Автор Тема: Поръчвате ли от чужбина?  (Прочетена 173 пъти)

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
Поръчвате ли от чужбина?
« -: октомври 30, 2016, 09:14:34 pm »
Поръчвате ли някакви стоки от чужбина, ако да от къде по-точно и къде? Ще се радвам да си отговорим един - друг на въпросите.

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 106
  • Остави рейтинг: +3/-0
Re: Поръчвате ли от чужбина?
« Отговор #1 -: ноември 22, 2016, 10:17:58 pm »
Китайските сайтове броят ли се  ;D Ако да - почти всеки ден си купувам по нещо :D
Иначе понякога си купувам от Англия - дрехи, неща от ebay, техника (в редки случаи, понеже е по-скъпа там).

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 375
  • Остави рейтинг: +34/-0
  • Don't look so stricken. The first shot will kill y
« Отговор #2 -: ноември 23, 2016, 02:50:46 pm »
Китайските сайтове броят ли се  ;D Ако да - почти всеки ден си купувам по нещо :D
Иначе понякога си купувам от Англия - дрехи, неща от ebay, техника (в редки случаи, понеже е по-скъпа там).
Какви количества? До адрес ли ти ги носят? Почнаха да ме цакат и ме карат да ида до митниците за 5 калъфа на кръст...  :o :o :o :o

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #3 -: ноември 23, 2016, 07:11:11 pm »
Какви количества? До адрес ли ти ги носят? Почнаха да ме цакат и ме карат да ида до митниците за 5 калъфа на кръст...  :o :o :o :o
Ако е за китайски сайтове - гледам да поръчвам по единично, да го правя като отделни поръчки, за да не мине на митница.
А за Англия - използвам фирми - превозвачи (нещо като gabco, например, в чийто склад изпращам стоките), които ми ги доставят до офис на ЕКОНТ и съответно ЕКОНТ на мен. Цената се образува от килограмите. Досега на митница не са попадали, не знам дали е възможно, ако е с фирма-превозвач, де.  ???

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #4 -: ноември 24, 2016, 12:37:14 pm »
Ако е за китайски сайтове - гледам да поръчвам по единично, да го правя като отделни поръчки, за да не мине на митница.
А за Англия - използвам фирми - превозвачи (нещо като gabco, например, в чийто склад изпращам стоките), които ми ги доставят до офис на ЕКОНТ и съответно ЕКОНТ на мен. Цената се образува от килограмите. Досега на митница не са попадали, не знам дали е възможно, ако е с фирма-превозвач, де.  ???
А gabko е фирма посредник, която взима % на базата на поръчаната стока ли?

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #5 -: ноември 24, 2016, 01:22:12 pm »
Без значение е какво си поръчал. Няма значение дали е рубинен пръстен, тежащ 2 грама и струващ 1 милион, или носна кърпичка. На килограм е. Ако не се лъжа, имаше специфични цени за велосипеди и т.н., трябва да се види.

Неактивен beautyfear

• Global Moderator
  • Full Member
« Отговор #6 -: ноември 24, 2016, 01:58:09 pm »
Без значение е какво си поръчал. Няма значение дали е рубинен пръстен, тежащ 2 грама и струващ 1 милион, или носна кърпичка. На килограм е. Ако не се лъжа, имаше специфични цени за велосипеди и т.н., трябва да се види.
Да де % от поръчката?

Неактивен mis_hell

• Global Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • Публикации: 217
  • Остави рейтинг: +21/-0
« Отговор #7 -: ноември 25, 2016, 11:55:01 am »
Досега единствено от Китайския Али - случайно го открих (другите майки от групата ми във ФБ постоянно коментираха, но все си мислех, че доставката е космическа сума и не ми се даваха толкова пари). Обаче като открих абсолютно същата стока, но с тройно ниска цена и с безплатна доставка и започнах да пазарувам. Отвориха ми се очите колко евтино струват продуктите оттам, а ние ги купуваме тук с такива надценки. Досега съм пазарувала дрехи, детски принадлежности, дом, потреби, термометри и сега съм се спряла  на един инхалатор за децата, тъй като тук са все по 100 лева и нагоре, а от там за 30 лева и ще ми го донесат на крака!
Преди едни познати ми предлагаха да пазаруваме колективно от Спортдирект, но така и не се възползвах!

