Автор Тема: Как виждате държавата след 40-50 години?  (Прочетена 208 пъти)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1455
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Не съм песимист, но бих казал... Коя държава?  ::)

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 297
  • Остави рейтинг: +70/-0
Re: Как виждате държавата след 40-50 години?
« Отговор #1 -: юли 21, 2016, 08:00:24 pm »
На кой му пука? Всички ще сме ''OUT'' след 50 години. Имам предвид от света, а не само от държавата. :)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #2 -: юли 21, 2016, 08:55:45 pm »
На кой му пука? Всички ще сме ''OUT'' след 50 години. Имам предвид от света, а не само от държавата. :)

Не е точно така, миличка! Много от нас имаме дечица и мислим за тях!...

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 297
  • Остави рейтинг: +70/-0
« Отговор #3 -: юли 21, 2016, 11:18:31 pm »

Не е точно така, миличка! Много от нас имаме дечица и мислим за тях!...

Да, вярно. :)
И като мислиш, какво измисли? Те ще си го измислят, не се блъскай с нерешими задачи, миличък. Всяко поколение се тревожи за бъдещото, откакто има човечество, пък светът, така или иначи си съществува. Държавите нямат значение, хората са важни, Валка, а те винаги се оправят.

Неактивен greenhaze

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 16
  • Остави рейтинг: +6/-0
« Отговор #4 -: юли 22, 2016, 10:10:36 pm »
Не съм песимист, но бих казал... Коя държава?  ::)

Нямаше как да го кажа по-добре.

Неактивен kamentk

• Trade Count: (+6)
  • Newbie
  • Публикации: 99
  • Остави рейтинг: +26/-0
« Отговор #5 -: юли 23, 2016, 09:30:38 pm »
Аз пък съм оптимист. Нямам време да пиша дълги слова, но смятам, че България ще я има и ще пребъде. Хората тук са пълни с талант. Просто трябва да се отворим към света и да го реализираме.яма друга държава в светта преживяла толкова много.

Неактивен viatans

• ***VIP***
  • Trade Count: (+2)
  • Newbie
  • Публикации: 93
  • Остави рейтинг: +32/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #6 -: септември 05, 2016, 10:11:41 pm »
Светът ще става все по-динамичен, прогнози е трудно да се правят.
Ние все още тъпчем в "пустинята", за да се излезе, трябва да отпаднат старите възгледи, а това става със следващото поколение.
Всичко ще става все по-технологично, но и по-будните хора ще се увеличават.
Технологиите имат смисъл, само ако ги ползваме разумно, не ставаме лениви и безпомощни.
Какво ще бъде бъдещето зависи до някъде от нас. Нека даваме хубави примери на децата си, които те да последват в бъдещето.

Имам три деца, съвсем различни едно от друго. По-големите са поели по пътя си.
По един или друг начин се опитват да съхраняват естествените неща в живота, да не бъдат пълни консуматори, да съхраняват и създават ценности, да са близо до природата.
С малкия ми син ми е по-трудно. Живее почти виртуално и блуждае някъде на другия край на света и на други планети. Полагам големи усилия за да го извеждам от там.
След няколко месеца ще стане пълнолетен. Знам, че като завърши ще се устреми към чужбина. Няма как да го спра, ще трябва да го подкрепям в изборите му.
Надявам се, всичко на което съм го учила и съм му давала пример, да му послужи за в бъдеще. Тръгне ли...За мен България автоматически разширява границите до там, където отиде синът ми.

Вчера беше кръщенето на първия ми внук. Беше странна емоция за мен.
Той беше в  центъра на вниманието на много хора,  повечето от тях непознати.
Но те го познаваха, за тях той беше кръщелник, внук, правнук, племенник, братовчед или друго.
Усещам, че някои от бъдещите ми внуци ще говорят чужди езици, ще са родени в друга страна, ще са част не от други родове, а от други нации.

Дошли сме от далечни краища и ще се разпръскваме на далеч.
Какво ще се съхрани в бъдещето...Само то знае.

