Автор Тема: За или против напускането на страната ни?  (Прочетена 222 пъти)

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Ако да - защо , и ако не - защо? :)

Неактивен viatans

• ***VIP***
  • Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
Re: За или против напускането на страната ни?
« Отговор #1 -: ноември 03, 2016, 09:08:35 pm »
Не ми допада, че така масово се напуска страната. Но няма как да се забрани на хората да следват мечтите си.
На мен лично тук ми харесва и не искам да живея в друга страна.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1534
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #2 -: ноември 03, 2016, 09:36:06 pm »
Не ми допада, че така масово се напуска страната. Но няма как да се забрани на хората да следват мечтите си.
На мен лично тук ми харесва и не искам да живея в друга страна.

Я Па Ти... Да не си мазохистка?!  :o

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #3 -: ноември 03, 2016, 09:47:16 pm »
Може и да не е мазохистка. Ако човек има стабилна работа и добър доход, не виждам проблем да живее в родината ни. :) Много по- хубаво е да живееш в държава, в която говорите на един език. Където си роден... Където са близките ти... Иначе да, с тези тикви в парламента, и всички проблеми като заплатите ни си е жив ужас, но на къде? Абе да сме живи и здрави.

Неактивен viatans

• ***VIP***
  • Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #4 -: ноември 03, 2016, 11:43:27 pm »
Я Па Ти... Да не си мазохистка?!  :o

Толкова ли си личи?....

Както се вижда от другите теми, по които дискутираме - политика, мобилни услуги, тютюнопушене и прочие...сме подложени на садистични атаки и съвсем доброволно си търпим...
Само не ми се вярва, че ако отида в друга страна ще е по-различно. Освен всичко друго там ще съм и чужденка.
Не знам дали в друга страна бих получавала повече и бих имала по-добри условия, някои може и да успяват, аз не съм особено нахална и пробивна и се съмнявам, че при непознати условия, без да знам език и т.н. бих успяла.

Моите познати ме наричат феята на думите, много хора ме ценят заради начина ми на писане и мислене, заради идеите и полезните неща, които им предлагам. В чужда страна ще съм никоя. Няма да мога да изразя това, което е в главата и сърцето ми - ще съм безмълвна и безполезна.

Не държа да съм богата, не искам да имам скъпи и модерни вещи. Просто искам  да имам каквото ми е нужно, да живея спокойно и пълноценно, да съм полезна, да правя нещо смислено. И тези неща трудно бих правила на друго място освен тук.
 :)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1534
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
« Отговор #5 -: ноември 04, 2016, 12:07:36 am »
Толкова ли си личи?....

Един трудолюбив човек, никога не би се провалил навън... Имам много познати, които напуснаха отдавна страната и нямат никакво желание да се връщат тук... Само един се върна, изхарчи парите за около 1-2 години и сега се моли на този-онзи за малко заем... лошото е че няма кой да му даде, защото и останалите нямат!...

А тук, за да живееш горе-долу почти нормално, трябва да работиш ежедневно и то по повече 10-12 часа (съдя по себе си). Бих казал, че има една приказка за пчеличките и търтейте, ама карай... Вече съм стар и по-добре да си налягам дрешките тук...

Ако бях по-млад никога нямаше да стоя в тази клоака!...  :-X

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #6 -: ноември 04, 2016, 03:10:39 pm »

Ако бях по-млад никога нямаше да стоя в тази клоака!...  :-X

Добре, аз съм млад. Какво ми предлагаш да направя? Все едно аз съм ти, какво би направил? Къде би заминал, език ако не знаеше? С едно средно образование, за каква работа ще те назначат в чужбина?

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 304
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #7 -: ноември 04, 2016, 08:16:45 pm »
Не държа да съм богата, не искам да имам скъпи и модерни вещи. Просто искам  да имам каквото ми е нужно, да живея спокойно и пълноценно, да съм полезна, да правя нещо смислено. И тези неща трудно бих правила на друго място освен тук.
 :)
Към това ще добавя само семейството. Без него успехът, парите и елементарният комфорт нямат никаква стойност. Тук е моето семейство, тук са погребани любими хора. Нямам работа другаде...