ПП Забравих да ви питам дали ползвате при пазаруването  Саshbаck? И какви приложения ползвате?
« Последна редакция: ноември 25, 2016, 02:02:52 pm от mis_hell »

Неактивен FreshAir

• Jr. Member
  • *
« Отговор #8 -: ноември 27, 2016, 08:04:27 pm »
Да де % от поръчката?
Не е % от поръчката, зависи от килограмите. Няма никакво значение колко струва поръчката.

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #9 -: ноември 27, 2016, 09:52:01 pm »
Досега единствено от Китайския Али - случайно го открих (другите майки от групата ми във ФБ постоянно коментираха, но все си мислех, че доставката е космическа сума и не ми се даваха толкова пари). Обаче като открих абсолютно същата стока, но с тройно ниска цена и с безплатна доставка и започнах да пазарувам. Отвориха ми се очите колко евтино струват продуктите оттам, а ние ги купуваме тук с такива надценки. Досега съм пазарувала дрехи, детски принадлежности, дом, потреби, термометри и сега съм се спряла  на един инхалатор за децата, тъй като тук са все по 100 лева и нагоре, а от там за 30 лева и ще ми го донесат на крака!
Преди едни познати ми предлагаха да пазаруваме колективно от Спортдирект, но така и не се възползвах!

ПП Забравих да ви питам дали ползвате при пазаруването  Саshbаck? И какви приложения ползвате?

Внимавай, над 30 лв има ДДС, което може да ти струва цената, където продават тук... Имам бледи спомени, но мисля, че за електроника няма мито до 150 евро, а само ДДС. Те предлагат безплатна доставка, но ако е над 30 лв  ще го задържат на митница и после ходи се оправяй и плащай....

Неактивен mis_hell

• Global Moderator
  • Jr. Member
  • Публикации: 217
  • Остави рейтинг: +21/-0
« Отговор #10 -: декември 06, 2016, 04:31:53 pm »
А, добре, благодаря ти за съвета! Ще правя пресмятанки да излезе по-ниска цена в лева! Всъщност, сега като се замисля миналата година бях пазарувала за толкова пари едни анцузи и не ме викаха на митницата, но явно е било късмет!

Неактивен commoderbg

• Full Member
  • **
« Отговор #11 -: декември 06, 2016, 05:39:25 pm »
Вече лепват ддс без значение цената, може и 5 лв да е.... Нямам думи, пълна трагедия. Не се накрадоха...

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
  • Публикации: 119
  • Остави рейтинг: +8/-0
« Отговор #12 -: август 14, 2017, 01:53:01 pm »
Досега не съм поръчвал от чужбина. Някои мои познати са поръчвали от ebay и уж останаха доволни. Sportsdirect също е доста предпочитан от българите.

Неактивен Иван Диков

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 116
  • Остави рейтинг: +9/-0
« Отговор #13 -: август 15, 2017, 03:04:44 am »
Sportsdirect-ът изглежда е доста надежден. Знам, че има групи във фейсбук за правене на общи поръчки. Някои мои познати и приятели участват в тях и услугата им харесва. Аз лично все още съм консервативен и предпочитам да пазарувам на живо.

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
  • Публикации: 119
  • Остави рейтинг: +8/-0
« Отговор #14 -: август 15, 2017, 09:51:50 am »
Sportsdirect-ът изглежда е доста надежден. Знам, че има групи във фейсбук за правене на общи поръчки. Някои мои познати и приятели участват в тях и услугата им харесва. Аз лично все още съм консервативен и предпочитам да пазарувам на живо.
Голям майтап е, ако не уцелиш размера. Напоследък ми се струва, обаче че все по-малко хора поръчват от там. Може да греша, но с такова впечатление съм останал.