Автор Тема: Дали ако domhomes беше на по-обща тематика щеше да има по-го  (Прочетена 242 пъти)

Неактивен rujel

• Trade Count: (+2)
  • Newbie
  • Публикации: 76
  • Остави рейтинг: +13/-0
Според мен един форум за да привлича нови потребители и да задържа стари е необходимо да има непрекъснато движение (нови теми) и при това да бъдат относително интересни. Ако имаше поне 3-ма истински домейнъри в този форум, тогава може би нещата щяха да са по-различни. В момента май само админът е такъв.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1458
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Мммм, дааа! Благодаря, Колега! Отлично попадение и логика!

Не само, че трябват домейнъри, но и трябва МОД-чета малко да се размърдат и да "наспамят" с нови теми...
Сама птичка пролет не прави!

Аз правя каквото мога, пускам реклами на форума, теми, обяви и какво ли не още... и ако всеки поне малко, се задейства, този малък форум, може да се разрастне и да стане едно приятно кътче за отмора и взаимопомощ!

Просто трябва наличните хора, да привлекат други хора... толкова е лесно, а и съшевременно трудно!

Нека всеки от Вас даде нужното, за да можем да си бъдем полезни един на друг... Форум се развива трудно, мисля че това не е тайна! ;)

Благодаря Ви приятели!

Неактивен mis_hell

• Global Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • Публикации: 217
  • Остави рейтинг: +21/-0
Започнах да споделям линкове от темите на форума във ФБ и Гугъл +. Преди време говорихме за бутончетата за споделяне, които са добър инструмент но и с линкове също ще стане  ;)  Надявам се да дойдат повече потребители и форума да се разрасне.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
Започнах да споделям линкове от темите на форума във ФБ и Гугъл +. Преди време говорихме за бутончетата за споделяне, които са добър инструмент но и с линкове също ще стане  ;)  Надявам се да дойдат повече потребители и форума да се разрасне.

Благодаря, @mis_hell ! Както казах, форумът си е наш и ние ако не го развием и да привлечем нови хора, 300 реклами да му пускам и платени мнения, той пак няма да се развие...

Дори колегата @rujel се чуди и се мае, защо няма развитие... а самият той няма дори 50 мнения/теми... за 1 година време, откакто се е регнал. Извинявайте, но с такава пасивност, едва ли ще тръгнем нагоре !!!

Нека всички ние, да вземем по-дейно участие откъм мнения, обяви и нови теми, а потребителите сами ще дойдат при нас!

Както и преди казах, нека да направим това местенце, приятно, без спам и хейт, и най-вече за взаимопомощ! Иначе, викайте "неволята" да ни помага!  :D

ПП. Пускайте и обсъждайте темите, които Ви вълнуват спокойно! Админите никой не са "изяли" още...!!!  ;D

Неактивен mis_hell

• Global Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • Публикации: 217
  • Остави рейтинг: +21/-0
Абсолютно си прав! Най-добрата реклама е "от уста на уста" - затова да се включваме в действие и да развиваме темите!

Неактивен rujel

• Newbie
Броят на пуснатите теми от мен едва ли ще повлияе на посещаемостта на форума! Но ние се отклоняваме от основния въпрос, който беше поставен в темата.

На практика има една огромна група от хора, които посещават сайтовете. Има една доста по-малка група хора, които притежават сайтове. Тези хора почти винаги имат нужда от 5-6 подходящи домейна в началото на развитието на сайтовете си, след което вече нямат нужда от други домейни. Има е една нищожна по обем група от хора, които се занимават точно с подбор и продажба на домейни. Именно тематиката на форума е свързана с тази нищожна група от хора! Освен това форумът е български, т. е. потенциалните правилни "клиенти" на форума са нищожни като бройка и на практика засега тук само админът е такъв.

За разлика от първата тема, то ще дам една съвсем конкретна идея към какво може да се преспециализира сайтът. Идеята ми е да стане форум за копирайтъри. Това е смесица от образоване, агитация, реклама, забавление.

Хубаво е като начало да се обсъди каква е разликата в дейността на копирайтъра в сравнение с журналиста или писателя. Вторият е по-ясно в какво се състои разликата, защото той пише текстовете си (книгите си) в литературен стил. Напротив и журналистите и копирайтърите си мисля, че пишат в публицистичен стил.

