Автор Тема: Отказано лечение на Здравно осигурено лице !!!  (Прочетена 179 пъти)

Неактивен Admin

• Administrator
  • Trade Count: (+12)
  • Hero Member
  • Публикации: 1458
  • Остави рейтинг: +36/-0
  • За бизнес контакти: SKYPE - magnit426
    • DomBranding
Здравейте Приятели,

И аз като всички хора имам своите здравословни проблеми, сред които ѝ заболяването, увреждане на бедрения нерв - двустранно. Около Нова година, болката в кръста и двете бедра се изостри и след чакане за направление, бях насочен към лекар - невролог. След което трябваше да постъпя в неврологична клиника, но тъй като местата в същата в нашия град са ограничени, се наложи да изчакам за легло повече от месец. Постъпих в клиниката, пролежах дните на пътеката и вчера бях изписан от нервно отделение, а днес да постъпя в отделението за рехабилитация на същата клиника, за раздвижване и процедури.

След чекиране днес за постъпване, се оказа, че в края на м.април 2016г (миналата година) съм лежал в клиниката по рехабилитация и не е изминала още една календарна година, което ще каже че, ако вземат да ме лекуват в клиниката, здравната каса нямала да им плати за моят престой!!!

Беше ми отказано лечение и бях отчекиран!

Като допълнение само ще кажа, че съм здравно осигурено лице, което трябва да търпи болки, загуба на време и унижение, заради некадърната политика на здравната система, което бих оприличил като пълен геноцид над обикновния български гражданин!

Като въпрос: След като здравноосигурените лица не могат да ползват здравна помощ, как стои въпросът с неосигурените роми и бежанците?

... Може би пък тях ги лекуват за сметка на здравноосигурените лица!

Пълен Български Абсурд!

« Последна редакция: август 25, 2017, 09:06:55 am от Admin »

Неактивен viatans

• ***VIP***
  • Trade Count: (+2)
  • Newbie
  • Публикации: 93
  • Остави рейтинг: +32/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
Re: Отказано лечение на Здравно осигурено лице !!!
« Отговор #1 -: март 09, 2017, 06:18:31 pm »
И аз попадам непрекъснато на здравноосигурителни абсурди.
Гледам да се справям с алтернативна медицина. Когато е възможно.

Здравното осигуряване е само една зейнала ламя...

Неактивен nicecheek

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 5
  • Остави рейтинг: +1/-0
« Отговор #2 -: август 01, 2017, 12:11:37 am »
Искрено ви съчувствам и ви разбирам.
Здравната ни система, наред с всички останали "системи" в държавата, е на незавидно "ниво".
Била съм свидетел на десетки примери -от  лекари, които с нищо не ми помагат, но за сметка на това ми прибират парите до лекари, на които не е даден подкуп и почти оставят моя близка да умре в ръцете им.
"Бяла мафия", търговци и търговия- малко са думите, с които мога да назова положението на родното ни здравеопазване. >:(

Неактивен desito

• Trade Count: (0)
  • Newbie
  • Публикации: 6
  • Остави рейтинг: +0/-0
« Отговор #3 -: август 01, 2017, 10:42:06 am »
Здравейте
И аз да споделя възмущенията си от здравната ни система. Майка съм на две деца и много често сесблъсквам с абсурдите в здравеопазването
 Защо за всяко направено изследване трябва да се запла що а такса например? Нали за здравноосигурени. А да не говорим за скъпите лекарства, защо поне детските лекарства не са с някаква отстъпка?