Автор Тема: Благотворителност с капачки  (Прочетена 198 пъти)

Неактивен mis_hell

• Trade Count: (+1)
  • Jr. Member
  • *
  • Публикации: 218
  • Остави рейтинг: +22/-0
Благотворителност с капачки
« -: декември 22, 2016, 01:12:22 pm »
Искам да ви помоля да не изхвърляте пластмасовите капачки от безалкохолните, от водите, от шампоаните, червилата, маркерите и каквото друго се сетите! Събират се капачки, и то не отсега, а от доста отдавна! Има много пунктове в цяла България, които приемат капачките, след което срещу събраните 10 тона се закупуват електроуреди за различни домове за деца  в неравностойно положение и приюта на Отец Иван в Костинброд,

Ето тук можете да прочетете повече информация!
« Последна редакция: декември 22, 2016, 01:58:37 pm от Valentin »

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
Re: Благотворителност с капачки
« Отговор #1 -: декември 22, 2016, 02:37:53 pm »
Благодаря за инфото - ще го имам предвид. Хубаво е да се разпространи информацията, понеже аз за такава акция чух едва онзи ден. :(

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #2 -: декември 22, 2016, 03:20:50 pm »
Ще се разпространява, да - и чрез ФБ и от уста на уста  и тук - по всякакви начини!

Неактивен yoshka

• Jr. Member
  • *
  • Публикации: 147
  • Остави рейтинг: +18/-0
« Отговор #3 -: декември 22, 2016, 04:33:53 pm »
Ще се разпространява, да - и чрез ФБ и от уста на уста  и тук - по всякакви начини!

Направо още сега го слагам във страницата си във facebook. За какво с а ми 2000 човека ако едни капачки не могат да съберат. :D

Неактивен Nandi

• ***VIP***
  • Trade Count: (+4)
  • Full Member
  • Публикации: 304
  • Остави рейтинг: +72/-0
« Отговор #4 -: декември 22, 2016, 08:14:45 pm »
Страхотна идея, но за съжаление, отново реализирана по български. С радост бих събирала капачките, но не виждам в близост до моето населено място къде да ги предам. Гледам в коментарите към сайта, че и в София хората не знаят къде да предават капачките, пък камо ли ние, които сме на 60 км разстояние. Добре е да направят пунктове в големите вериги магазини, така поне всеки ще знае къде да предава събраните капачки. Каузата заслужава да помогнем, но родната оправия пак ще провали нещата, опасявам се.

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #5 -: декември 22, 2016, 09:26:58 pm »
И в Казанлък имаше по едно време, а сега гледам, че няма, но докато събирам, се надявам да се появи! Иначе бих се наела аз с тази задача, но нямаме кола!

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #6 -: април 19, 2017, 09:29:51 am »
Скоро разбрах, че има пунктове в моя град - в детски градини, в китайски магазини за евтини стоки /Липненски/ и др. Потърсете и при вас дали няма новооткрити пунктове и не изхвърляйте капачките от бутилките си безалкохолно, бира, вода и др.

Неактивен viatans

• ***VIP***
  • Trade Count: (+2)
  • Newbie
  • Публикации: 94
  • Остави рейтинг: +33/-0
  • За гениален успех ти трябва гениална идея
    • Кутия с мечти
« Отговор #7 -: юли 11, 2017, 10:26:22 am »
Аз ги събирам и предавам.
Освен това събирам разделно,  дали има ефект не знам, но не мога да не го правя.

Неактивен mis_hell

• Jr. Member
  • *
« Отговор #8 -: юли 15, 2017, 06:57:49 pm »
Бяхме с децата и мъжа ми в Несебър - видях закачена пластмасова бутилка на ограда, близо до кошче, в която имаше пуснати капачки! Хора, това много ме зарадва, като видиш пълно шише с батерийки за рециклиране и ти се ще и ти да събереш всички изтощени батерии от играчки и дистанционни и да ги пуснеш там! Или като видиш монети, пуснати във фонтан и ти се ще и ти да пуснеш за късмет! Това е! Защо да не започнем да събираме и пред входа на блока /имаме пейки с постоянно присъствие/ :)  :)  :)

Неактивен ivonka

• Global Moderator
  • Trade Count: (+2)
  • Jr. Member
  • Публикации: 105
  • Остави рейтинг: +8/-0
« Отговор #9 -: октомври 30, 2017, 08:42:53 am »
Аз бях чула за тази акция от месец юли и то съвсем случайно, когато влязох в една банка и видях голяма туба от вода, пълна с капачки. Озадачих се, а жена от едно от гишетата видя, че гледам заинтересовано към капачките и ме извика при нея. Заговорихме се и аз реших да спомена, че е много интересна декорация. Тя се съгласи, но ми обясни, че всъщност идеята е съвсем друга. От тогава събирам капачки и аз и наистина чувствам, че помагам на хората. Чувството да бъдеш полезен е страхотно!  :)