Автор Тема: Despacito  (Прочетена 176 пъти)

Неактивен Иван Диков

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 116
  • Остави рейтинг: +9/-0
Despacito
« -: август 10, 2017, 05:17:43 am »
Както може би много от вас са разбрали, клипът на песента Despacito стана първият, достигнал 3 млрд гледания в Youtube. Покрай тази новина, а и преди това докато набираше популярност, самата песен беше доста дискутирана. Чух доста хора да казват, че не им допада, понеже е твърде комерсиална и я пускат постоянно по радиото и телевизията. На мен лично парчето много ми харесва, почитател съм на този стил, клипът също е хубав. На вас харесва ли ви?

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Newbie
  • Публикации: 99
  • Остави рейтинг: +26/-0
Re: Despacito
« Отговор #1 -: август 10, 2017, 08:59:25 am »
Всяка година по една песен от този тип става супер известна, ама тази излезе от пътя (латино звучене и на испански) ;D. На мен лично повечето такива не ми допадат, ама съвсем не става според мен. Ама всеки с вкуса си.

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
  • Публикации: 119
  • Остави рейтинг: +8/-0
« Отговор #2 -: август 10, 2017, 10:47:25 am »
Не го казвам заради тази Despacito, ама Daddy Yankee ми е един от любимите изпълнители. Още с Gasolina стана известен в България и от тогава започнах да го следя. Относно Despacito вече не вярвам някоя песен да я надмине.

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #3 -: август 10, 2017, 01:16:06 pm »
Преди няколко години Gangnam Style също беше сензация. Както казваш, май от време на време излиза по нещо, което разбива класациите. Клипът на Gasolina също не е лош.

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
« Отговор #4 -: август 10, 2017, 01:22:25 pm »
Любима песен ми беше навремето. Гагнам стайл не знам как успя да пробие, по-скоро заради танца. След година-две пак ще има някакъв подобен хит, ама да мине 3млрд гледания едва ли ...

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #5 -: август 10, 2017, 01:42:46 pm »
Гангнам според мен привлече много хора освен с всичко останало и с екзотиката си. Нещо нетрадиционно, но с добре запомняща се мелодия. Танцът също повлия, разбира се, както и актьорските качества на Psy. Със съвременните методи и темпове на споделяне, скоро може да се отчетат дори и повече гледания.

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
« Отговор #6 -: август 10, 2017, 01:46:21 pm »
Така е, но тези песни са временно явление. След години почти никой няма да ги помни и слуша. Не са подобни песни, които да оставят следа в историята и да се слушат с времето. Аз след толкова години например продължавам да си слушам песни на 2pac и да им се радвам. Винаги ще бъдат актуални, колкото и години да минават.

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 297
  • Остави рейтинг: +70/-0
« Отговор #7 -: август 10, 2017, 09:41:19 pm »
Хайде да ви шашна малко - не съм слушала тази песен. Съвсем малък фрагмент чух някъде, но не и цялата песен. Това е защото умишлено бягам от мейнстрийм бозите. Когато нещо стане твърде популярно, значи е ниска топка - визирам изкуството главно, но феноменът се наблюдава и в други области на живота.

Песните, които споменахте са ми ужасно противни, сориии. :)

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
« Отговор #8 -: август 10, 2017, 09:49:02 pm »
Въпрос на вкус. Despacito за мен не е от т.нар "бози", които стават популярни. Песента на едни им допада, на други не съвсем нормално.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1455
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #9 -: август 10, 2017, 09:52:14 pm »
Хайде да ви шашна малко - не съм слушала тази песен. Съвсем малък фрагмент чух някъде, но не и цялата песен. Това е защото умишлено бягам от мейнстрийм бозите. Когато нещо стане твърде популярно, значи е ниска топка - визирам изкуството главно, но феноменът се наблюдава и в други области на живота.

Песните, които споменахте са ми ужасно противни, сориии. :)

Ниночка, отпусни тази душица и не бъди строг критик. Песента е готина и ми харесва. :P

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #10 -: август 11, 2017, 01:02:53 am »
Според мен не е задължително нещо много популярно да е от ниско качество. Иначе всеки има право на личен избор, разбира се. Струва ми се, че ще можем да съдим дали Despacito е временно явление едва след като мине известно време.

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 297
  • Остави рейтинг: +70/-0
« Отговор #11 -: август 11, 2017, 10:00:15 pm »
Ниночка, отпусни тази душица и не бъди строг критик. Песента е готина и ми харесва. :P

Ма няма лошо в това, че на всички ви харесва леката песньовка, бе Валка. Аз просто исках да покажа контраста - цялото народонаселение на планетата се изредило да гледа клипа в YouTube, пък един пещерняк даже не я и чувал. :)

Умишлено бягам от ширпотребата и това е откакто се помня. Не ви натрапвам моето мнение, просто показвам, че има и различни такива. Споко, отпуснете се. :)

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
« Отговор #12 -: август 12, 2017, 04:16:21 am »
Според мен да бягаш от масовото и популярното означава да се съобразяваш прекалено много с него. С други думи, да си му подвластен в известна степен. Както споделих по-рано, наблюденията ми са, че има доста хора, които хейтват песента само защото е много известна. За мен тя има качества, които я правят много приятна - закачлив текст, хубава мелодия, носи настроение, кара те да се разтовариш и да се сетиш, че не е лошо да се отпуснеш от време на време - било то от работа и задължения или от стереотипите, които предопределят избора ти.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1455
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #13 -: август 12, 2017, 09:28:59 am »
Това не е хейт, а изразяване на лично мнение, което колежката изразява. Хейт е когато те нападат лично... :)
Всеки си има вкус, но песента наистина си заслужава! ;)

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
« Отговор #14 -: август 12, 2017, 09:53:24 am »
Според мен да бягаш от масовото и популярното означава да се съобразяваш прекалено много с него. С други думи, да си му подвластен в известна степен. Както споделих по-рано, наблюденията ми са, че има доста хора, които хейтват песента само защото е много известна. За мен тя има качества, които я правят много приятна - закачлив текст, хубава мелодия, носи настроение, кара те да се разтовариш и да се сетиш, че не е лошо да се отпуснеш от време на време - било то от работа и задължения или от стереотипите, които предопределят избора ти.

Колега, не знам дали и в случая е така, но си прав. Има доста хора, които просто не харесват нещо, защото е много популярно. В конкретния случай, обаче песента е страхотна и поне заслужено си стана най-популярната в света. Хиляди пъти по-добра е от Гагнам стайл.