Събрала съм информация, която трябва да обработя в родословно дърво. Снимки, записи, послания, песните, които сме пели, спомени, книги...
Ще предавам на децата, каквото зависи от мен и ще се надявам нещо да се съхрани.
И всички късчета обща и лична история ще се смесят и разпръснат с новото и идното, вероятно в някакъв странен колорит.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #7 -: октомври 11, 2016, 02:21:49 pm »
Поради демографската криза и изчезващото БГ население, надокараха всякакви негри, араби, афганистанци и пр... да облагородяват нацията ни. Така че струва ми се след 40-50 години, хората ще се раждат на раета, т.е. тип "зебра" или смугли и чернички, тип "роми"... Наистина жалко!  :-X

Неактивен monkris

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 6
  • Остави рейтинг: +4/-0
« Отговор #8 -: октомври 16, 2016, 04:19:12 pm »
За съжаление картинката е песимистична! С тия темпове на смъртност и емиграция на българското население , както и масовата циганизация във всички свери на културата,обществения живот и т.н. Да добавим и смазването на правата на българския гражданин и обратното за т.н. интегриращи се богопомазани индивиди и коментара е излишен! -Имало някога една велика нация с трудолюбиво население,гениални личности и богата духовност - България! :(

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #9 -: октомври 16, 2016, 05:34:00 pm »
За съжаление картинката е песимистична! С тия темпове на смъртност и емиграция на българското население , както и масовата циганизация във всички свери на културата,обществения живот и т.н. Да добавим и смазването на правата на българския гражданин и обратното за т.н. интегриращи се богопомазани индивиди и коментара е излишен! -Имало някога една велика нация с трудолюбиво население,гениални личности и богата духовност - България! :(

Напълно логично мнение! (+1)

Неактивен kris44

• Trade Count: (+1)
  • Newbie
  • Публикации: 31
  • Остави рейтинг: +13/-0
« Отговор #10 -: октомври 17, 2016, 02:25:42 pm »
Аз лично точно от логическа гледна точка не мога да предвидя държавата след 5 години какво ще е! Всичко е въпрос на късмет какво ще се получи, защото очевидно в момента нещата се разпадат (не в държавата, а в целия "цивилизован" свят).
Ето например британците едва ли очакваха да се окажат в ситуацията, в която са в момента... Също нещо подобно но с положителен знак може да се случи на друга държава, ако и "изиграе правилно картите".

Неактивен commoderbg

• Trade Count: (+2)
  • Full Member
  • **
  • Публикации: 273
  • Остави рейтинг: +17/-0
« Отговор #11 -: октомври 24, 2016, 08:18:23 pm »
То повечето след 40-50 години ще сме или мъртви , или остарели и няма да ни се живее.. :D Иначе се надявам да спрат субсидиите на земеделците, защото повечето с тези пари си правят къщите, купуват си коли и хич не им дреме.. И после, се правят на много велики.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
« Отговор #12 -: ноември 29, 2016, 08:51:24 am »
Досега ни "клатеха" само политиците, а сега като раздадат земята и я населят с "бежанци", ще ни "йлатят" и те, за да се подобри демографската криза. Нашите деди са се били и давали кръвта си за тази зема, а сега тя се раздава като бащиния от политиците... Бих го оприличил с национално предателство... Предполагам, че след 50 години ще се казва Българоарабия!  >:(

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
« Отговор #13 -: декември 06, 2016, 05:16:29 pm »
Досега ни "клатеха" само политиците, а сега като раздадат земята и я населят с "бежанци", ще ни "йлатят" и те, за да се подобри демографската криза. Нашите деди са се били и давали кръвта си за тази зема, а сега тя се раздава като бащиния от политиците... Бих го оприличил с национално предателство... Предполагам, че след 50 години ще се казва Българоарабия!  >:(

Ще се казва ако им позволим! Просто не трябва да допускаме да забравим историята си! На няколко пъти се опитаха  да премахнат Ботев от учебниците, но не успяха, което е добър знак. Ние сме известни с това, че се "събуждаме" когато враговете ни най-малко го очакват. Дано се осъзнаят политиците ни, защото ако на народа му кипне наистина, не им завиждам. Търпението ни е действително голямо, но Бог да им е на помощ ако то се изчерпи, а то вече е към края си.

Неактивен Philosopher

• ***VIP***
  • Jr. Member
  • Публикации: 119
  • Остави рейтинг: +8/-0
« Отговор #14 -: август 12, 2017, 12:31:32 pm »
Големият проблем е, че малцинството днес може би ще стане мнозинство след време. Не бъдете толкова песимистично настроени, но най-важното е да се "събудим". Показахме го не веднъж, правим го и сега с протестите в Асеновград и т.н. Лично аз смятам, че ще настъпи по-добро време за всички нас.