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
@rujel , форумът е доста широкоспектърен и съм Ви дал правото всеки свободно да изразява своето мнение и да пуска неограничен брой теми, така че в секция офтопик може дори да пуснете тема и за космонавти, а в раздел УСЛУГИ, че предлагате превоз на хора до Марс!

Лошото е, че дори ѝ МОДераторите ми бездействат и няма ново съдържание, а старото се е изчерпало вече. Вместо да се заемат и да разчистат малко старите теми, като ги преместат в секция АРХИВ и да отварят нови и актуални, за да могат ние малкото форумци и многото гости отвън да дойдат при нас и да ги обсъждаме...

А колкото до теб, влизаш през няколко дни и започваш да раздаваш "градивна критика" и чакаш някой друг да направи нещо, за този форум... Не става така, хората които съм избрал за МОДератори, съм ги избрал с цел да бъдат мои помощници и заедно с другите потребители да градим това "място", за да го направим едно малко кътче за спокойствие, релакс и взаимопомощ!

Така че, вместо само да хленчиш направи нещо позитивно за този форум! Вие сте хората, които имате права колкото мен и нека да направим нещо добро заедно! Благодаря за разбирането!

Неактивен rujel

• Newbie
Всъщност какво трябва да правим? Да пишеш текстове или да привличаме нови хора във форума? Според мен второто. А как да привлешеш някой, ако той не се интересува от тясното профилиране на форума. Да той може да си пише всичко, но това "всичко" вероятно той вече го пише в други форуми и защо да остава тук. Присъствал съм във форум, в който цяла година пишеха само администратори и модератори и 1-2-ма други. И накрая по естествен начин всичко пропадна.

От друга страна само старите баби им е интересно да говорят едно и също. Ако искаме да привлечем и задържим нови потребители, тогава те трябва да намират не нови празни приказки, а нещо наистина конкретно към което те да имат интерес. Всъщност и празните приказки могат да бъдат интересни, но когато те са генерирани не от 5-ма човека, а от много повече хора. Така опознаваш хората, а и имаш усещането, че си част от нещо наистина търсено.

Друг начин да се привлекат хора е, като се започне да се прави нещо конкретно и интересно. Не приказки, а конкретно нещо. Но какво се получава? Опитът ми да създам такова нещо тук: http://domhomes.com/index.php?topic=597.0 беше пълен провал. Въпросният проект се нуждаеше от програмиране, но аз самият бях готов изцяло да се заема с това. Трябваше само другите посетители на форума да казват някоя друга идея, просто за разведряване и стимулиране на работата ми. Но уви - нищо.

Между друго в един сайт бях създал много съдържание (написах 12 статии, които никак не бяха къси). В момента в който предложих нещо, свързано с подобренията на сайта - мълчание. Какъв ти е стимула да стоиш в място, което не се развива или даже по-лошо да се развива в посока, която ти е неприятна (тази критика не е насочена към този сайт, а към споменатия онзи сайт).

Аз изобщо не хленча. Не се опитвам и да се заяждам. Просто проучвам възможностите за някаква позитивна промяна. Нещата не стават само с работа и качество. Трябва и добра стратегия за привличане на потребители. Какво се случи с търсачката bing.com? Не успя, въпреки че може да се каже, че доказа че нейните резултати от търсенето не са по-лоши от тези на Google (имаме цяла кампания за това - отначало наистина търсеше ужасно по отношение на български страници, но по-нататък и това се пооправи).

EDIT: Между другото нормално ли е подобна тема да се дискутира в offtopic? Не е ли по-добре да се създаде един скрит подфорум, който да е видим само от екипа и активните потребители на форума? Не е добра реклама ако случаен току що постъпил потребител вижда подобен вид теми (трябва да остане с впечатлението, че това е стабилно място, а в екипа няма никакви спорове).
« Последна редакция: април 01, 2017, 11:56:25 am от rujel »

Неактивен Admin

• Administrator
  • Hero Member
    • DomBranding
@ rujel, темата ти е преместена в подходящ раздел и можеш да разчистиш с другите модератори, боклука от офтопика! Благодаря ти!  :D