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #8 -: ноември 04, 2016, 08:31:18 pm »
Така си е, без семейство си никой. Ако ще и богат да си, вечер като се прибереш ще си самотен, няма да има с кого да си говориш... Вижте, аз нямам за цел да съм милиардер. Най-важното е хората, които обичаш да са до теб, или около теб. Да са живи и здрави. Да имаш жилище, стабилна работа да не се притесняваш утре и т.н. Повечето, които са направили парите си за кратък период, да знаете, че не е от чисти работи. :)

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
« Отговор #9 -: ноември 21, 2016, 11:42:09 pm »
Против съм младите хора да напускат страната и да мрънкат от САЩ с вече развалено "Р" колко им било мъчно, че им ограничавали избирателните права  :o Но това е друга тема... Не мога да спра хората да напускат, но смятам, че вероятността да не успееш в чужбина, след като и тук не си успял е доста голяма.
Поработих няколко месеца във Великобритания, ей така, да видя какво му е хубаво на Запада. Е, тези месеци бяха най-ужасните в живота ми (не съм брала ягоди). Парите бяха идеални, тук ще ги изкарвам цяла година, а там за 2-3 месеца, НО бях най-нещастният човек на Света. Толкова далеч от България, в държава, в която всеки те гледа на криво. Разбрах, че източноевропейците са най-големите боклуци в очите на западняците. Беше ми много обидно, че негри и араби бяха с предимство пред нас. В магазините масово имаше забулени, имаше забулени и малки деца. В някои по-малки градове негрите бяха в пъти повече от белите. Не че съм расист, но ми стана тъпо, че Европа вече е Африка. Във Франция е още по-зле. Сега и Германия я очаква нещо подобно...
Мога много да пиша по темата и моите неволи, дискриминацията, лошите погледи, когато говориш на друг език, незачитане на човешки права и т.н.  :( Толкова "никой" не съм се чувствала никога. Това беше хубав урок за мен, защото разбрах, че щастието не е в парите. Там можех да си купя почти всичко, което тук съм се ограничавала, но кефа е до първата седмица. После празнотата в сърцето никой не може да я замести - нито храна, нито хубави дрехи, нито пътувания из Великобритания. Дори и Кралицата :P

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
  • Публикации: 125
  • Остави рейтинг: +8/-0
« Отговор #10 -: август 12, 2017, 02:10:02 pm »
Не съм напускал страна, а и нямам намерение да го правя. Вярно е, че тук талантът и уменията ти не са оценени напълно, но какво да се прави, както се казва трудностите раждат победители. Обичам си страна и не мога да си представя как бих живял за дълъг период от време на друго място, далеч от родината.

Неактивен Иван Диков

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 117
  • Остави рейтинг: +10/-0
« Отговор #11 -: август 12, 2017, 02:28:20 pm »
Това си е въпрос на личен избор. Аз съм решил така - няма да отида да живея в чужбина, освен ако парите, които бих спечелил там, не са ми жизнено важни. За мен понятието Гражданин на света е измислица - всеки човек си има корени, принадлежи на някаква култура, живее по определен начин и т.н. Аз съм българин и искам да живея в България.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 411
  • Остави рейтинг: +39/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #12 -: август 14, 2017, 08:53:52 pm »
Твърдо против съм. Българин се родих в България! Каквото и да ми поднесе живота, каквито и управляващи да имаме ще се боря тук!

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
  • Публикации: 125
  • Остави рейтинг: +8/-0
« Отговор #13 -: август 14, 2017, 10:02:05 pm »
Твърдо против съм. Българин се родих в България! Каквото и да ми поднесе живота, каквито и управляващи да имаме ще се боря тук!
И аз съм на подобно мнение. Някой път обстоятелствата са такива. Имам познато семейство, което живее дълги години в чужбина, защото детето им е болно от рядка болест и нашата мила държава не покрива разходи за лечение, а там всичко е безплатно. Иначе относно бягането в чужбина, за да миеш чинии и чистиш тоалетни си е тотална глупост.

Неактивен Иван Диков

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 117
  • Остави рейтинг: +10/-0
« Отговор #14 -: август 15, 2017, 03:02:14 am »
Не знам дали ще се съгласите с мен, но моето мнение е, че ако се махнеш от родината само и само да натрупаш богатство, някак си показваш неуважение към делата на нашите революционери. Да, днес обстоятелствата са други, ценностите на хората може би са различни, но все пак някои неща са непреходни. Най-малкото твоята страна е част от собствената ти идентичност и донякъде оформя нрава ти. А човек може да се бори за свобода (финансова или всякаква друга) където и да се намира. За щастие, България не е в чак толкова окаяно състояние, че да не може човек с честен труд да преуспее.