на банда. Не бях гледал клипове и от парчетата по радиото бях останал с такова впечатление. Ще прослушам повече негови песни като ми остане време, щом лириката му е добра. Всъщност до голяма степен Гънс ме спечелиха тъкмо с текстовете си. Например последния куплет на Rocket Queen или почти целия текст на Breakdown, като в края му има препратка към филма Vanishing Point.  :) Радвам се, че днес научих нещо ново.

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Full Member
« Отговор #7 -: август 15, 2017, 09:31:00 am »
Досега си мислех, че Everlast е име на банда. Не бях гледал клипове и от парчетата по радиото бях останал с такова впечатление. Ще прослушам повече негови песни като ми остане време, щом лириката му е добра. Всъщност до голяма степен Гънс ме спечелиха тъкмо с текстовете си. Например последния куплет на Rocket Queen или почти целия текст на Breakdown, като в края му има препратка към филма Vanishing Point.  :) Радвам се, че днес научих нещо ново.
Трейси Чапман! Друг музикант, успяващ да каже нещо смислено с песните си, а не просто да пусне една дъвка за ушите и краката. ;)
Разглеждайки посланията в песните на Everlast, не можем да не отдадем почит на една от най-популярните му творби. Текстът е направо философски и носи най-важното послание за всички ни, а именно:

God forbid you ever had to walk a mile in his shoes
'Cause then you really might know what it's like...

Хубав и успешен ден на всички. :)
« Последна редакция: август 15, 2017, 09:36:34 am от Nandi »

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
« Отговор #8 -: август 15, 2017, 10:06:19 am »
Ако говорим за смислени текстове, то 2pac е несравним. Вярно, не на всеки му допада рапа, но това е изпълнител, който остави трайна следа в музиката. Със своите текстове той се противопоставяше на правителството, а и толкова години след смъртта му, песните му продължават да са актуални и да се слушат от хора по цял свят.

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Full Member
« Отговор #9 -: август 15, 2017, 06:57:37 pm »
Проблемът при рапа е, че говорят бързо и на някакъв специфичен жаргон. Аз лично няма да разбера текстовете дори ако ги чета. Иначе някои звучат много добре. Стига да има добър ритъм и слушаема мелодия, за мен не е проблем стилът. Разбира се, това изключва напълно чалгата и другите бозави жанрове. :)

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #10 -: август 16, 2017, 02:30:15 am »
Ако говорим за рап, 2pac си е от най-великите, даже за много хора е номер 1. Мен лично повече ме радва Notorious B.I.G. - заради неговия flow най-вече. От българските изпълнители освен Ъпсурт хубави текстове има и Явката ДЛГ, но може би няма да се харесат на всеки.